E90 320D 120kw 2006 - koje ulje koristiti?


Recommended Posts

Pozdrav, hteo bi da pitam koje ulje vi koristite? 

Imam e90 2006 dizel m47 al trosi motor ulje, 2000km od prilike pola litre ulja potrosi.. a sipam castrol 5w30, dal bi mozda trebao da predjem na 10w30?ili da ne promijenim brend? Dosta ljudi mi je reklo u bosni i srbiji castrol nije original i najbolje sipati liqui moly 5w40 i kao da tada ne bi trebao da trosi ulje...

 

Ispod auta nema ulja, nema crnog dima ili plavog 

 

Unapred hvala

Link to post
Share on other sites

10w30 ulje je obicno za starije konstrukcije motora. Nije bas za E90. U tvom slucaju ili se radi o teskom Castrol divljaku ili imas problem druge vrste. Mozda neko curenje ili slicno koje nije toliko vidljivo na prvu ruku. Ako 100% nije do nekog kvara, eventualno da probas sa nekim proverernim 5w40 uljem. Ako imas negde u blizini oficijlanog BMW dilera, uzmi ulje kod njih. Platices nesto vise ali ces biti siguran da je 100% original. Druga, jeftinija opcija je neko ulje sa pumpe. Liqui moly je takodje dobar izbor.

 

Link to post
Share on other sites
17 minutes ago, Elvir said:

10w30 ulje je obicno za starije konstrukcije motora. Nije bas za E90. U tvom slucaju ili se radi o teskom Castrol divljaku ili imas problem druge vrste. Mozda neko curenje ili slicno koje nije toliko vidljivo na prvu ruku. Ako 100% nije do nekog kvara, eventualno da probas sa nekim proverernim 5w40 uljem. Ako imas negde u blizini oficijlanog BMW dilera, uzmi ulje kod njih. Platices nesto vise ali ces biti siguran da je 100% original. Druga, jeftinija opcija je neko ulje sa pumpe. Liqui moly je takodje dobar izbor.

 

Probacu sa liqui moly 5w40? Jel moze 5w40 da ne zajebem nesto, dal moze dpf da trosi ulje?

Link to post
Share on other sites
On 9/25/2021 at 4:47 PM, Elvir said:

 Po literaturi, ako ima DPF onda ides sa Longlife oznakom ulja, odnosno sa BMW LL04 oznakom koje ima i u 5w40 varijantama ulja.

Kod LM to je Top tec 4100 ulje,

7500.png

 

 

Skinuo sam dpf dal i dalje mogu ovo ulje ili ipak nesto drugo?

Link to post
Share on other sites