Recommended Posts

Onda ti pored volje, brata i znanja trebaju i muda :D haha salim se, moze sve naravno ako ti licno skines sa stranca, sigurno ces znati i da montiras. Ako zaskripi negde zovi

Ja sam ubacivao šuraku u kabrija klimu (nije imala ni pripremu - obično automobili imaju pripremu). Malo je bilo više kablova ali se sve to dalo napraviti. I ubacivao sam kod još dva drugara koji su imali pripremu (to je bilo neizmerno lakše).

Imaš par vrsta tih klimatronika, jedino mesto gde se sve razlikuju je u regulisanju prve brzine ventilatora (ispred hladnjaka ili ovog što menja visko). Jedna reguliše preko ECU, a druga vrsta preko releja.

Ako imaš pripremu, onda je laganezi (sve što trebaš da uradiš je da ubaciš instalaciju ispod haube, čak i tu imaš "džek" gde povezuješ instalaciju).

Moj ti je savet da se dogovoriš da pokupiš i instalaciju kada budeš kupovao delove klime, naoružaš se sa šemom, lemilicom i termo bužirima. Odvojiš ceo vikend i nakupuješ piva i slatkiša i udri. Meni je trebalo oko 3 - 4 h da ubacim u ove sa pripremom i ceo vikend u ovaj bez pripreme.

Link to post
Share on other sites
  • 4 months later...
  • Replies 706
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Koliki posao je ubacivanje klimatronika? Gde god sam citao, niko ne preporucuje ubacivanje ni obicne klime, a pogotovo ovo

Послато са Lenovo A916 уз помоћ Тапатока

i mene su ubedjivali da to ne moze da valja da ce auto da ide kao slina da ce sve da skripi.....iiii nisa od toga nije istina ugradio sam je iz inata jer su mnogi rekli da ne moze,a vozio sam je i na 2.5 i na 1.8 i na 1.6 i ne primecuje se preveliko opterecenje na motor,jedino kad je auto bas pun i kada je brdo bas bas ozbiljno....i tada se malo oseti,daleko od toga da nece da ide.....

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • 2 months later...

Zlatna kocka je slupana napred pa mi se vise isplatilo da uzmem e36 nego da sredjujem komplet kocku...Caletu treba auto za do posla...

Послато са SM-N910C уз помоћ Тапатока

Link to post
Share on other sites