Moje sedmice zadnjih 15g.


Recommended Posts

Nisi mi odgovorio na pitanje koje planove imas s ovim autom.

Urediti ga i voziti sto brze i bolje !

Link to post
Share on other sites
  • Replies 805
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Urediti ga i voziti sto brze i bolje !

Da ga urediš?? Hmmm vidim da je na nekim mestima šasija iskrivljena :lol2: .Nerazmem kako ćeš to srediti{mislim moze se srediti ali pod neodgovarajućim tolerancijama}??Inače. svaka čast za kolekciju!!!Ali zar nije malo dosadno imati veliki broj jednih te istih automobila{bar po meni} :lol2: .Uf 84 cilindara!

Link to post
Share on other sites

Ma dovesce ga on ali nikada to nece biti kako treba s obzirom koliko je isavijan, po meni bacanje para i jos gore vremena. U svakom slucaju sa srecom i svaka cast na kolicini entuzijazma.

Link to post
Share on other sites
Da ga urediš?? Hmmm vidim da je na nekim mestima šasija iskrivljena :lol2: .Nerazmem kako ćeš to srediti{mislim moze se srediti ali pod neodgovarajućim tolerancijama}??Inače. svaka čast za kolekciju!!!Ali zar nije malo dosadno imati veliki broj jednih te istih automobila{bar po meni} :lol2: .Uf 84 cilindara!

Kolekcija se sastoji od razlicitih modela E-32,E38 i sada E-66 BMW-a ali svi po 12 cil.

Auto ce biti kao nov, vec sam daleko jace karamboliranih sedmica, golfova i audija sredio i to nije problem ako imas pravu ekipu i koncepciju, volju, vrijeme i nesto para...

Slike 3. 11 2008.

U posjet na lokaciju dolazi clan foruma Igi-zg.

Felge koje su bile na vozilu ne mogu se poravnati.

Ciscenje vozila od stakla i vode privodi se kraju...

b039451xb5.jpg

b039450zb3.jpg

b039428nw4.jpg

b039425kx8.jpg

b039424gx8.jpg

b039409rh3.jpg

b039419qc4.jpg

b039418bb3.jpg

b039417vm1.jpg

Link to post
Share on other sites
Ma dovesce ga on ali nikada to nece biti kako treba s obzirom koliko je isavijan, po meni bacanje para i jos gore vremena. U svakom slucaju sa srecom i svaka cast na kolicini entuzijazma.

Potpuno se slazem!

Link to post
Share on other sites
mogu ti samo pozeliti puno srece u projektu i s obzirom da si iskusan ubjedjen sam da znas sta radis....

pozzzzdrav i sretno...daj slika sto vise za vrijeme stredjivanja...

Evo jos slika...

Danasnji dan 3. 11 2008 sam cijeli dan izvlacio vodu iz tepiha, po 3 puta vadio cestice stakla, s vlaznom jelenom kozicom cistio kozu i mazao je s specijalnom kremom, sredivao felge od auta i gume,tocio antifriz i ulje koje je nedostajalo,uredivao interijer-posebno one dijelove koji su vapili da ih se namaze s WD 40 ..itd..

Oformio sam 3 nepropusne tende da vozilo zastitim od vanjskih utjecaja i loseg vremena koje najavljuju...

b039452bd9.jpg

b039439qm9.jpg

b039432qm4.jpg

b039440pd9.jpg

b039454yh0.jpg

b039433vl3.jpg

b039436xg4.jpg

b039437mv3.jpg

Link to post
Share on other sites

ajd da pitam ponovo...

shta je bilo te je auto ovako odvaljen?

jel planirash da mu vratish swe air beg-ove ?

kakva mu je mashina jel na njoj barem nema da se radi?

Link to post
Share on other sites
ajd da pitam ponovo...

shta je bilo te je auto ovako odvaljen?

jel planirash da mu vratish swe air beg-ove ?

kakva mu je mashina jel na njoj barem nema da se radi?

Auto je izletio s ceste pri 160-180 u polje i drvo,grabu itd...

Dolazi novi krov,vrata i jasno svi air bagovi....

Masina pali, nosac kilera je ostetio kiler i treba to popraviti, servo ulje naliti i neki lajtung popraviti... To je to

Link to post
Share on other sites

NEEEEEEEEEEEEEEEEEE!!!!!!!!!! steta za ovakav primerak vrhunske tehnologije! Nadam se da nema povredenih ili gore, mozda ste o ovom vec govorili ali nisa procitao sve stane. A sto se tice sredivanja gde ima volje tu dodu i rezultati, hrabro bogmi ali samo strpljenja i sve ce se srediti.

Pozdrav

ps: slike u toku sredivanja su uvek nama dobrodosle.

Link to post
Share on other sites
I svaka cast na tome, i opet molim kao i ostali, nemoj biti skrt na slikama.

Nisam nikada ni bio skrt sa slikama,mislim da sam jedan od rijetkih na forumu koji uz svaki post postavi barem neku sliku !

Link to post
Share on other sites
Nisam nikada ni bio skrt sa slikama,mislim da sam jedan od rijetkih na forumu koji uz svaki post postavi barem neku sliku !

Slezem se legndo ti ne skrtaris na slikama nimalo faze sredjivanja takodje postavi ali ja ne vidim sta je na ovom atu tako problematicno u sustini on je ceo prilicno kompletan a evo i kako, prednji kraj citav farovi su tu kompletni, dalje motor neostecen sto je bitno a i ocistio si ja jebe kevu brus liju :spiteful: branik tu doduse ne bas ceo ali moze da se sredi da se ne kupuje nov samo ako hoces, hauba malo izubijana do vozaceve strane to je nista strasno sve se to lepo ispegla, gepek i zadnji branik skoro skroz citavi ne treba im velika reparacija, desna strana vozila poprilicno citava, citav je prag sto je dosta bitno zadnja desna vrata jesu utucana ali se mogu ispeglati, prednja desna mozgu se zameniti ali mislim da bi se mogla ispeglati i lepo izgitovati :spiteful: mada ram koji drzi staklo mora se promeniti ako se menja posebno( primer kao kod audija 80) da je ram poseban a vrata posebna, to ne znam ali ako je tako i to se moze srediti.Mada mislim da se vrata desna ne isplate peglati ali pravi majstori to mogu da urade,zadnja desna stranica i zadnji desni kraj citavi. Prednje desno krilo takodje mi se cini da se za nevolju moze ispeglati.Naravno ako se ne stavljaju novi delovi. E Leva strana je malo problematicnija, najgore je sto je zguzvan B stub vrata su totalno defektna i moraju se menjati kao verovatno i njei tapaciri. Zadnja leva stranica poprilicno akasena ali moze se ubaciti druga,sa drugog auta naci neku ili sa zapaljenog ili nekako nabaviti., E najgore je prosao krov ali on se odseca i ide ceo drugi, zajedno sa levim stubom i leva 2 vrata, kao i levo krilo pocepano je prilicno.Levi prag je citav sto je dosta bitno,da auto nije prebijen i na podu.

Na autu nema sta ne moze da se sredi i opet ce biti tip top verujem 10000000000 % jer vidjao sam i gore sjebane aute pa sredjivane.

Dalibore legendo poduhvat je za respect jer ti si ga izvukao iz groba bio je mucenik upao u zemlju od stajanja, pojelo bi ga vreme ovako spas mi je izvestan.

Dalje mene zanima koliko si ga tacno platio mada evo po mome cenim da je bio negde oko 5000-6000 eura, reci mi molim te mozda ja i gresim ali ne verujem da je bio vise,pogotovu sto ga je kasko isplatilo.

I sta mislis koliko ce te izaci sredjivanje, ako bi mogao da nam navedes i cene delova koje budes nabavljao barem limarije, jeste da ti puno trazim ali ako mozes mozes nije bitno. Nije ni obavezno.

Sta mislis koliko ce te izaci dok ga ne sredis registrujes i ne ofarbas, ja mislim da ne sme preci 20000-22000 eura, mada ja sam to lupio onako bezveze onako cenim da ne sme biti vise mada je moguce i da ce biti ovo sto sam izneo je neka moja pretopstavka.

U svakom slucaju veoma cenim tvoj potez to je stvarno za svaki respect!!!

ocekujemo nove detalje samo napred majstore bice to opasna limuzina opet....

Link to post
Share on other sites

Gde su zivi jbt-e??????Pa ovo da je bilo u nekom drugom autu nijedna medicinska ustanova ih nebi pokrpila,verovatno su bile sitne ogrebotine????Samo napred ne posustaj Dalibore!

Link to post
Share on other sites