BMW F10 528XI - pitanja


Recommended Posts

Dobio sam neko interesovanje za benzinca novije generacije, najvise bi mi odgovarao pomenuti model sa tim motorom. U pitanju je N20B20 motor benzinac 2000 kubika 4 cilindra twin power turbo sa xdrive pogonom i steptronic automatskim menjacem. Imam nekoliko pitanja vezanih za pomenuti model i uopsteno za taj motor. 
 

1. Kakav je taj motor uopsteno sto se tice izdrzljivosti, kvarova, boljki ?

2. Da li voli da trosi ulje ?

3. Da li je preosetljiv na nase gorivo, pa da dolazi do cestih problema sa diznama, svecicama, trokiranje itd ? 

4. Potrosnja goriva za taj motor sa xdrive pogonom i automatskim menjacem ?

 

Hvala.

Pozdrav.

Edited by filip_m57
Link to post
Share on other sites
  • filip_m57 changed the title to BMW F10 528XI - pitanja

Troši koliko oćeš po gradu i u trojci, a kamoli u petici pogotovo ako si ubacio 4x4 u priču. Na otvorenom je razuman.

Motor ima najveći problemi sa lancem, proveriti je l zamenjen u garantnom roku. Čak je bila ogromna tužba zbog tih problema.

Na naše gorivo nema problema, xdrive isto proveriti je l se neko igrao sa različitim dimenzijama guma ili raspar gumama (jako je osetljiv na te stvari), dimenzije moraju da budu po fabričkoj specifikaciji.

Menjač je san snova, ako je zf u pitanju, dsg nema šta da traži pored njega (a on je dobar)

Zapravo jako zabavan auto, al zna da ujede ako lanac nije menjan i xdrive neodržavan. 

 

Link to post
Share on other sites