Recommended Posts

Zdravo svima

Drago mi je da mogu biti clan grupe. 

Zovem se Nikola iz Crne Gore sam ,23 godine.

U grupu sam se uclanio zato sto zelim da kupim svoj prvi auto i odlucio sam se za bmw serie 1 2.0 dizel do 2007 godista sa M47 motorom. 

Od iskusnih clanova bih volio da saznam o odrzavanju automobila. Sto mislite je li dobra kupovina auta koji je 2005-07 godista?

Ako neko prodaje auto u cg mozete me kontaktirati.

Pozdrav

Link to post
Share on other sites

Pozdrav i dobro nam došao…
Imam ja jedinicu, baš taj m47, 2005.god. Doduše, moj je 118d, slabija varijanta, sa 122 konja. Stvarno dobro ide i sa tom snagom. Realna potrošnja prosek 8l/100km. Nemoj niko da te zavlači kako troši 6.5-7l/100km. Ruku na srce, ja sam spustio na 5.8 na autoputu, vozio nekih 400km na 120kmh. Ali nije to-to. Svakodnevna vožnja podji stani, pali gasi i lagana osmica. Zimi ide i 9.
Održavanje je onako, nije najjeftiniji u klasi, ali podnošljivo. Mali servis je negde oko 130-150e, zavisi od ulja i proizvodjača filtera itd. Ja uštedim jer sam radim to. Ne padaj na bmw-ovu priču da se servis radi na 30.000 km, nemamo mi taj kvalitet ulja, a ne verujem ni da će njihovo baš da godi motoru posle 30.000km. Ja radim na 10.000-12.000 km. Traže kvalitetno ulje.
M47 je generalno jako izdržljiv motor, samo je bitno kao i kod svakog auta redovno odrzavanje.
Jedinica se mnogo lepo vozi, drži se jako dobro, pogotovo ako ima M sport vešanje. Moj je u M paketu…probao sam ga i na stazi i mogu ti reći da se za fabričko vešanje ponašao izuzetno dobro.
Evo ga link teme
BMW e87 118d M Sport
https://r.tapatalk.com/shareLink/topic?share_fid=1018477&share_tid=38183&url=https%3A%2F%2Fwww%2Ebmwclubserbia%2Ecom%2Fforum%2Findex%2Ephp%3F%2Ftopic%2F38183-BMW-e87-118d-M-Sport&share_type=t&link_source=app

Srećna kupovina, da nam se što pre pridružiš sa nekim dobrim kecom [emoji3]


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...