Recommended Posts

Imam u ponudi jednu sedmicu 725tds 96god, pa me zanima kakav je to auto po pitanju odrzavanja,kvarova,performansi-ubrzanje-topspeed i potrosnje?

Link to post
Share on other sites
Imam u ponudi jednu sedmicu 725tds 96god, pa me zanima kakav je to auto po pitanju odrzavanja,kvarova,performansi-ubrzanje-topspeed i potrosnje?

NIKAKAV

Link to post
Share on other sites

Ali moze da stavi E30 u gepek, sedmaja nije za trke vec za uzivanje! Pitao sam nesto konkretno a ako neznas onda se ne javljaj.

Link to post
Share on other sites

Auto je udobniji i komforniji od svake trojke ili petice ali mu odrzavanje nije nimalo jeftino,da li je isplativo uzeti ga zavisi od cene i stanja...Samo da znas da velike kubikaze (iznad 2000ccm) kod nas imaju cenu samo dok je nov auto,kako stare cena im rapidno pada (mnogo vise nego onim do 2000ccm)...

Link to post
Share on other sites
tds se bas nije proslavio kao motor bezi od toga . . . .

????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????? :kiss3: :blink: :blink: :blink: :blink: :blink: :blink: :blink: :blink: :blink: :blink: :blink: :blink: :blink: :blink: :blink: :blink: :blink: :blink: :blink: :blink: :blink: :vampire: :vampire: :vampire: :preved: :preved:

Link to post
Share on other sites

U svim procitanim tekstovima koji se ticu polovnih vozila savetuju da se izbegava 2.5 Tds a svi (aj sad nisu bas svi ali vecina) su prezadovoljni tim motorom.... Ta prica se vec potezala na forumu.

Link to post
Share on other sites
U svim procitanim tekstovima koji se ticu polovnih vozila savetuju da se izbegava 2.5 Tds (

gde to procita majke ti????

Link to post
Share on other sites

Npr. ovde

"Osnovna verzija petice je snabdevena sestocilindricnim motorima koji najbolje odgovaraju karoseriji. Najbolja varijanta su motori koji se ugradjuju od 1990 godine sa 4 ventila po cilindru. Oni su i najcesce susretani i poznati kao 520i i 525i snage od 150 do 192 ks. Ovi motori su sa fabrickim oznakam M50, poznati kao ploce. Mogu se sresti i verzije 518i sa cetiri cilindra, ovaj motor je poznat iz serije 3 ali se pokazao kao slab za veziju 5. Dizel varijanta 525 TD je veoma izdrzljiv i pouzdan sto se za varijantu 525 TDS ne moze reci. Kod verzije 525 TDS cesta je pojava mesanja ulja i vode koju izaziva lose zaptivanje izmedju radijatora i cilindrove glave. Veoma retko se moze naici na verziju sa oznakom X na kraju. Modeli sa ovom oznakom su 4x4, mala serija. Za ljubitelje snage i brzine stoje verzije 535i i 540i osmocilindricne formule. Motori su veoma dobri potrosaci a odrzavanje je ogroman finansijski izdatak. Njmocnije verzije nose oznaku M, ove modele treba daleko obilaziti, sigurno su im vec prethodni vlasnici izvadili dusu."

I kod jednog testa e39ke su rekli da je 2.5 Tds za izbegavanje...

Licno mislim da je to odlican motor...

Link to post
Share on other sites

licno misljenje ti je extra ...posto si potpuno u pravu ....2.5tds je poboljsana verzija motora 2.4td koji se pokazao kao definitivno los agregat ( primera koliko hoces ) .... a za 2.5 td motor iz doba e34 nisam nikad u zivotu cuo ... ne kazem da ne postoji

a vidi se da je text pisala neka osoba koja i nije bas najupucenija ( podseca me na jednog lika sa canon-a ) jer po njemu niko ziv na planeti ne treba da vozi polovnu M seriju .... a na ovom forumu svi koji imaju m-a ...imaju ga u prilicno odlicnom stanju .... to dovoljno govori ...

Link to post
Share on other sites

Autor teksta je Sladjan Andjelovic... A sto se tice 525Td, kad sam procitao tekst proverio sam na netu i stvarno postoji. Pojma nisam imao...

a na ovom forumu svi koji imaju m-a ...imaju ga u prilicno odlicnom stanju .... to dovoljno govori ...

Osim mene :vampire: Ali dobro, bice i on dobar jednog dana :vampire:

On topic:

Ja sam zagledao par komada 725Tds koje sam video. Jedan je imao manuelni menjac a ostala dva automatski ali onaj klasicni znaci bez steptronic funkcije (mislim da se samo takav ugradjivao uz taj motor). Ono sto mi se nije svidelo je da su ti koje sam gledao imali vidno manje opreme od vecih benzinaca. Ne znam kakvi su ti zahtevi i kako je taj konkretno opremljen ali ovi su bili poprilicno siromasni, bar za moje vidjenje sedmice.

Link to post
Share on other sites
Ali moze da stavi E30 u gepek, sedmaja nije za trke vec za uzivanje! Pitao sam nesto konkretno a ako neznas onda se ne javljaj.

samo se pitam koliko će uživati kad stisne gas i kad skonta koliko je to slab motor za za tako tešku karoseriju

a ne znam nikoga ko vozi bilo kog BMW-a da baš voli vožnju ala penzos :vampire:

Link to post
Share on other sites
U svim procitanim tekstovima koji se ticu polovnih vozila savetuju da se izbegava 2.5 Tds a svi (aj sad nisu bas svi ali vecina) su prezadovoljni tim motorom.... Ta prica se vec potezala na forumu.

možda je za izbegavanje u E39 seriji jer su drugi dizeli usavršeni a 525tds nije a to uopšte ne znači da je agregat loš

Link to post
Share on other sites

Ok, hvala na sugestijama ocigledno da je motor dobar ali ne dovoljno jak za sedmicu pa jos blindiranu.

Sve vise me u zadnje vreme privlaci dizajn PT Cruiser-a, a sta mislite o tom autu?

Link to post
Share on other sites

Ogranichen si ko TERASA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!,pa sad ispade da niko od vas nikada u zivotu nije seo u neki drugi auto!

Link to post
Share on other sites
Ogranichen si ko TERASA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!,pa sad ispade da niko od vas nikada u zivotu nije seo u neki drugi auto!

opaaaaa čemu vređanje prijatelju :vampire:

nisam mislio ništa loše time što sam napisao

ne znam baš koliko nas je ovde vozilo cruiser-a da ti može dati mišljenje

a ti sad razmisli ko je i koliko ograničen

Link to post
Share on other sites

Cek, cek ti rece blindiranu????? :vampire:

725Tds nema sanse da se pravio u blindiranoj verziji, samo najjaci benzinci...

A za PT cuo sam da je los po kvalitetu, jedino je bolji onaj sa mercovim dizelom. Inace malo ih ima pa ces tesko naci nekog sa iskustvom iz prve ruke...

Link to post
Share on other sites
Cek, cek ti rece blindiranu????? :vampire:

725Tds nema sanse da se pravio u blindiranoj verziji, samo najjaci benzinci...

piše se svašta

Link to post
Share on other sites