Trese volan pri kocenju a nisu diskovi? E60


Recommended Posts

Ovako, jos od kako sam kupio auto imao sam blagu vibraciju pri kocenju sa 120 130 kmh, nije vibrirao volan pri toj brzini ni pri kojoj drugoj znaci samo pri kocenju te sam auto redovno vozio 220 230 240 bez nekog adrenalina znaci lagano. Auto sam kupio krajem maja pocetkom juna zamenim komplet diskove i plocice i stavim trw to mi nije resilo problem i dalje je volan treso levo desno pri kocenju ja vecim brzinama ali to je bilo toliko minimalno da nisam imao volje ni zivaca da se jurim sa majstorima i da obiso sam 4 razlicita majstora svi gledaju trap niko ne moze nista da nadje. Pre jedno mesec i kusur dana odlucim da odradim malo jaci servis ja autu ulje menjaca termostati antifriz kaisevi prednji amortizeri nosaci amortizera itd uz to remont celjusti i zamena ulja posle toga auto je krenuo da vuce u stranu i to u desno znaci cim pustim volan auto bi bukvalno skrenuo sa puta. Opet obilazim silne majstore jedan kaze moguce da je letva volana ali nije siguran drugi kaze krivi diskovi treci kaze lose balansirani tockovi reglaza itd. Pre 10ak dana stavim zimske gume balansiram tockove komplet centriranje trapa i obrada diskova obe strane istovremeno bas na masini za obradu diskova ( da su diskovi problem kupio bih nove ali nisam hteo da bacam pare iako sam 99% bio sigran da nisu diskovi) posle reglaze auto vise ne vuce u stranu ali vibracije pri kocenju su toliko eskalirale da sada volan vibrira i pri kocenju sa 80kmh a preko 130 ne moze ni da se vozi i da sada volan na 110 i 120 vibrira i bez kocenja ne znam vise sta da menjam :)

Link to post
Share on other sites
  • 5 weeks later...