BMW 135d / 140d projekat - Potreban info


Recommended Posts

Doslo je vreme da zamenim vozni park pa sam odlucio pored glavnog auta da moram uzeti jednu ozbiljnu gradsku zujalicu. Prva zelja mi je bila m140i sa B58 motorom, ali jedini primerak u Srbiji mi je promako za dlaku, 135i mi nije opcija jer sam citao da motori mogu da budu problematicni a i prednji deo auta ne mogu da svarim. A sem BMW-a sam jedino razmatrao AMG A45S koji me po konfiguratoru ispada 75 hiljada 🤣 Tako da sam ponovo doso na  staru ideju da napravim sam sebi auto (sto je sve popularnije u Evropi), na primerima koji sam video na Youtube-u.

Prosle godine sam jurio da kupim ovaj auto, koji je u tom momentu kostao 14 hiljada, kontaktirao sam vlasnika, i auto se vodi kao 116d, pa sam jurio informacije na Carini hocu li moci da ga carinim, odgovor nisam dobio a u medjuvremenu se on prodao i novi vlasnik je postavio oglas sa skoro pa dupliranom cenom...

 

Posto je BMW 1 ustvari BMW 3 Compact sa novim nazivom, to znaci da svi motori koji su u trojci mogu bez ikakvih problema da se ubace u keca e sad imam dve opcije:

1.  Posto vec imam e87 120d - ostaje mi da kupim 335d kao donora i iskoristim sve delove.

2. Da kupim noviji i jeftiniji (od 2015) recimo 116d i da trazim motor, menjac i sve ostalo od 340d, 540d,640d.

Za sad prva opcija mi je realno izvodljivija jer 340d je preskup a lomljeni se ne mogu naci, takodje i delovi su retki i skupi.

 

Ono gde vase informacije mogu da mi pomognu su:

1. Kako legalno promeniti motor od 2.0 na 3.0 u saobracajnoj? Da li neko ima iskustva u ovome?  Do sada sam saznao samo da ukoliko kubikaza novog motora nije ista kao i original da mora ovlascena kuca da izda potvrdu da taj model automobila moze podrzati vecu kubikazu. 

2.  Da li postoji servis u BG, NS koji bi voleo da odradi ovo? Jer sam ja u svom servisu vec pitao ali kazu da bi morao sav posao da im stane kako bi se posvetili ovom projektu, tako da ne mogu da prihvate.

 

 

 

Evo par primera dobro odradjenih 135d/140d

 

 

 

Naravno ja bih zadrzao fabrickih 286/313 ks u pocetku i pojacao auto samo ukoliko ne dime ko ludi.

 

 

 

 

 

Link to post
Share on other sites

Kod nas je ovo jako teško da bude legalno, jer ubačen motor mora biti iz palete motora koji su išli fabrički u e87. Čak je i to velika zajebancija, a tek ovo. Jeedino da ti neki završi to, ali sve je to i rizik.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to post
Share on other sites

135i postoji, ali 135d ne… verujem da je samo to… ja bih odavno izbacio 1.6 iz kocke i ubacio M50/2 2.5. Ali šta ćeš, zakon je takav kakav jeste i ko zna kada ce se promeniti.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to post
Share on other sites