Recommended Posts

Evo i mene zezaju obrtaji... citao sam u ostalim temama u vezi obrtaja ali nisam mogao da provalim sta mene muci. Zimus mi je kazaljka za obrtaje pocela da se glupira, cas pokazuje kako treba cas obidje maltene ceo kruga i sve tako... kada sam skoro menjao set kvacila i po preuzimanju auta od majstora video sam da obrtaji uopste ne rade. pitam majstora dal nije nesto on cackao on kaze da je to povezano na diff a njega nije dirao uopste.

sta moze da bude?

Link to post
Share on other sites

haha kako je to moguce, obrtaji MOTORA povezani na diff koj nema veze sa motorom...

Link to post
Share on other sites

moja greska momci... izvinjavam se... nasto sam pospan pa sam se zbunio. nesto smo pricali i o brzinometru i kilometrazi pa sam to pobrkao sa obrtomerom

Link to post
Share on other sites

tabla???

da nema negde prekid neki???

Link to post
Share on other sites

Sta ustvari tebi treba. Info za brzinu ili info za obrtaje.

U prvom slucaju moze biti dekle u diff-u, u drugom komp.

Licno imao oba problema sada dok sam exsperimentisao sa diff-ovima o cemu ste bili obavesteni.

Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...

vreme prolazi... a ja jos nisam namestio obrtomer, jos sam i novu tablu stavio i nista... ljudi pomagajte strasno me nervira bez obrtaja... nemam pojma sta da radim sa onim senzorom kod alnasera, kako da ga ispitam da li je u njemu problem, a verovatno jeste, jer dve table se ponasaju isto, sve radi sem obrtaja i servisnog intervala

Link to post
Share on other sites

Aj svadjali smo se, i rekao sam ti da ti se vise necu obratiti, bas me zabole sto imas, problem, medjutim i drugi koje poznajem pretpostavljam zbog mene cute, ali ne mogu da gledam kada neko pita a svi kuliraju.

Ako neznas sam, idi do majstora da ti proveri dekle, kao sto sam ti rekao na pocetku tvog pitanja. Dekle se nalazi se u diff-u, tacnije, vezan je zicama i prikopcan na diff. To ti je kada ga izvadis, kao plastika, koja po stredini ima prorez, a u diff-u se nalazi nesto nalik propeleru i peraja se okrecu, prolazeci kroz taj prorez, koji u sebi ima senzore koji salju podatke na tabli na koliko si obrtaja. Ne znam da li me kapiras. Nek ti izvadi promeni dekle, ali pre toga ga isprobaj jel ispravno. Pricam i o novom jer nekada mozes staviti novo a ne radi. Proveru ces najlakse uraditi ako kroz dekle prolazis brzo , recimo dinarom ili nekim metalom. Ako radi, kazaljka ti mora malo mrdnuti.

Proveri takodje i zice kojim je vezan, mozda su one u prekidu.

Link to post
Share on other sites

davac na dif. sluzi samo za brzinu kojom se kreces

a davac za obrtaje se nalazi tacno gde su ti ljudi opisali na bloku motora

kad meris omazu unimerom na njemu trebao bi da ima oko 550 oma

Link to post
Share on other sites

ako je menjan zamajac i nije stavljen za dizela nego za benzinca onda on nema pinove na sebi pa nema ni odakle da cita

a tvoj problem je najverovatnije u ECU ili u instalaciji

Link to post
Share on other sites

a pre nego sto je menjan zamajac isto nije radio obrtomer, tacnije menjao sam zamajac pre 4meseca a do januara je obrtomer radio i kako je zamajac poceo da puca tako je i obrtomer poceo da zeza, cas radi kako treba, cas ide preko noremale, znaci varirao je non stop

Link to post
Share on other sites

onda prvo probaj da zamenis senzor i kad ga postavljas zazor izmedju senzora i pina na zamajcu treba da bude od 0,4 do 0,8 mm

samo racunaj da imas i aksialni luft na radilici pa kad ga meris nadji neku sredinu da ga pin u radu ne zakaci i slomi sto se kod tebe najverovatnije dosilo

Link to post
Share on other sites

obavezno stisni kvacilo kad montiras citac ostalo ti je bata objasnio

Link to post
Share on other sites