Recommended Posts

moze ti mapravi bilo koji majstor sa aparatom za varenje i nesto gvozdja

Link to post
Share on other sites

Evo taman da postavim pitanje vezano za kosku. Cuo sam pricu da nije dobro praviti kosku jer prilikom sudara se na karoseriji pravi mnogo veca steta tj. vise se krivi. Navodno treba da se kupi gotova koska koja je predvidjena da puca/krivi se pri velikim sliama koje nastaju pri sudaru bez da povlaci oba kosa. Ima logike ali nesto mi cela prica smrducka. Jel ovo tacno???

Link to post
Share on other sites

pa ako bi doslo do toliko velike havarije .... koska ne bi igrala neku veliku ulogu u unistavanju jer ce auto biti unisten i bez nje....

Link to post
Share on other sites

ako ga pri maloj brzini cuknes .... nece ni povuci a pogotovu ne sa koskom posto tad ne trpi jedan kos udarac vec dva kosa sto ga cini mnogo jacim

Link to post
Share on other sites

Pa vidis i to ima logike... Sila se rasipa... Mada nisam ja mislio bas pri malim brzinama. npr. moj ortak je lupio 205 gti i pomerio mu je desni kos, stub i vrata a leva strana nista. Zato sam i krenuo da razmisljam sta bi bilo sa levom stranom da je tu bila koska...

Link to post
Share on other sites

ehhh , pa to je pezo .... a francuzi prave samo dobre parfeme i dobre kurtone.... kola nikako

Link to post
Share on other sites
moze ti mapravi bilo koji majstor sa aparatom za varenje i nesto gvozdja

da, ali mi treba neko ko je to vec pravio i ima sablon jer ne moze po dimenzijama na mojim kolima jer je kos malo povukao...

sta predlazete?

Link to post
Share on other sites

saznaj tacne dimenzije izmedju koseva , tj od amortizera do amortizera , potrazi na netu i lepo ga vrati na te mere i zabij kosku , ili ti ostaje varijanta da kupis original kosku , sto je prilicno tesko naci a cifra je daleko veca od domace radinosti

Link to post
Share on other sites

otidji u bilo koji autogas servis i trazi im teleskop za uchvrshchivanje cilindrichne boce B)

razvuci ga i zavari na koseve

total costs: 400din + 1 elektroda :D

Link to post
Share on other sites

ali vidi da ne promasis onaj servis u jovanke radakovic .... tu ce te docekati ljubazna hostesa po imenu ... babic B) :D

Link to post
Share on other sites

da ga prodajem samo zato što treba da se razvuče par cm na koševima!?! važi...

ne treba mi individualna koska vec koska originalnih dimenzija koju ću da stavim na ispravljen auto.

Link to post
Share on other sites
posto ti je auto vec povukao u levo ili desno,prodaj ti lepo tu londrinu i ne smaraj ljude o nekoj individualnoj koski koja pashe samo na tvoj auto,ili resi prvo auto kako treba,lako cemo za kosku....

ahahahaha londrinu :)

Link to post
Share on other sites

i ja imam slican problem, povukao je par cm unutra koseve. na netu sam nasao da je fabricko rastojanje od centra do centra amortizera tacno 100cm, e sad ja kad podignem ceo auto kosevi se vrate na fabricko rastojanje da li je meni dovoljno da stavim samo kosku ili bih i ja trebao da razvlacim auto na panteru? i zna li neko kakve su ovo koske koje re reklamiraju u ovom postu?

Link to post
Share on other sites
daj adresu gde si nasao to za rastojanje

A koliko ja znam , koska se pravilno montira bas kad su tockovi u vazduhu

trazio sam ceo vikend i nemogu da nadjem gde sam to video ali kad sam poceo da trazim kosku zvao sam BMW KLINIK-a i on mi je isto rekao da je rastojanje tacno metar, i ja sam isto popio rupu uz niske opruge i sad je pobegao 2,3 cm...jel zna neko kakve su ovo koske koje reklamira shiva, valja li to?

Link to post
Share on other sites