Recommended Posts

Zdravo drugari, ja nemam BMW ali moj problem je relativno univerzalan, a opet malo ko može da ga razume jer većina vozi automobile na kojima se ovo ne bi primetilo, pa kako se problem manifestuje tek kad se vozi sa malo više entuijazma verujem da sam na pravom mestu da vam predočim o čemu se radi. 🙂

Dakle kupio sam nove zimske gume i susrećem se sa nečim što nisam nikad doživeo za 25 godina koliko vozim. Vozio sam razne gume, od najjeftinijih do najskupljih, najčešće sam kupovao srednju klasu i nikada nisam primećivao neku veliku razliku među njima, ali sada se dešava nešto jako čudno i ne mogu to baš najbolje da shvatim.

Gume drže lepo u svim uslovima ovih dana, imaju dovoljno gripa, kočenje je super, čak i malo brže krivine su sasvim u redu. No problem je u osećaju kad se manevriše relativno oštro, tada auto ima latenciju u odnosu na moj input pa se zadnji kraj ljulja kao da su gume nedovoljno napumpane. Na Engleskom se to zove thread squirm, a odnosi se na to balonkasto ljuljanje gume prilikom manevrisanja, kao da je na točkovima žele zeka a ne tvrda guma. 🙂 U normalnoj vožnji ovo se ne oseća jer normalni ljudi voze pravo i uspore prilikom skretanja, ali povremeno kad sam sam malo se poiglram i tada osetim ovo, a osećaj je zastrašujuć kao da ću da odskočim sa puta negde u grmlje pored. To je malo subjektivno jer auto ne gubi stabilnost ni grip, ali kako sam navikao da se vozi kao karting ovo je potpuno neprirodno stanje. Pumpao sam na fabrički preporučen pritisak 2.5 napred i 2.2 nazad ali to je jako mekano za ove gume, pošto su XL napumpao sam ih sve na 2.7 bara i sada je to malo bolje tu negde do 60, ali na 80 već počinje da luduje zadnji kraj i mogu da mislim šta će da bude preko 120 na auto putu. 

Čitao sam dosta o ovome i mnogi ovo pominju sa raznim gumama širokog cenovnog spektra, tu su letnje i zimske, all season gume, bez razlike ljudi prijavljuju ovo ponašanje i uglavnom se dešava na automobilima sa sportskim vešanjem, e sad je li zbog vešanja ili zato što oni voze sa malo više entuzijazma nisam siguran. 🙂 Pominjano je takođe da je to problem kod automobila sa McPherson setapom nazad što je slučaj kod mene takođe. Jasno je da zimska guma nije za bilo kakvu sportsku vožnju, ali bez obzira imao sam ih mnogo ovo nikad nisam doživeo.

Moje pitanje je da li ste se sa ovim susretali i kakva su vaša iskustva? Ljudi koji su o tome pisali kažu da može biti zbog dve stvari, mekan bočni zid gume i nova šara koja se uvija mnogo više nego kad je guma potrošena. Kažu da guma treba da se "razgazi" i "razbije" neko vreme, no vozio sam već preko 1500 km i ovo ponašanje se ne menja, tako da sumnjam da će nestati tek tako.

Edited by alejandro
Link to post
Share on other sites

Dimenzija je 225/45/17, guma je Matador SibirSnow XL, Giulietta je dizel 175ks. Profil nije naročito visok, a ostalo i nije od naročitog značaja jer se ovo iskustvo javlja kod ljudi sa raznim drugim modelima guma i automobila, jedino što im je zajedničko da su gume nove i da se uvek oseti pri oštrijoj vožnji. Čitao sam neka iskustva sa letnjim Toyo na Hondi Civic Type R, takođe letnjim Bridgestone na Porsche 911, All Season BF Goodrich na Focus RS, svi prijavljuju istu stvar kao da su gume ispumpane i zadlji kraj pleše kao na želatinu.

Link to post
Share on other sites

Druze tvoj problem se resava premijum gumama koje su pravljenje i dizajnirane za takav stil voznje. A ne low cost gumama a ocekujes da prijanjaju kao sportska guma. Proveri usput reglazu zadnjeg trapa…

 

 

Envoyé de mon iPhone en utilisant Tapatalk

Link to post
Share on other sites

Hvala ti Saša, ali nisam siguran da si razumeo suštinu problema, gume prijanjaju veoma dobro na suvom i vlažnom asfaltu, drže u krivini vrlo pristojno pa nije u tome problem već je patern gume nov i neistrošen pa se prilikom manevrisanja on ugiba i automobil se dodatno ljulja na samom paternu šare i mekanom bočnom zidu gume.

Ovo se dešava sa gumama raznih proizvođača i različitih cena, ljudi prijavljuju ovo ponašanje kad kupe nove gume bez obzira je li Michelin ili Tigar, a Matador je srednja klasa guma pa i nije toliko relevantno koja je guma već sam hteo da čujem od vas da li ste ovo ikada osetili i kakva su vam iskustva.

Ovo se ne oseti u normalnoj vožnji i na običnim automobilima jer su oni mekani i ljuljaju svakako i na mali okret volana, no ako je vešanje koncipirano tako da je tvrđe i direktnije ovo se oseti kad se malo oštrije da input na volanu levo-desno. Kako nikada nisam lično ovo iskusio zato sam hteo da pitam vas imate li takvih iskustava sa novim gumama i koliko je ovakvo ponašanje trajalo jer Continental na svom sajtu kaže da je to normalna pojava i da će nestati sa kilometrima koji prođu, e sad neki kažu 500km a drugi kažu 3000km.

 

Link to post
Share on other sites

Ne znam koliko si prešao sa gumom, ali sve imaju neki "break in" period. Tako da to što kaže Continental ima smisla. Kilometraža za "break in" zavisi od tipa gume i proizvođača. Ako to ne reši onda ne znam, što reče čovek proveri trap. Ako je i tu sve ok šta znam, možda guma ne valja.  

Link to post
Share on other sites

Proveri zadnji trap, prvo kod mehanicara da nema lufta negde, a onda na optiku da ne radis dzabe optiku ako nesto nije u redu na trapu.

To je relativno cesta pojava na djulijetama, primete entuzijasti uglavnom.

Послато са SM-A528B помоћу Тапатока

Link to post
Share on other sites

Hvala momci. Gume su nove, tek 1000 kilometara. Trap je kod mene uvek dobar jer ne trpim da bilo šta lupa, škripi ili gubi geometriju. Pritisak u gumama gledam dva puta nedeljno kad svraćam na pumpu zbog goriva a reglažu radim redovno na 6 meseci kad promenim gume za narednu sezonu. Moji automobili su uvek bez kompromisa, ja ne trpim ošljarenje i aljkavost.

Ovo sa gumama sam primetio kad sam skinuo letnje Continental pre dva meseca, one su vožene 3 letnje sezone. Na tim gumama auto se vozi kao karting, ali čim su stavljene nove zimske gume tako je počela igranka. 😃 Poznato mi je od ranije ovo, ali nikad nisam doživeo lično.

Neka se razgaze još malo pa ćemo videti hoće li se vratiti u normalu. Ma nije problem za ove gume, jbš 300€, nego što se ovo ne može znati unapred pa kad sledeći put budem kupovao gume neću znati hoće li i te da budu kao gumene bombone, to bi već bilo deprimirajuće. 🙂

Link to post
Share on other sites