Recommended Posts

  • Replies 706
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

paaa ide dobro :)

nije mi valjala servo pumpa,pa je tezak na volanu ko fap,sutra stize pa cu da probam,a i vozio sam ga bez balansstangle dok nisam kupio od 6aka pa je balo bio nestabilan :)

ali mislim da ce sve ok ,biti,ima par sitnica koje me nerviraju,cini mi se da na leru mi ne rade svi cilindri bas podjednako,cuje se na auspuh tup tup,,,,ali moram videti sta je problem.nego da li na ovom motoru kada se otkaci protokomer dok radi,treba da se promeni rad ili ne?

cini mi se da mu je na leru malo jaca smesa po mirisu,pa trazim uzrok tome

Link to post
Share on other sites

ebem li ga na m40 je protokomer sa klapnom,na njemu kada se otkaci on promeni rad pa se stabilizuje,ali ovde ne znam kako treba.i na koliko mu je blokada? ovde je na 6900-7000.treba li to tako?

Link to post
Share on other sites

ebem li ga ne znam ,nisam ni gledao kakvo je kuciste na ovom diffu sto treba da mi stigne,mislim da je isto,a ako je vece kuciste mislim da i most treba da se menja

Link to post
Share on other sites

Ja sam pokusao da stavim diff od 325 na 320 i ispalo je da je duzi i siri za po 3cm, a one flanse gde se kace poluosovine imaju rupe za vece srafove, valjda za M8 a na 320 za M6. Diff od 318 i 320 su isti.

Link to post
Share on other sites

ako je tako onda cu imati problem ..sada mi je 3,45 ranije je bio 4,15 od nekog automatika ili cega vec

nego koji je diff sada kod tebe?

i koliki je br obrtaja u 5oj na 100?

Link to post
Share on other sites

Sad je 3.45. Neznam za 100, al na 6500 obrtaja u petoj ide 220, a na 3500 oko 120. Ubacen je 2.5 motor, pa sam zbog toga hteo da menjam diff jer su mnogo kratke brzine. U drugoj nece vise od 90.

Link to post
Share on other sites

na koliko ti je blokada?

ovde mislim da je oko 7000 cini mi se da je u 3coj u blokadi oko 140,ali moram probati sve na kraju kada resim sve probleme,cini mi se da mi ne radi na leru 3 cilindar kako treba,i na auspuh se cuje kao da ne radi neki,a mozda se i tripujem videcu

Link to post
Share on other sites

Blokada treba da je na 6500, ako je na vise ili laze sat ili je cipovan racunar

Inace m50 je motor na kom preko 7000 obrtaja klipovi lako stignu ventile pa nastane karambol

Jesi ocistio dizne, stavio nove svecice? Ako imas negde zakaci dijagnostiku pokazace ako ima gresku u sagorevanju na nekom cilindru

Sto se tice protokomera kad se otkaci malo je jaca smesa, znaci trebalo bi da promeni rad pa da se stabilizuje na mali veci broj obrtaja

Link to post
Share on other sites

mislim da je komp otvaran

zamenjene su svecice nove,ociscene dizne,bobine ne svetle u mraku.probao sam i da menjam bobine ali i dalje je sve isto

probao sam ponovo protokomer,ponasa se tako kako ti kazes

Link to post
Share on other sites

Bruka izgleda motor u odnosu na 1.8 ispod haube :)

Kako li se menja kajs kod njega sada :) Ko uspe da zavuce ruke tu...

Bas deluje kao zverina, svaka cast covece!

Link to post
Share on other sites

menjao sam bobine,svecice,mesta diznama, lulice,motorni racunar i dalje nece lepo da mi sastavi rad na 3 cyl, svecica nije mokra,malo je garavija od ostalih ali nije strasno,nisam pametan sta vise da mu radim,poteze odlicno ,ne stuca ,super ide,ali me nervira rad na leru,malo izgleda da trosi ulje ne duva na iber,moguce da su gumice malo,ali me nervira sto ne radi tecno.ima li neko ideju?

Link to post
Share on other sites

menjao sam bobine,svecice,mesta diznama, lulice,motorni racunar i dalje nece lepo da mi sastavi rad na 3 cyl, svecica nije mokra,malo je garavija od ostalih ali nije strasno,nisam pametan sta vise da mu radim,poteze odlicno ,ne stuca ,super ide,ali me nervira rad na leru,malo izgleda da trosi ulje ne duva na iber,moguce da su gumice malo,ali me nervira sto ne radi tecno.ima li neko ideju?

Jel si merio kompresiju?Ako nisi izmeri...

Link to post
Share on other sites

jesam ali mi ne deluje nesto mnogo losa

11.7 10.7 10.7 12,7 12,5 10,5

10-11-12...Da ne vuce negde fals vazduh?Jel si siguran da samo taj jedan cilindar ne radi lepo?

Link to post
Share on other sites