BMW E60 520D 2010 177 ks tragedija - zanima me vase misljenje


Recommended Posts

Ukratko, auto je radio kao singerica do nedavno. Nije se culo nikakvo zveckanje niti bilo sta. Cak mi je i majstor moj rekao da je sve top. I na kraju sam doziveo da dodje do pucanje lanca! 😔 Ne mogu dati posledji dinar na popravku, beba samo sto mi se nije rodila 🙂. A hvala bogu imam drugi auto...

Pa me zanima koliko ja mogu dobiti za njega? 

https://drive.google.com/file/d/1Z66lnMK-WlfLAd8ICB_YFw4QGewcnb-h/view?usp=sharing

https://drive.google.com/file/d/1h4_7ygfdsJKvei5mElA4t9aO2xBJH1Kx/view?usp=sharing

Ima sasvim solidnu opremu: Koza, klima, senzori napred nazad, cic multimedija (kao na f10), senzore pristiska u gumama, elektronska podesavanja sedista. 

Nije dimio ili nesto slicno stvarno je bio top.

Auto mi je kod majstora jos uvek nije dao diagnozu jer cekam red. 😑

Do havarije je doslo tako sto sam usporavao a on spustao brzinu po brzinu mislim da je iz cetvrte u trecu ubacio i culo se nesto. Od jednom je izbacio u neutralno i ugasio se. Nikakvu gresku mi nije izbacio ni nista!  Nije mi dozvolio da palim, i to je otprilike to. 

Link to post
Share on other sites

Pa mislim da je to bilo maksimalno 3 sekunde, ne mogu bas da se setim tacno a i muzika mi je bila pojacana tako da ja bas nisam mogao da cujem zvuk. Ali kad sam video da se nesto desava smanjio sam muziku i cuo sam nesto cudno ali ne znam kako bih to opisao. 

 Ali znam da sam usporvao jer je krivina 30 kmh, tako da je to bilo u spustanju iz 4 u 3 brzinu.

Citao sam dosta bas, vecinom se cuje zveckanje u pocetku pri hladnom radu. Ali sam takodje procitao da je nekome puklo i bez nagovestaja.

 

Edited by Vagabundo
Link to post
Share on other sites

izvini ako ti stajem na muku ali ako si pitao majstora i rekao da je sve top, taj isti majstor treba da snosi makar neki deo krivice. Ili je povrsno gledao ili nije znao da prepozna. Taj lanac se cuje solidno pre nego sto pukne jedino sto se to najbolje prepozna kad je hladan.
U sustini postavio si pitanje koliko mozes da izvuces, sve zavisi kolika je steta ali da je gadno - gadno je.
I mene je taj e60 unesrecio :).

Link to post
Share on other sites

Citao sam na ovom forumu da je neki momak kod Randulovica prosao sa 360000 dinara.

Sad nema veze ko je kriv, vreme ne mogu da vratim tako da ne vredi se jediti, idemo napred.

Jos ne znam sta ce mi reci majstor, evo auto vec tri dana stoji na ulici. Po ovom forumu negde oko 3000 evra je steta, a to mi je strasno puno zato sto mi bebac dolazi.  Imam drugi auto tako da cu preziveti. 

Da li je neko od vas imao ovakvu situaciju da nije imao ili hteo da popravlja pa ga je prodao?

Ovaj moj je poslednja serija 2010 godiste, solidna oprema.  Da kazem, ipak je to atraktivan auto...

 

Link to post
Share on other sites

Dok ti majstor tacno ne kaze kakva je havarija u pitanju i sta je sve stradalo tesko ti mozemo reci vrednost auta takvog kakav jeste. Mom drugaru je probio klip na 240kmh u e92, isto n47, komplet drugi polovan motor, sa novim setom lanca itd, vadjenje ovog, ubacivanje novog 2800e ga izaslo.

Link to post
Share on other sites

Sef servisa u radulovicu kaze da su jako pouzdani motori i da retko koji ima problem ispod 200kkm.

Sto se tice provere stanja "lanca" kaze da adekvatna provera nije moguca, a da ne razmontiras sve.

Jer lanac uglavnom nije uzrok problema vec klizaci ili lancanici.

Послато са SM-A528B помоћу Тапатока

Link to post
Share on other sites
7 hours ago, Sale-Sombor said:

Dok ti majstor tacno ne kaze kakva je havarija u pitanju i sta je sve stradalo tesko ti mozemo reci vrednost auta takvog kakav jeste. Mom drugaru je probio klip na 240kmh u e92, isto n47, komplet drugi polovan motor, sa novim setom lanca itd, vadjenje ovog, ubacivanje novog 2800e ga izaslo.

Zar u nasoj drzavi moze da se zameni motor? Koliko ja znam ne moze...

Link to post
Share on other sites
9 hours ago, somi92 said:

A koliko kosta generalka da se sredi sve i odradi kako treba, to mi je pouzdanije nego neki drugi motor sa novim lancem?

Ma nista od menjanje motora to je komplikuvano...Na forumu sam procitao da je neki momak platio 360000 din kod Radulovica. Sad ne znam sta je sve tacno otislo, ali to je to oko 3000 evra je popravka. 

ps. Ja jos nemam tacnu dijagnozu sta je sve otislo. Kad bude napisacu ispod podebljanim slovima.

Link to post
Share on other sites

Pozz, ako se ne varam ovaj auto sam video u Bp, zao mi je sto ti se ovo desilo sa autom.

Bas zbog ovih stvari je Bmw napravio brlju sa motorima, i znacajno smanjio pouzdanost, a opet sa druge strane ima mnogo korisnika koji su bas jako zadovoljni i bez ikakvih problema, ali ipak vise onih drugih na zalost.

Koju cifru ti je rekao tvoj majstor za generalku? I kod koga odrzavas auto?

Послато са MI 8 помоћу Тапатока

Link to post
Share on other sites
On 1/20/2022 at 9:40 PM, dulebp said:

Pozz, ako se ne varam ovaj auto sam video u Bp, zao mi je sto ti se ovo desilo sa autom.

Bas zbog ovih stvari je Bmw napravio brlju sa motorima, i znacajno smanjio pouzdanost, a opet sa druge strane ima mnogo korisnika koji su bas jako zadovoljni i bez ikakvih problema, ali ipak vise onih drugih na zalost.

Koju cifru ti je rekao tvoj majstor za generalku? I kod koga odrzavas auto?

Послато са MI 8 помоћу Тапатока
 

Pozdrav. Pa realno su dobri motori ali moras odraditi taj lanac pa si miran jedno 150 000 km, ma i 100000 da si miran pa super. Ali evo ja sam se opustio jer se nije nista culo. 

Majstor mi jos nije nista javio, ali je auto skonjen sa ulice. Tako da se nadam da ce uskoro. 

Kod mike.

 

Link to post
Share on other sites

Računaj minimum 1500e. Pod obavezno su novi lanci, lančanici, klizači... Samo to ti je oko 800e sa rukama. Dalje mora glava se skida i na obradu. 99% su pomotani ventili, neka klackalica pukla sigurno. Mogu i klipovi da stradaju mada često ostanu ok. Radilica takođe hoće da strada. U svakom slučaju dok se ne otvori i ne vidi ne može se mnogo nagađati. U slučaju da hoćeš da ga prodaš maksimalno možeš dobiti 4500-5000. Inače polovan motor ti je od 800-1000e.

P. S Ako se odlučiš za prodaju javi mi u pp molim te[emoji6]

 

Poslato sa NAM-LX9 pomoću Tapatoka

 

 

 

 

Link to post
Share on other sites

                Prve informacije

Evo posto sam sad svratio kod majstora imam neke informacije ali nisu potpune jer nije stigao jos sve da proveri.

Uglavnom koliko je video nije lanac puko, on sluti da je motor zaribao. Probao je zamajac da okrene rucno i nije mogao, ali od ponedeljka ce on to da proveri...

 

 

Link to post
Share on other sites
1 hour ago, somi92 said:

Jesu to dobre ili lose vesti, bez sale?

Pa znas kako, nije dobro pa nije. Ali bar nije ono sto sam se neckao da menjam (lanac)

Msm hteo sam ja to da zamenim ali nije bilo potrebe sudeci po radu motora.

 Jako je to sve sumnjivo jer ni jednu gresku nije prijavio.

Videcemo. ja bih najvise voleo da je neka glupost, ali to su puste zelje...

Link to post
Share on other sites

Ako je zaribao motor i ako ga vec vadis i radis neku generalnu, zamenio bih lanac bez razmišljanja. Msm realno ne placas tu 2 puta ruke za vađenje motora pa delovi za lanac mislim ds nisu vise od 300-400e i to oem

Link to post
Share on other sites

Evo konacna dijagnoza ako nekoga zanima:

Pukla je radilica i iskrivila pola motora koliko sam ja razumeo majstora. Ugl. mora drugi motor, ili barem polovina. 

Pitam majstora sta je uzrok tome, kaze ne znam...

Navodno se to desava na ovim motrima, vrv ne cesto kao lanci ali eto.

Jos nismo izracunali koliko ce me sve to izaci. Ja grubo racunam jedno 2000 sta vi mislite?

ugl. ice novi lanac i ti neki delovi sto se lakse zamene kad je motor napolju.

Ima li neki mehanicar ovde da napise nesto pametno a ne ja kamiondzija Marko da se pravim mehanicarom...:D

 

Link to post
Share on other sites

Ovo je forum za vlasnike i ljubitelje BMW vozila. Mehaničari odavno nemaju vremena za forume, možda ih je nekad i bilo al onda došli internet "mehaničari" i jbg...[emoji16] A što se tiče radilice, ona je generalno problem na n47(ceo motor je generalno problematičan) . Jednostavno loš materijal koji se koristio za izradu i to je to.

 

Poslato sa NAM-LX9 pomoću Tapatoka

 

 

 

 

 

 

Link to post
Share on other sites
13 hours ago, frank said:

Ovo je forum za vlasnike i ljubitelje BMW vozila. Mehaničari odavno nemaju vremena za forume, možda ih je nekad i bilo al onda došli internet "mehaničari" i jbg...[emoji16] A što se tiče radilice, ona je generalno problem na n47(ceo motor je generalno problematičan) . Jednostavno loš materijal koji se koristio za izradu i to je to.

 

Poslato sa NAM-LX9 pomoću Tapatoka

 

 

 

 

 

 

Nisam siguran da li da se upustam ja u ovo, nemam ja zivaca a ni vremena za ove zajebancije... 

Niko mi ne moze garantovati da naredni motor nece to isto doziveti, samim tim nemam bas optimizma za ovaj auto.

Bas sam razocaran u bmw, imao sam jako lepo trojku 2001 ne znam ko me terao da menjam taj auto. To je bio auto nepoderiv i prelep...

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...