Problem sa plinom


Recommended Posts

Evo jednog finog pitanjca za majstore koji ugradju rade ili voze na gas BMW-ove pa imaju iskustvo

Elem posto jos uvek nisam uspeo da kupim svoj BMW koristim drugarov tj. ja i on se vozikamo stalno u pitanju je mashina BMW 520 i 24 v sa mororom od 2000 kubika koji poseduje plinski uredjaj ali italijanski original skinut sa stranca i boca i uredjaj i glava motora.... nisam siguran koji je uredjaj u pitanju.... Problem je u sledecem Bendzola je trosila normalno plina sa normalnom voznjom to je nekih 13litara na otvorenom a 15ak u lokalu nije prelazila to moze da se tolerise, ali u zadnje vreme potrosila nam je 45l na 207 km ;) :D ja sam mislio da je to nemoguce bash toliko ali je tako .... Elem dogadja se jos jedan problem posto je u pitanju sekvent uredjaj pali se na benzin i auto radi super ali cim se prebaci na gas padne na 500 obrtaja na leru i cudno radi nekako brmbece......kad ga vozimo ide super ali kad hocemo da ugasimo auto okrenemo kljuc i ugasimo a auto radi jos par sekundi pa se onda ugasi :D :( Nisam pametan sta se dogadja ali eto to se dogadja ko zna sta moze biti neka pomazee............

Link to post
Share on other sites

ne bi ja rekao da je to sekvencijalni plin nego obichan sa ugradjenim Starting Protection modulom

njegova funkcija je da kada ugasish auto on ostane da radi josh koji krug kako bi na taj nachin potroshio plin koji je ostao u usisnoj grani i na taj nachin zashtitio motor od eventualnih detonacija prilikom narednog startovanja

sekvencijalni to ne koristi jer jer kod njega ne postoji opasnost od detonacija, bar ne vidljivih

Link to post
Share on other sites

Ne znam sta je slikacu cim se drugar vrati sa odmora znaci u toku sledece nedelje stize slika

e da zaboravih desava mu se jos nesto cesto mu spadne neko vakum crevo sa grane vi to znate bolje sta je ne mozes da provuces ruku da naturis ispod a ono kad spadne onda nece ni na plin ni na benzin da upali samo puca

Link to post
Share on other sites

To sto ispada je iber lauf ili kako se vec kaze, ja sam to kod mene resio crvenim silikonom,a to sto drnda na 500rpm i trosi ko nezdrav je najverovatnije posledica dotrajalih svecica ili se rastelovao pa ima losu smeshu.Promeni svih 6 komada-stavi NGK R+ i sigurno ti pada potrosnja!

Link to post
Share on other sites
Evo jednog finog pitanjca za majstore koji ugradju rade ili voze na gas BMW-ove pa imaju iskustvo

Elem posto jos uvek nisam uspeo da kupim svoj BMW koristim drugarov tj. ja i on se vozikamo stalno u pitanju je mashina BMW 520 i 24 v sa mororom od 2000 kubika koji poseduje plinski uredjaj ali italijanski original skinut sa stranca i boca i uredjaj i glava motora.... nisam siguran koji je uredjaj u pitanju.... Problem je u sledecem Bendzola je trosila normalno plina sa normalnom voznjom to je nekih 13litara na otvorenom a 15ak u lokalu nije prelazila to moze da se tolerise, ali u zadnje vreme potrosila nam je 45l na 207 km :D :D ja sam mislio da je to nemoguce bash toliko ali je tako .... Elem dogadja se jos jedan problem posto je u pitanju sekvent uredjaj pali se na benzin i auto radi super ali cim se prebaci na gas padne na 500 obrtaja na leru i cudno radi nekako brmbece......kad ga vozimo ide super ali kad hocemo da ugasimo auto okrenemo kljuc i ugasimo a auto radi jos par sekundi pa se onda ugasi :( :( Nisam pametan sta se dogadja ali eto to se dogadja ko zna sta moze biti neka pomazee............

Slican problem, plin je sekvencijalni, imam racun, digitalni, potrosnja 40 litara na 180-200 km.

BMW 530i.

Dali je to normalno ? Nedavno sam kupio auto tako da ne znam koliko treba da trosi, i jako smrdi na plin, kao da pusta negde ....

Napomena : ide i sa plinom ko blesav, do 240km/h bez problema. ;)

Naravno ne vozim ga tako, ali sam probao, i kad normalno vozim, tj 120-140 je potrosnja ta.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

E jbg sad me zajebavate :P Evo i slicica uredjaja koje nisam uspeo dugo da snimim jer je drugar bio na odmoru ali pravi poznavaoci ce prepoznati o cemu se radi jer ja se ne razumem. Evo slicica uredjaja iz svih uglova... mozda je slika malo losija jbg moja motorolica ne moze bolje :buba:

2508081022om6.th.jpg

2508081023mq1.th.jpg

2508081024vm3.th.jpg

2508081025ee6.th.jpg

2508081025ee6.th.jpg

2508081026yo5.th.jpg

2508081027ps6.th.jpg

Pre 2 dana drugar mi rece da je probao da vozi na plin ali netje dok drzi gas on ide cim pipne kocnicu on se kasi na leru radi na oko 500 obrtaja. :)

Link to post
Share on other sites

Motor je odlican....sad mi rece drugar moguce da je ta lambda....

Link to post
Share on other sites

Babicu pazi na recnik to je prevod od have nice day

jesam ruki ali bar ovde nema foreee i gay nema u srbiji i nedaj boze da se desi nama kao i ostalima

sistem je verovatno tartarini ali je mator ko biblija.

kakva je bre to fora pozdrav i imajte lep dan? :)

deluje mi nekako geyovski :P

Link to post
Share on other sites