Poliranje rubova felni


Recommended Posts

Poshto mi Dragance rece da ima ovde negde opis,al ja ga nisam nashao reko aj da pitam.Jel zna neko detaljan postupak poliranja da mi objasni?Dakle hocu da ispoliram rubove samo od chega se krece i sl.ivice felni su oshtecene jel to da prvo sredim pa da krecem ili kako vec ide?

Naravno ako se neko time bavi mogao bi da kazhe koju rech.

Link to post
Share on other sites

nisam polirao felne uglavnom poliram motocikle ali postupak je isti....

znaci prvo dublja ostecenja skines grubljom smirglom dok se lepo ne uglaca ,recimo 120,pa onda ides sve finijom i finijom smirglom ali svaku sledecu smirgli teras popreko i odnosu na prethodnu i sa njom treba da ubijes riseve ove prethodne grublje...ja recimo zavrsavam sa 800 i na kraju idem 800 i ulje neko ide sa vodom,stvar navike,kada sve to zavrsis onda uzmes pastu za poliranje i filc i das mu zavrsni sjaj,cetku od krpe mozes montirati i na busilicu...mozes je napraviti od filca,ili seci krugove od teksasa pa ih nanizati na sraf i stegnuti ...verovatno nego ima drugaciji nacin ali ja radim ovako

Link to post
Share on other sites

Nisam razumeo ovo sa bushilicom bash :lol:

Mozhe to kapiram i polirkom da se uradi.Nishta onda hvatam se shmirgle i krecem uskoro.

A jel postoji neki lak da se posle to zashtiti a da ne izgubi sjaj?

Link to post
Share on other sites

pa napravis nesto kao bimbalo okruglo,sa osovinom i koristis kao polirku....ako ne razimes nacrtacu pa cu okaciti znaci filc koji se okrece na busilici

Link to post
Share on other sites
  • 4 months later...

Ne pravite dramu oko poliranja felni... ( treba da salje felne za kragujevac, nema druga posla?? )

Kani..., uradi to sam, ako ti treba pomoc..., cimni da doskocim!

@wice je objasnio postupak, da ne ponavljamo!

Posao nije tezak ali je dosadan, to jest traje!!!

Link to post
Share on other sites

brate mili ,skoro sam prosao kroz taj postupak, zajebano do mila boga ,ali kad se zavrsi osecaj za pamcenje

Link to post
Share on other sites

Prijatelji, nije pojenta u trljanju rukom. Nije to farba na automobili pa cu sam da je ispoliram. Ja felne poliram na 11000 obr/min.

Misko , dva puta si bio kod mene i nisi upamtio da je KV, a ne KG :acute: . Trebalo bi one vase od 10,5 J da rucno poliramo. :rolleyes:

Misko i Transporter su mi najbolja reklama na forumu.

Link to post
Share on other sites

Ta cena je samo za ruke. . .

Iskreno da ti kazem.... ni 50 ni 70 evra nije malo, plus ako ih vozis za kv.... to je minimum stotka!!!!

Za stotku cu da kupim spakov volan! :rolleyes:

Salim se, ne zelim da omalovazavam neciji posao ali ja sam to radio sam i rezultat je sasvim zadovoljavajuci!

P.S Da je taj rad trajan... pa i nekako..., ali vremenom opet izmatira!

Link to post
Share on other sites

ma sve ja to znam ,ali ima na nekim mestima gde moras polirati rucno gde polirka ne mo0ze prici za grublju obradu,naravno da zavrsni sjaj ne radim rucno...pricam jer sam polirao kompletnu mashinu i sve alu delove na svom motociklu...

ne shvati me pogresnu ,ne omalovazavam niciji rad, posao nije lak...

gledao sam ono sto si radio i zaista je super uradjeno

Link to post
Share on other sites
Ta cena je samo za ruke. . .

Iskreno da ti kazem.... ni 50 ni 70 evra nije malo, plus ako ih vozis za kv.... to je minimum stotka!!!!

Za stotku cu da kupim spakov volan! :rolleyes:

Salim se, ne zelim da omalovazavam neciji posao ali ja sam to radio sam i rezultat je sasvim zadovoljavajuci!

P.S Da je taj rad trajan... pa i nekako..., ali vremenom opet izmatira!

Kao da ides za Minhen!

Link to post
Share on other sites

...haha ma svako ima svoju racunicu, i ja sam polirao neke delove na motorima sa zadovoljstvom !

ali za mene je ipak preveliko gubljenje vremena poliranje 4 felne vece jotaze i nemackog falca, (pogotovo kad ih imas u garazi ko krompira u podrumu) a za transport do KV (ne KG) :) ne treba nista ako znas prave ljude... :rolleyes:

...sve najbolje zelim onima koji hoce sami da probaju, siguran sam da ce Mario pomoci izdaleka koliko god bude mogao, ja nisam imao racunicu a rezultatima sam prezadovoljan, ...mogao bi samo 'malo' da ubrza proizvodnu traku... :acute:

Link to post
Share on other sites

...e da !? iz iskustva sa poliranjem aliminijuma, kad se smirglaju zavrsni prelazi gledajte da to bude sa uljem pre nego sa vodom, povrsinski sloj zarzava deo tog ulja pa duze traje sjaj, ne matira kao kad se radi sa vodom...

Link to post
Share on other sites