Recommended Posts

kazes gledao si na tv-u.nije valjda da im sve verujes?oni rade kako im ko plati.kazem da sam i na autu i na kamionima kupio somborske.mislis da bi stavio na kamion svasta pa da se zezam po putu ako nesto crkne.kamioni mi svaki dan rade i nisam primetio nikakvih problema sa akumulatorima vec nekoliko godina.kada sam pre nekoliko godina kupio nov kamion originalan je bio varta nije potrajao ni dve godine

Naravno da njima nista neverujem. Ali samo u mojoj kuci imam 3 primera loseg rada tih akumulatora. Dva bmw-a i jedan jugo. I jos par drugara. Malo mi je to cudno..

Link to post
Share on other sites
  • Replies 133
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Crni konj mi je crk'o posle šest meseci. U Grčkoj na letovanju. Parkirao ga i nisam ga dirao bar deset dana. Jedanaestog dana jedva se CB otključala. Naravno od paljenja ništa. Upalim na kablove, pa dva tri sata vožnje po Halkidikiju i sutradan za Bgd. Pravac servis i daju mi nov. Kaže majstor crkla jedna ćelija. Taj novi je potrajao 3 godine i par meseci. Slabo za toliko reklamiranu firmu. Mislio sam da negde vuče struju pa sam ga uvek otkačinjao ako treba duže da stoji. Sada sam na Varti. Super. U dva navrata auto nisam dirao po dve nedelje i pali k'o lud. Uzgred oba su kupljena u istoj radnji u S. Kovačevića.

Link to post
Share on other sites

bosh silver od 74a koristim godinama!!!evo prosle nedelje nije paljen jedno 4-5 dana i upalio je opusteno!!! moj kum je stavio u opel neki nemacki na b,kaze da je ekstra posto njemu se cesce desava da ne pali kola po par dana!!nesto u fazonu bremer ili slicno

Link to post
Share on other sites

ja u mom e 46 320d imam fabricki akku,mislim da je 70 ili 75 ah.jel zna neko da li mogu da stavim veci mislim 80 ili 85ah.da li bi to nesto smetalo

Link to post
Share on other sites

Prosle godine trazio Bosch, nije ga bilo, posto mi tadasnji riknuo, i sta cu, hitno, kupim Black Horse, malo jaci, po istoj ceni koliko kosta Bosch. Radi super, a koliko kod mene dobro radi, samo podatak da mi u kompaniji, ostao auto zavejan 3 dana (od petka ujutro u 7h do ponedeljka u 15h) a najtoplije bilo -15. Dodjem u 3 popodne, muke da ga otvorim, okovan ledom. Zezanje jedno pola sata da ga ocistim i otkljucam. Ne da se nije ispraznio, nego pun, upalio iz prve bez ikakvih problema.

Posle silnih prica da je los koje sam ja o njemu procitao, pre nego sto je ovde i zapoceta ova tema, moje iskustvo sa njim ne da je pozitivno, nego mislim da je extra.

U sustini bas me zabole ko sta prica o njemu, meni se pokazao extra akuom tako da kada bude ovaj riknuo, opet cu uzeti njega i naravno opet jaci nego sto mi treba.

Link to post
Share on other sites
ja u mom e 46 320d imam fabricki akku,mislim da je 70 ili 75 ah.jel zna neko da li mogu da stavim veci mislim 80 ili 85ah.da li bi to nesto smetalo

Sad videh tvoje pitanje.

Ako moze stati slobodno stavi veci. Ja sam imao od cini mi se 75A Bosch, a sada mi je u autu 104A kobila.

Link to post
Share on other sites

Ajd i ja malo da pljujem black horse....:dirol:

Jedan crko u 25. mesecu 24-mesecne garancije, a drugi, kom je garancija bila 25 meseci, u 26......Zato nikad vise njihov akumulator!

Trenutno je u kolima Bosch, i kupio sam kola s njim i uopste ga ne gledam ( a i sto bi, kad radi).....vrlo cesto zaboravim pozicije po ceo dan, pa nista.....

Link to post
Share on other sites
bosh silver od 74a koristim godinama!!!evo prosle nedelje nije paljen jedno 4-5 dana i upalio je opusteno!!! moj kum je stavio u opel neki nemacki na b,kaze da je ekstra posto njemu se cesce desava da ne pali kola po par dana!!nesto u fazonu bremer ili slicno

najverovatnije mislis na banner.to je mnogo dobar akku ovde kod nas je trazeniji i od varte i od bosch

Link to post
Share on other sites

evo upravo sam spajao komsiju na kablove da upali keca nisam lepo pogledao koji aku ima samo sam primetio da je crv boje sto otprilike znaci da kod nas kako naletis.bitno je kad stavis nov aku u auto da ukljucis neki potrosac /svetla/ jedno 15-20 sek. da se pobudi.Moj pokojni drug Borko pokoj mu dusi poginuo u BMW-u formirao je akumulator kao bat za mob tel.isprazni-puni-isprazni-puni-isprazni-puni 3 puta.eee taj je trajao jedno 6 god

Link to post
Share on other sites
  • 11 months later...
  • 1 month later...

e34 - motor M50TUB20 - akumulator "energizer" 50Ah -vozim na taj nekih dve god. Inace na alternatoru pise da puni do 140A.

Pitanje - da ostavljam taj ili da ubacujem neki jaci? Da li mogu da sjebem nesto ako je previse slaba amperaza akumulatora?

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...
e34 - motor M50TUB20 - akumulator "energizer" 50Ah -vozim na taj nekih dve god. Inace na alternatoru pise da puni do 140A.

Pitanje - da ostavljam taj ili da ubacujem neki jaci? Da li mogu da sjebem nesto ako je previse slaba amperaza akumulatora?

Kod e34 m50 50ah,65ah,75ah svi mogu,ako ti je osnovna oprema stavi najslabiji,ako ima el.pod,klimu,maglenke,grijace u sedistima i sl stavi jaci

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Za koji dan ce punih 3 godine od kako sam uzeo svog dizelasa, neki dan bio sa covekom sto mi je prodao kola i pita me covek kako pali "Djedo" na ovu hladnocu, ja reko bez problema, sto?

Pa kaze jesi menjao akumulator skoro, nisam zasto? A on mi ne veruje, kaze on ga kupio 2003 god kada je uvezao motor za njega, poverovao je tek kada sam mu pokazao..Black Horse 97 ampera cuci u gepeku vec 7 godina i bez ikakvih problema radi... Znaci moja iskustva sa Somborcem su ODLICNAAAAAAAAAA

Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...

Evo da ja ispricam svoje iskustvo sa Black Horse :prankster2: ( ili da placem ) :dance3:

Pocetkom prosle godine crkne mi akumulator, i ja ti lepo odem da kupim, svi kazu kako je super BH..

Elem, tako ti odem i kupim bas taj, od 55 Ah, ubacim pod haubu, kresnem masinu i voziiiii.......

I posle jedno par dana kad sam otvorio haubu i imam sta da vidim :)

Poklopac akumulatora nije bio dobro zatvoren (zalepljen) i kiselina od buckanja isprskala svuda okolo, po kablovima i jos po kojecemu..

A s obzirom da sam pre toga proverio da li mi alternator dobro puni, otisao sam da ih zapalim sve zajedno u prodavnici i servisu..

I daju oni meni lepo novi, ja ga prodam, a sebi uzmem bosch :dance3: i naravno nove kablove :dance3:

Tako da ako kupujete akumulator, prvo ga okrenite natraske da vidite da ne curi :)

Link to post
Share on other sites
  • 8 months later...

Ja imam jedno pitanje. Da ne objasnjavam od Kulina Bana, ispalo je da kad su kola ugasena plocica od plejera vuce struju skoro 100mA, kad se ona skine struja je oko 25mA. Jel 25mA u nekim okvirima normale i jel ova struja od 100mA mogla da isprazni akumulator jer sad preko zime nisam duzi period vozio kola???

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

sa topla akumulatorom sam prezadovoljan imam ga godinu ipo tj 2 zime je pregurao i po -20 po nekoliko dana nikad nije pokazao da mu neto fali. inace koristim ga u 2.5tds motoru i jacina mu ja 100mAh

Link to post
Share on other sites

black horse 66A prethodni vlasnik kupio jos 2004, bio ok do 2009 i samo crko..........onda ja uzeo opet isti black horse i sreca moja sto garancija nije istekla..........pre par dana reklamacija.......tako da sad opet imam novi black horse, videcemo........

Link to post
Share on other sites
  • 8 months later...

e ovako ja odem da kupim auto koji je stajao oko 1.5 dana ida ga zaverglamo crko aku.. covek da bi me ubedio da kupim auto kupi mi nov akumulator bosh 92Ah gel varijanta i sa njim ga dovezem iz Bora za Leskovac. Nakon nekoliko nedelja posto sam bio u obavezama pokusam da zaverglam auto (dizel) on nece..... Odnesem na reklamaciju kod nas oni ga napune vrate i kazu da je ispravan, stavim na auto upali iz prve bez greske. I tako nekoliko dana dok ga opet nisam ostavio da cami neko vreme ali sa otkacenim klemama, i kad sam opet hteo da ga upalim ku... nece, opet reklamacija akumulator opet :pleasantry: ispravan i sta da vam kazem, a proveravao alternator i dali nesto vuce struju ali sve je OK. Trebalo bi da kupim nov akumulator pa sam bas u nedoumici koji da uzmem stim sto somborski nikad zato sto imam lose iskustvo sa njim.....

Link to post
Share on other sites