118d - jako tvrda voznja, lupanje po najmanjim neravninama, ima li leka?


Recommended Posts

Pozdrav ljudi, nedavno (mesec i po dana) sam postao vlasnik ovog modela, 2010. godiste facelift rekao bih po paketu opreme koji je identican X1-icama, pri probnoj voznji je auto bio dosta mekan, i nisam mogao da mu nadjem nijednu manu pa sam ga uzeo iako nisam nuzno zeleo da ulazim u BMW svet. Pre toga sam vozio Golf 5 FSI.

Od kada sam ga uzeo zamenio sam akumulator, grejace paljenja, remenicu radilice, i obe prednje gume su stavljene nove Barum M+S, zadnje su Matador Sibir Snow. Gume su 16-ice, 205-55.

Vec posle nedelju-dve voznje moj licni utisak je kao da se auto "raskantao", uhvatio sam sebe kako izbegavam i najmanje neravnine na putu a kamo li rupe, audio dozivljaj u kabini je takav da imam utisak kao da preko svake neravnine cujem neko lupanje, kao da npr dve teske plastike udaraju jedna o drugu (pokusavam da opisem zvuk, zvuk nije metalan nema taj zing metala, vec je tup a solidno glasan). Osecaj prelazenja preko neravnina i rupa je neuporedivo grublji i manje ugodan nego na Golf-u. Izuzetno mi smeta to.

Terao sam kola kod dvojice majstora, jedan od njih drzi BMW servis 30 godina gde iskljucivo radi BMW, i od obojice mi je receno da je sve na autu ok, da nije potrebno menjanje delova u trapu, amortizeri, solje, itd to je sve navodno ok. Kada smo zajedno provozali auto ovaj majstor iz BMW servisa mi je rekao da je BMW jedinica tvrd auto, da se njemu dopada kako taj auto ide, i da "ne fantaziram" :) Ne uzimam mu za zlo ovo, ali iskreno veoma sumnjam da ovaj auto treba tako da se cuje u kabini, i da su ti zvuci normalni pa cak i na nasim apsolutno katastrofalnim putevima u Beogradu.

Kakva su vasa iskustva sa jedinicom u ovom smislu - da li se slazete da je to tvrd auto i da tu nema leka, i sl? Iskreno meni ovo iskustvo voznje jako puno smeta, i razmisljam se o prodaji vec (iako to ne bih voleo, jer je auto prelep i sve ostalo u vezi njega mi se dopada), jer je moj dosadasnji zakljucak (pod uslovom da ovo "ovako treba") da je to auto napravljen samo za odlicne puteve/autoput/inostranstvo a da nije slucajno da se kod nas ljudi (pogotovo u Beogradu) odlucuju na SUV i jos vece varijante jer obicna voznja kroz centar Beograda je dosta nalik cross-country voznji negde u inostranstvu...

Pozdrav svima :)

Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...