Recommended Posts

  • Replies 133
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Jedno pitanje u vezi akumulatora generalno... Uzeo sam kao ovaj par postova iznad Bosch S5 samo 77ah, medjutim imao sam sigurno jedno 5 praznjenja do te mere da nije mogao da zavergla (u pitanju je bio los FSU(jez), koj je zamenjen)... Da li je ovaj akumulator i dalje dobar ili ne? On sada radi, ali pocelo je kad npr. kad zatvaram prozore ili kad pokrenem neki od vecih potrosaca (grejace za odmrzavanje zadnjeg stakla) svetla onako priguse ili ima blago osciliranje u leru itd... U pitanju je e39 M52TU 110kw, i generalno koja je preporuka za jacinu akumulatora za ovaj auto?

Posle punjenja akumulatora napon je bio ok oko 12.6V, medjutim kada ga stavim na auto i koristim par dana napon mu padne na 12.2-12.3V, punjenje mi je valjda ok sa ovim akumulatorom se krece oko 13.7V do 14V.

Link to post
Share on other sites

Bitno je da na verglanju ne pada ispod 10.5. Prilikom startovanja se povuce najvise struje, a mozes i da ga proveris u nekoj prodavnici koja ima tester za akumulatore. Po mojoj proceni sjebao si ga, ne skroz, ali ne radi vise kako treba

Link to post
Share on other sites

Jedno pitanje u vezi akumulatora generalno... Uzeo sam kao ovaj par postova iznad Bosch S5 samo 77ah, medjutim imao sam sigurno jedno 5 praznjenja do te mere da nije mogao da zavergla (u pitanju je bio los FSU(jez), koj je zamenjen)... Da li je ovaj akumulator i dalje dobar ili ne? On sada radi, ali pocelo je kad npr. kad zatvaram prozore ili kad pokrenem neki od vecih potrosaca (grejace za odmrzavanje zadnjeg stakla) svetla onako priguse ili ima blago osciliranje u leru itd... U pitanju je e39 M52TU 110kw, i generalno koja je preporuka za jacinu akumulatora za ovaj auto?

Posle punjenja akumulatora napon je bio ok oko 12.6V, medjutim kada ga stavim na auto i koristim par dana napon mu padne na 12.2-12.3V, punjenje mi je valjda ok sa ovim akumulatorom se krece oko 13.7V do 14V.

12.5 i treba da bude kad je ugasen, kad upalis zabode na13.9 14 fazon, tako je barem kod mene verujem i kod ostalih ? a to sto ti oscilira na leru i svetla se priguse + grejaci, nije ti to samo do akumulatora,imao sam ja taj motor u proslom autu, moras da proveris malo alternator i neki regler koji se nalazi na njemu, naravno star je to auto nije iskljuceno da negde i instalacija zeza.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Posle dve Tesle od 100ah (ja poslednju kupio početkom 2011 za 7500 RSD) koje su super poslužile, dođe na red novi akumulator. Razmišljam se između Varte i Energizer-a, obadva 95ah. Šta bi mi od ovoga preporučili?

http://www.winwin.rs/auto-moto-oprema/auto-oprema/akumulatori-za-automobile.html?kapacitet_filter=56192

Link to post
Share on other sites

Ja kupio iz stranca,original bmw-ov e90 2010 god. 105ah 20e^^ vrti ubija(moj poceo da zamuckuje).Sad moj "stari" stoji za ne daj Boze a ovaj "novi" na -12 jutros vrti kao da je +50. :P

Link to post
Share on other sites

Ja kupio iz stranca,original bmw-ov e90 2010 god. 105ah 20e^^ vrti ubija(moj poceo da zamuckuje).Sad moj "stari" stoji za ne daj Boze a ovaj "novi" na -12 jutros vrti kao da je +50. :P

Ako verujes ja sam iz mog auta prosle godine skinuo ORIGINAL BMW od 80Ah, koji je bio 2000-to godiste, auto mi je 2000-to tako da je taj akomulator koji sam skinuo bio prvi u mom autu!!! Verujem da nisi pogresio, ja sam kupio Vartu Silver Line sa 60 meseci garancije od 74Ah...

Link to post
Share on other sites

ja imam problem u zadnjih nedelju dana.nisam palio auto 2-3 dana i kad sam hteo da upalim,akumulator prazan.upalim preko kablova...provozam se...posle tri dana ne paljenja upalio normalno.da bi mi se ponovo to desilo posle 3-4 dana ne paljenja.znaci opet skroz prazan,a akumulator je uzet sa autom kad sam ga kupio.na njemu pise nesto 14.02.2015 predpostavljam da je tad uzet.e mene zanima da nije akumulator slab,posto sam pre mesec dana ubacio muziku tj pojacalo i wufer,pa jos ovaj temeperatura ispod nule...evo slike akumulatora

20160125_222257.jpg 20160125_222318.jpg

Link to post
Share on other sites

j***m li ga meni sve to isto ... cepam vec godinama black horse .... i nije lose

Ja sam ga cepao 5 godina,ove zime je umro ali je odradio posao

Link to post
Share on other sites

Ovaj sam uzeo prosle godine od 100ah i posle godinu dana je oslabio, auto je jedva verglao/palio sad na minusu a pre tri meseca pri prvoj hladnoci sam osetio da je slabiji i na preporuku prodavca sam ga dopunio.

Akumulatori koji oslabe nemogu da se reklamiraju jer prodavci se vade na sva sranja koja se sete (kratke voznje, mnogo opreme, nepuni ti dobro, mator ti auto...), uglavnom njihovo resenje je da se dopunjuje na svaka tri meseca.

Vartu sam imao u 520d 2003g 6godina i posle 4g na minus 15 je palio cele zime bez problema i sad se zajebem i uzmem krsinu.

Baren polar i neki banner ne preporucujem. :scratch_one-s_head:

Da odgovorim mozda ce nekom pomoci, posle provere i dopunjavanja akumulatora za sada je palio i na minusu. da li cu ga morati dopunjavati svaka tri meseca neznam...

Usput sam odradio i remont anlasera a uskoro cu i alternatora za svaki slucaj (proverili smo ga i puni 14,2v al cu ipak odraditi i njega).

Link to post
Share on other sites

U 318d fabricki je 80A.

Sent from my HTC One using Tapatalk

Da, nije ovaj fabrički naravno, prošli vlasnik ga je menjao. Baciću pogled danas ponovo da proverim da li sam dobro video.

Link to post
Share on other sites

Kod dizela vam je bitna startna snaga, ne kapacitet( jeste i on bitan, pogotovo ko ima gps u autu i malo vise opreme). Gledajte da startna snaga bude sto veca, meri se u amperima. Mislim da exide ima sada neke nove akumulatore sa ~10% vise snage od konkurencije. Zaboravio sam kako se zove ta serija, da li carbon ili tako nesto, ne secam se

Link to post
Share on other sites

a jel ovaj moj ok 50 ah?jbg kad se ne razumem :D palio je normalno dok nisam ubacio muziku i poceo ovaj minus od temeperature

Mislim da ti 50 ah malo za tvoj auto, narocito u zimskim uslovima. Uzmi neki od 74 ah. Mada kao sto Darec rece, bitna je i startna snaga.

Sent from my LG G2 using Tapatalk

Link to post
Share on other sites