Recommended Posts

  • 2 months later...
  • Replies 133
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

izneverio me akumulator ( naravno kad se uopste nisam nadao ), pa sam hitno morao da nabavim drugi, tako da nisam imao vremena da razmisljam sta da uzmem, pa mi je kum doneo - TOPLA - 66 amper/h, stavili i teraj dalje.

kakvo je vase misljenje - sta valja a sta ne i ima li neko iskustva sa ovim akumulatorom?

evo da i ja osvezim informacije - ova TOPLA koja je stavljena tada - avgust 2008 god. i dalje besprekorno radi , po ovom bolesnom minusu.

(samo da ne ureknem sada)

Link to post
Share on other sites

I ja sam jesenas stavio Topla, 7? Ah. Izgleda stvarno dobar. Sinoc sam se vozao i primetim da mi slabije svetli instrument tabla. Vozio sam jos jedno 20 minuta sa svetlima, ventilatorom, brisacima i sve ostalo sto jos radi, i kada sam stigao dignem haubu i izmerim punjenje kad corak. Vrisnuo regler. Jutros zamenim regler i na hladnoci pored rada bez punjenja sasvim lepo je zaverglao. Kada sam kupovao akumulator prodavac mi rece da je na 500 prodatih imao svega dve reklamacije. Tako da dajem glas za Toplu.

Link to post
Share on other sites

Nek pisu samo oni koji imaju isti akumulator vise od dve, tri godine.

To je koliko-toliko relevantno, a ne kupis akumulator i odma je ekstra i za preporuku.

Naravno je da ekstra kad je nov.

S tim u vezi, sve pohvale za bosch akumulatore, na prethodnom bmw-u je najmanje tri godine radio tako da ga nisam nikad ni pogledao dobro da znam koja mu je oznaka, a kamoli da sam imao neku muku s njim.

Ovaj sadasnji bmw ima neki vartin akumulator od milion ampersati, a posto je ispod zadnjeg sedista, njega pa tek ne planiram da gledam, tek mu je treca godina

Link to post
Share on other sites

Na bmw-u mi je Varta (ona sa gelom) evo vec 2 godine,bez problema(doduse bila je bas skupa kad sam je kupio)

Na jednom kombiju su mi 2 x Tesla i sa njima sam bas zadovoljan,izasli su iz garancije,ali sljakaju jos uvek(bili su prilicno jeftiniji od ostalih)

I na drugom mi je Bosh Silver isto taj sa gelom i na njega sam zadovoljan

Mislim da sad nemoze puno da se pogresi sto se kupovine akumulatora tice,uglavnom taj Black Horse ima najvise reklamacija,i mislim da su oni najlosiji,osim ako se bas pogodi da je neki dobar pa sluzi 5 ili vise godina.

Link to post
Share on other sites

Ja imam jedno pitanje. Da ne objasnjavam od Kulina Bana, ispalo je da kad su kola ugasena plocica od plejera vuce struju skoro 100mA, kad se ona skine struja je oko 25mA. Jel 25mA u nekim okvirima normale i jel ova struja od 100mA mogla da isprazni akumulator jer sad preko zime nisam duzi period vozio kola???

100mA, znači za 24h ode 2.4Ah. Ako dnevno voziš recimo 1h sveukupno, to verovatno može da se podnese, mada je ipak više nego što bi trebalo.

Uzmi u obzir da akumulatoru opada kapacitet kako sa snižavanjem temperature tako i starenjem... Dakle ako je akumulator nov i dosta voziš, nećeš iskusiti nikakav problem, ako ga voziš ređe, pa još zima i stariji akumulator, garantujem ti da će te izdati...

Link to post
Share on other sites

ja sam je koristio TOPLA u audiju do skoro nije izdrzala ni 2 pune godine jednaostavno ENERGIZER i nema dalje platis full imas 3 godine garancije i americku tehnologiju.

black horse je popusio za sva vremena ni za ku*ac nisu

Link to post
Share on other sites

Koliko Topla ima garanciju, zasto je nisi reklamiorao nego kupio drugi akumulator? Jedna stvar, dobrim delom mi sami i stanje instalacije i uredjaja uticemo na vek trajanja akumulatora. Tu iskljucujem Black Horse.

Link to post
Share on other sites

Moj Black Horse 3-3,5god. Od toga prvih 1-1,5god na traktoru i 2god na kolima. Odrzavanje 2 puta godisnje prolece i pred zimu skidanje sa kola dolivanje destilovane vode i punjenje.

Link to post
Share on other sites
  • 8 months later...

glasam za Black Horse. dok sam imao e34 525i 12v u njemu je bio BH 55Ah 2 godine.BMW mi je bio stalno vani, zimi ga nekad nisam palio po 10 dana,stavim kljuc ma vergla ko lud, kao da je od 100 Ah. sad u ovom BMW-u imam isto BH 95 Ah kupljen prije 6 mjeseci i sad za sad sam zadovoljan.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...