BMW 120d N47 oscilacija broja obrtaja


Recommended Posts

Prijatelji,braco pomagajte ako neko ima ideju, izludeh od ovog auta. U Pitanju je BMW 120d N47, nikako ne mogu da resim ovaj kvar, pri paljenju auta, dok je hladan motor, recimo nekih 2-3 minuta voznje oscilira broj obrtaja za oko 100-150, nakon par minuta voznje auto se ponasa sasvim normalno i ima jako miran rad. Pri sledecem paljenju je sve normalno, sve dok auto ne odstoji neko vreme. Zamenjeni su senzori pritiska goriva, zamenjena je klapna gasa, navodno su dizne ispravne ( da su one u pitanju, valjda bi i vruc pravio problem ), ostalo mi je da zamenim grejace, akumulator, i pumpu goriva ako uopste ovo moze da uzrokuje ovakav problem. Da napomenem da je pri zameni senzora pritiska goriva auto jedan dan radio bez smetnji, nako sto je prenocio ponovo se javio isti problem.

Link to post
Share on other sites

Imas dva regulatora pritiska, jedan na railu i jedan na pumpi. Ja bi savetovao da zamenis prvo ovaj na pumpi, oko 10-11 000 je BOSH. Ako nije on, onda je ovaj na railu, on je skuplji za par hiljada dinara. Oba kad se zamene moraju da se adaptiraju preko dijagnostike

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Ako nisi do sada resio problem, pocni od modula(releja) grejaca i onda i samih grejaca. Meni lici da ti ovo pravi problem. Ja sam imao variranje obrtaja(kod mene koju sekundu samo) pri prvom paljenju na jacem minusu, i ispostavilo se da relej brljavi i pokazivao mi je da su crkla dva grejaca, a oni bili ispravni. Kada sam zamenio, resio problem.

Послато са MI 8 помоћу Тапатока

Link to post
Share on other sites