Recommended Posts

Pozdrav, zanima me da kupim BMW Serije 5 2010+ pa na dalje pa bih zeleo da se informisem sto vise, kao da li imaju neki motori da su mozda pobacili pa bih trebao da izbegnem za gledanje, sta prilikom gledanja bih trebao najvise da gledam i obratim paznju i ako uzmem i postanem vlasnik jednog koji bi bio moji prvi licni auto (imam preko 6 godina iskustvna ne brinite samo nisam imao licno svoj nikad i samostalno kupljen) kako najbolje da ga odrzavam.

Hvala puno unapred.

Link to post
Share on other sites

2.0 dizel ili benzin standardna boljka, lanac. Gledati je l menjan ili pričamo o 1000+ evra velikom servisu (može i manje al ti nisi majstor)

EGR ventil uglavnom se menja

xdrive osetljiv ako se ne pridržavaš stvari poput istih guma (pod obavezno)

Menjač je fantazija ako je održavan na vreme.

LCI uvek bolja opcija al osetno skuplja

3.0 bolja opcija uvek npr. gledaj da je od prvog vlasnika ili skinut sa lizinga.

Ovaj je ok npr. al nije LCI

https://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/19427014/bmw-530-d-xdrive-at?attp=p5_pv1_pc1_pl2_plv3

 

 

 

Link to post
Share on other sites
37 minutes ago, milosind said:

2.0 dizel ili benzin standardna boljka, lanac. Gledati je l menjan ili pričamo o 1000+ evra velikom servisu (može i manje al ti nisi majstor)

EGR ventil uglavnom se menja

xdrive osetljiv ako se ne pridržavaš stvari poput istih guma (pod obavezno)

Menjač je fantazija ako je održavan na vreme.

LCI uvek bolja opcija al osetno skuplja

3.0 bolja opcija uvek npr. gledaj da je od prvog vlasnika ili skinut sa lizinga.

Ovaj je ok npr. al nije LCI

https://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/19427014/bmw-530-d-xdrive-at?attp=p5_pv1_pc1_pl2_plv3

 

 

 

 

Hvala Puno na odgovoru, da bio mi je u planu najvise 4x4 pogon sto sam zaboravio da napomenem, zanima me isto 525 4x4 sa 218 KS 2.0 kakav je i mozda kakva je razlika u odnosu na 3.0 245KS da li moze da mu parira u snazi ili je skroz druga prica.
Hvala jos jednom

Edited by Ser John
Link to post
Share on other sites
On 2/10/2022 at 10:55 AM, Ser John said:

I je l' ima neka preporuka za lanac kako bi ga odrzavala u zivotu sto duze, neko ulje specificno?
I na koliko se obicno menja da se ne razmislja o havariji.

Nemoj koristiti start-stop sistem, drzhi ga deaktiviranim, sumnjaju da chesto korishcenje start-stop sistema nikako nije dobro po lanac.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...