Gorivo pojeftinilo


Recommended Posts

  • Replies 197
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

A plin je, koliko sam razumeo, jeftin zato sto je oslobodjen raznih taksi i poreza. Tako je bilo i Engleskoj pre par godina, ali sada cena postepeno raste. Mada je u istoj zemlji dizel skuplji od bezolovnog:)

Kada kod nas uvedu iste takse i za plin, bice veselo. Da se razumemo, ja plin nemam, vozim na benzin, ogrebem se nesto od firme, ali uglavnom sam placam. Jeste skupo, s obzirom da ljubimac srce kao spejs-satl, ali jos uvek ne razmisljam o ugradnji plina - to mi je, ono - skrnavljenje!

Link to post
Share on other sites

Iskrenio i ja to smatram krnavljenjem.

A sto se tice normalnih drzava tipa Engleska tamo ko se odluci a ugradnju plina drzava mu plati 30% od cene uredjaja

I svaka registracija ti je jeftinija. Jedino sto je zabranjen ulazak u podzemne garaze.

Ali posto mi niti smo drzava niti su oni koji je vode normalni.

Sada ovih dana idem da legaliyujem plin i imam papirologije brdo i da im se naplacam takodje.

Link to post
Share on other sites

pokusavam da ne razmisljam o gorivu....bio je i red da padne cena,ali kod nas je to sumnjivo...da pojeftini i 10din opet ce biti skupo....u sloveniji je npr 1l=1eur,a kod nas u par navrata je prelazio litar 1,40eur,a koliko jos losije gorivo imamo...i,da sto je neko vec spomenuo dizel je u dosta zemalja skuplji od benzina,cak sada prave neka mocna dizel goriva za ove snaznije dizele...

Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...

Hehe stalno iste price,skrnavite automobile sa 15 konja,pa kad razmislim i jeste 15 konja na benzin i kada bi ugradili plin imali bi 9......samo vi nemojte da skrnavite,dok se plinasi navozase

Link to post
Share on other sites
A plin je, koliko sam razumeo, jeftin zato sto je oslobodjen raznih taksi i poreza. Tako je bilo i Engleskoj pre par godina, ali sada cena postepeno raste. Mada je u istoj zemlji dizel skuplji od bezolovnog:)

Kada kod nas uvedu iste takse i za plin, bice veselo. Da se razumemo, ja plin nemam, vozim na benzin, ogrebem se nesto od firme, ali uglavnom sam placam. Jeste skupo, s obzirom da ljubimac srce kao spejs-satl, ali jos uvek ne razmisljam o ugradnji plina - to mi je, ono - skrnavljenje!

Brate meni je kockica kao tvoja trosila u gradu 10 litara i to kada je gazim ( koliko je ona mogla da se gazi), da mi sada e36 toliko trosi, ne bih ni Ja razmisljao o plinu. Ali kada se gazi srche i preko 15. :pleasantry: :) :vampire:

Link to post
Share on other sites
Brate meni je kockica kao tvoja trosila u gradu 10 litara i to kada je gazim ( koliko je ona mogla da se gazi), da mi sada e36 toliko trosi, ne bih ni Ja razmisljao o plinu. Ali kada se gazi srche i preko 15. :pleasantry: :) :vampire:

Pa tako i treba samo neka srce i samo neka ima sta da srce. Cuti i uzivaj u voznji....

Link to post
Share on other sites

Matematika

ako pojeftini za 4 dinara

85,2 x 12 = 1022,4

54.5 x 16 = 870,4

Ja godisnje prelazim oko 20,000 km sto iznosi 30400 dinara usteda i eto meni registracije, plus malo ostane. :pleasantry: :) :vampire:

Link to post
Share on other sites
u komentaru ispod neko napisao:

"Pouzdano znam da je srednji kurs evra u januaru 2007. godine bio 80,03 dinara."

e sad bem li ga...

eur

30.01.2007 srednji kurs je iznosio 78,55

danas 84,87

dolar

30.01.2007. kurs 57,444

danas 66,56

posmatrajuci u odnosu na dolar, odnos je potpuno isti (ako uzmete nove snizene cene). A i u odnosu na eur odnos je manje-vise isti.

Link to post
Share on other sites
Na Kosovu je 38 dinara plin, a 65 benzin. No comment :pleasantry: :) :vampire:

Nema šansi!da je cena tolika :unsure: :unsure: .

Ove brojke mi više liče na denarsku valutu.

Link to post
Share on other sites

Tako je bilo do skoro jer im nisu zaracunavali akcizu i porez, a onda je naravno krenuo sverc i sad i oni placaju gorivo sa akcizom i porezom...

Link to post
Share on other sites

jbg pomirio sam se sa tim da gorivo nece biti jeftinije nemam kome da se bunim vozim na plin i zadovoljan sam samo da je plin 40 dinara ili 37-8 kao u hrvatskoj i bombona ali nema sanseeeee

Link to post
Share on other sites