E39 525 tds gasi se u voznji


Recommended Posts

Molio bi ako je neko imao slicno iskustvo da napise nesto, sve moze biti od koristi. 🙂

Vec neka 2 mjeseca imam ovaj auto a s njim i navedeni problem koji nikako ne mogu da rijesim. Auto na prvom hladnom paljenju upali savrseno i radi odlicno neko vrijeme, sve dok mu se odjednom ne "oduzme" gas.

Znaci bukvalno u voznji mi se "ugasi" papucica gasa, ako pritisnem kvacilo motor se iste sekunde ugasi.

Juce sam stavio NOVU pumpu goriva, vozio se 2h i auto je stao. Utvrdio sam da pumpa zuji, gorivo ispod se vidno pomjera ali iz pumpe ne izlazi nista. Osigurac i relej pumpe su ispravni. Ima 15 litara goriva u rezervaru.

Motor sam nakon malo duzeg verglanja od 10-15 sec uspio upaliti, ali je radio sekundu i ugasi se odmah. Tako par puta.

Sumnjam da je problem vezan za struju. Da li je moguce da 'nesto' prekine dovod goriva i ugasi papucicu gasa?? Jedan drug majstor mi rece da sumnja na kod kljuca. Na dijagnostici sam ponistio sve greske i evo nisam ih stigao ocitati ponovo, jer sam auto ostavio na prosirenju pored ceste.

Link to post
Share on other sites

Ne verujem da je imobilajzer, da je on auto bi samo verglao, ne bi mogao da se upali, a ti si tvoj upalio na kratko, i ne bi se ugasio u vožnji da je taj problem…


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Problem rijesen za simbolicnih 30e kod covjeka koji je specijalizovan za BMW. Mjesec dana sam ga zvao dok sam uspio doci na red. Rekao mi je samo da je bilo nesto do dovoda goriva ne zeleci da detaljise.

Link to post
Share on other sites