Recommended Posts

Vec godinu dana vozim i pakujem compakta ti. Kupio sam ga od jednog mladjeg momka koji ga je lose odrzavao. Platio sam ga jeftino ali sam ulozio dosta para da ga vratim u zivot. 

Rec je o Kompaktu e36 1.8 103kw. Auto je 97 godiste, presao je nekih 227000 km. Inace imao je i ugradjen plin kada sam ga kupio. Odradio sam mu celu limariju, stavio nove amortizere i crvene opruge, felne su snicerke 16 et 13. Nisam hteo da atavljam vece jer su mi se te nekako vise svidele. Upakovao sam prednji i zadnji M branik, sajtene su sa luxari modela. Lajsne su od M paketa ali sam morao da ih srafim jer su ispucali nosaci pa to razmisljam da saniram. Ugradio sam i protocni auspuh, rucica menjaca je od prohroma. Volan je bio u losem stanju pa sam morao da uzmem drugi. Na krilima sam odradio kopiju M3 E46 skrgica. Jednu mi je neko ukrao pa sam napravio zamenske i uklopio od Jugove maske. Napred sam napravio lip od prednjeg standardnog branika od e36 E sad, sto se tice ostalog ulaganja: zamenio sam crevo za vodu sto ide na blok motora, svecice i kablove, protokomer, hladnjak, cak sam morao i dif da zamenim. Senzor bregaste, remontovao plinski isparivac itd.  Boja bluish silver metalick.

Slike bih ubacio ali ne znam kako. 🙁

Edited by Ligadzentlmena
Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

 https://postimg.cc/cKwjhj6M/d4375a38

 

Imao sam problem sa volanom jer nije lepo nalegao, mogao sam rukom da ga zadrmam i kacio je plastiki iza stvarajuci skripanje. Stavljao sam dve podloske cak i tri na volan ali nije uspelo. Na kraju sam uzeo podlosku feder zasraf m20 i uspeo da napakujem. Sad volan stoji dobro i ne skripuca vise. 

Link to post
Share on other sites

Otisao sam kod Gaje u Ks. On je super lik i ima originalnu dijagnostiku za BMW. Pobrisao sve greske i auto radi perfektno.

E sad izbaca mi speed limitator kada malo ozezim auto tj i trecoj.

Mislili smo da je do ABS - a ali nije jer bi izbacio gresku da ne radi. 

Mdjutim problem je sto su mi zadnje gume vece od prednjih pa ne moze da ocita dobro brzinu.

Takva glupost a ko bi rekao.

E sad izbaca senzor bregaste ali samo kada se vozi auto u mestu nosta ne izbaca.

Neki predlog za senzor beegaste?

 inace je Bosova elektronika

Link to post
Share on other sites