Recommended Posts

Koliko je meni poznato E 90 su novi modeli 3-ice. Iskreno vise me zanima 5-ica te ako gresim ispravite me.

Kod nas na forumu su netacne informacije o ks na modelima 320i i 320d, takodje i 520i i 520d. Ima verovatno jos ali da ne proveravam ja, tu je administracija koja ce to srediti.

Posto sam ja zaljubljenik u nove dizel motore a oni su ujedno jaci od benzinaca, tako da su sada dizel motori sportski a benzinci ovo sto su nekada bili dizeli, molim da se ispravi greska, kako bi ljudi imali uvid u pravo stanje stvari.

Podaci dobijeni od ovlascenog dilera BMW vozila Delta Motors

Marka: BMW 320i

Cena: € 32.900

Osnovne Karakteristike i Oprema :

Zapremina Motora: 1995 cm3

Snaga Motora: 143 KS

Gorivo: Benzin

Prosečna Potrošnja: 6.1 L/100km

Ubrzanje 0-100 km/h: 8.2 s

Maksimalna Brzina: 228 km/h

Marka: BMW 320d

Cena: € 36.620

Osnovne Karakteristike i Oprema :

Zapremina Motora: 1995 cm3

Snaga Motora: 177 KS

Gorivo: Dizel

Prosečna Potrošnja: 4.8 L/100km

Ubrzanje 0-100 km/h: 7.9 s

Maksimalna Brzina: 230 km/h

Marka: BMW 520i

Cena: € 38.680

Osnovne Karakteristike i Oprema :

Zapremina Motora: 1995 cm3

Snaga Motora: 170 KS

Gorivo: Benzin

Prosečna Potrošnja: 6.7 L/100km

Ubrzanje 0-100 km/h: 8.7 s

Maksimalna Brzina: 224 km/h

Marka: BMW 520d

Cena: € 41.180

Osnovne Karakteristike i Oprema :

Zapremina Motora: 1995 cm3

Snaga Motora: 177 KS

Gorivo: Dizel

Prosečna Potrošnja: 5.1 L/100km

Ubrzanje 0-100 km/h: 8.3 s

Maksimalna Brzina: 231 km/h

Link to post
Share on other sites

kod nas nema greske ......

procitaj te njihove podatke i razmisli malo ....

pogotovu je interesantna potrosnja i konjaza

Link to post
Share on other sites

Nirvana,

320i imas sa 143,150 i 170 konja

320d imas sa 163 i 177 konja

520i ima 170 konja

520d imas sa 163 i 177 konja.

Znaci da kod nas nema grske :) ali i oni podaci sto si ti naveo su validni.

Link to post
Share on other sites

Gledao ponovo na bmw site-u i te kubikaze ne postoje. Mozda je tako kao sto kazes Mile ali mi zaista nije jasno zasto onda bmw to ne objavljuje.

Moje misljenje je da podaci kod nas ne treba uopste da se razlikuju od podataka koje fabrika objavljuje na internetu.

Zelja mi je samo da se nasi podaci usaglase sa podacima bmw-a. Zar ne bi tako trebalo da bude?

Link to post
Share on other sites

Ne kazem da ne postoje, ili ne daj boze da ti lazes, tako da nemas razloga za ljutnju. Verujem da je tako kao sto kazes ali na site-u ih nema. Moze biti da se vise ne proizvode ti motori vec ovi, mozda unapredjeni. Rekao sam ,,moze biti,, tako da mi neko ne kaze da lupam, jer zaista ne znam zasto pise samo ovo sto pricam.

Sto se tice site-a na kom sam gledao, to je zvanicni site bmw-a http://www.bmw.com

Idite tamo i pogledajte modele. Evo ustvari odmah modeli na doticnom site-u http://www.bmw.com/com/en/index.html

Link to post
Share on other sites

Koliko znam 2008 320i imas sa 150,143 i 170 i svi imaju istu kubikazu.

Nisam se uopste naljutio niti se ljutim kad je u pitanju razmena razlicitih misljenja na forumu.

Link to post
Share on other sites
Au brate oko cega ti smaras

Mozda je smaranje, ali Miki moras priznati da ako zelimo da budemo jedan ozbiljan site (a zelimo), te da nas ljudi tako i shvate, onda moramo imati istovetne podatke kao i maticna kuca po kojoj ovaj site nosi ime.

Zelimo da budemo klub obozavaoca bmw vozila, te da se i nase ime pojavi na site-u bmw-a kao registrovani klub na teritoriji Srbije.

BMW, nam nece dozvoliti da baratamo sa nekim podacima koje oni ne iznose, te zato mislim da nije problem odvojiti 5min. usaglasiti podatke i zatvoriti ovu temu.

Link to post
Share on other sites

i 318i i 320i imaju 1995ccm...samo sto 318i ima 143ks a 320i ima 170ks.

318d i 320d imaju isto po 1995ccm, 318d isto kao i benzinac 143ks, a 320d 177ks. (ono sto je neko rek`o 163ks, to je isti motor kao sto je bio u kecu, 120d, pre restilizacije)

evo kec npr., 118d, 120d i 123d, oni imaju po 1995ccm, s tim sto 118d ima 143ks, 120d ima 177ks, a 123d ima 204ks...

sto se tice petice, ista prica...kubikaza ista, samo drugaciji taj fabrichki chip (ili sta vec...).

Link to post
Share on other sites
hmm sad` sam pogledao...

pise kod svakog 325i - 2497ccm....ovo nije tacno...ti motori imaju po 2996ccm, samo nose oznaku 2.5, da bi se razlikovali od 330i

Koji onda ima 2500 ccm?

Link to post
Share on other sites

Prosle god. kad je restilizovan kec pomerane su konjaze svim motorima ,i bmw to stalno radi zbog osvezavanje game isto tako oznaka modela ne znaci i obavezno da je to i kubikaza motora nema beda sve je u redu ok

Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...

Sto se tice podataka za trojku, hteo bih da kazem da fale E91, E92 i E93. Jeste da oni imaju uglavnom iste motore, ali ako su vec stavljani prosli modeli Sedan-a, Coupe-a, Touring-a i Cabrio-a posebno, mislim da bi trebalo to uraditi i za novi model. Pogotvo sto sad nemaju istu oznaku za sve tipove karoserija, kao za prosle modele.

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...
...tako da su sada dizel motori sportski a benzinci ovo sto su nekada bili dizeli...

Hajde, molim te, pojasni ovo...kako si dosao do ovog zakljucka? Da li je to tvoj zakljucak, ili si to procitao negde? (Naravno, ako si to procitao negde, postavi link...bas me zivo zanima ko je u potpisu takvog texta)

Link to post
Share on other sites

Citajuci tvoj potpis...tek mi sad nije jasno sta si hteo reci?! :)

BTW, jesam...i smatram da je jako veliki napredak sto vise ne lupaju (toliko) i ne smrde. :dance3: Ah, da - i pobedjuju na 24h Le Mans-a! :lol: which means shit, s obzirom da je i Wankel tu pobedjivao... ;)

Link to post
Share on other sites

Unapredjena je tehnologija dizelasa samim tim su i njegove performanse bolje, a benzinci su ostali benzinci .... Znaci dizeli su samo priblizeni performansama benzinaca a ne ona prica o dizelasima koji su ljute masine i benzincima koji su zauzeli njihova mesta...

Link to post
Share on other sites

Apsolutno! Mislim, unapredjenjima svaka cast - primetna su i na dyno-u, i na culu sluha i na culu mirisa...ali, misi'm stvaaaarno <ubaci BG akcenat ovde>, bas bih voleo da vidim ko je potpisao text koji govori o tome kako su dizelasi zamenili benzince i vice versa. :)

Link to post
Share on other sites