Recommended Posts

Pozdrav drustvo,

posedujem bmw e91, 320d, 135kw, N47d20c, 2010 god, 186.000km pravih. Motor nema problema nikakvih, ne trosi ulje, sve funkcionise  besprekorno, lanac sam zamenio pre oko 6.000km, febijev set, sva tri nova lancanika iz originala, zamenio iglicaste lezajeve na balanserima, sipao liqui moly 5w30, ma nisam zalio ni za cim, samo da dovedem rad motora do perfekcije i nisam dobio nikakav rezultat. O cemu se tacno radi - kada je motor hladan, tipa , prvo paljenje ujutru, on radi savrseno, kao da je juce iz fabrike izasao. Kako pocinje da se zagreva, sve vise zveči i na radnoh temperaturi zvuk motora nema veze sa onim prelepim zvukom kao kada je hladan. Kao da se iz kartera cuje neko lupanje i vise se cuje kod desnog tocka porred dpf-a nego kod levog. Podignem ga na dizalicu i bas se iz kartera cuje to lupanje. Zbog toga sam menjao lezajeve na balanserima jer sam sumnjao na njih. Pre 20ak dana sam sipao Motul 10w40  LL04, Man filter, opet ista prica. Hladan extra, vruc odvratan rad. Pri zameni lanca i svega toga, skidao poslednji leteci i lezeci lezaj (jer su najudaljeniji od pumpe) da bih video u kakvom su stanju, konsultovao se sa par majstora i covekom koji radi masinsku obradu motora, rekli su mi da nije potrebno menjati ih i da su u dobrom stanju. Pritisak ulja jos uvek nisam izmerio. Pa bih zeleo da cujem vase misljenje , da li mozda uljna pumpa moze da proizvodi taj zvuk (jer koliko znam u sklopu nje se nalazi i vakum pumpa) ili je mozda ipak problem u lezajevima ?
Lampicu za ulje nikada ne pali, bas nikada. Znaci nikakav problem auto nema, samo taj zvuk koji me iritira. Licno sam ga uvezao iz CH, do sada presao sa njim oko 20.000km, posle zamene lanca sa njim isao do Ciriha i nazad, sve ok, nikakav problem.. Samo eto, zeleo bih da rad zagrejanog motora dovedem u ono "mutavo" stanje i da to radi besprekorno...

Unapred hvala svima !

Link to post
Share on other sites
  • 7 months later...
1 hour ago, Larsson said:

Imam isti motor sličan problem. Takodje mjenjan lanac. S tim sto se meni to dešava samo na preko 1500 obrtaja. I ako stojim u leru par minuta ugasim onda pa upalim za par minuta nestane zvuk...

Evo kako to bude

https://streamable.com/x24wji

Sent from my LYA-AL00 using Tapatalk
 

Ujutru kad je hladan motor skroz da li se cuje?

Link to post
Share on other sites

Nista... Radi kao sat... Samo kad je ugrijan i to tek na preko 1500 obrtaja... Gledao sam da nije plastika neka slučajno da ne lupa o karoseriju koliko mogu da vidim nije. Majstori ko majstori moze biti ovo moze biti ono niko nista konkretno da kaze da se susreo s ovim. Jedino sta je jos uvjek fabricko je remenica radilice ali ona mislim ne može ovako da se čuje....

 

Sent from my LYA-AL00 using Tapatalk

 

 

 

 

Link to post
Share on other sites
11 hours ago, Larsson said:

Nista... Radi kao sat... Samo kad je ugrijan i to tek na preko 1500 obrtaja... Gledao sam da nije plastika neka slučajno da ne lupa o karoseriju koliko mogu da vidim nije. Majstori ko majstori moze biti ovo moze biti ono niko nista konkretno da kaze da se susreo s ovim. Jedino sta je jos uvjek fabricko je remenica radilice ali ona mislim ne može ovako da se čuje....

 

Sent from my LYA-AL00 using Tapatalk

 

 

 

 

Meni iskreno ovako preko snimka ne deluje da je zvuk lanca. Vise deluje da sto ti kazes neka plastika ili nesto vibrira i da je to zvuk od toga

Link to post
Share on other sites

Врло лако ко ти је враћао мотор није лепо вратио,па је неки држач мало натегнут! Више личи као да ти је неки држач лош и преноси вибрације или плетеница!

Link to post
Share on other sites
Donji deo filtera vazduha hoce da vibrira i pravi buku. Proveri.


Envoyé de mon iPhone en utilisant Tapatalk
To mi je prvo palo na pamet stavio sam neku krpu ispod opet se dešava [emoji3061]
Врло лако ко ти је враћао мотор није лепо вратио,па је неки држач мало натегнут! Више личи као да ти је неки држач лош и преноси вибрације или плетеница!
Onda bi odmah počelo da se cuje sto nije slučaj...
Stvar je da na prvo paljenje mozes da ga vozis koliko hoces sve je 1/1 ako se ugasi auto pa upali za nekih par minuta/pola sata/ sat onaj zvuk krene da se čuje. Nešto je povezano s temperaturom cim je auto zagrejano tada se manifestuje. I jos jedna čudna stvar ako tada zaustavim i auto radi u leru par minuta zvuk nestane/manje se cuje [emoji2369][emoji2369][emoji2369]

Sent from my Mate 40 pro using Tapatalk

Link to post
Share on other sites