Moje sedmice zadnjih 15g.


Recommended Posts

Slezem se legndo ti ne skrtaris na slikama nimalo faze sredjivanja takodje postavi ali ja ne vidim sta je na ovom atu tako problematicno u sustini on je ceo prilicno kompletan a evo i kako, prednji kraj citav farovi su tu kompletni, dalje motor neostecen sto je bitno a i ocistio si ja jebe kevu brus liju :D branik tu doduse ne bas ceo ali moze da se sredi da se ne kupuje nov samo ako hoces, hauba malo izubijana do vozaceve strane to je nista strasno sve se to lepo ispegla, gepek i zadnji branik skoro skroz citavi ne treba im velika reparacija, desna strana vozila poprilicno citava, citav je prag sto je dosta bitno zadnja desna vrata jesu utucana ali se mogu ispeglati, prednja desna mozgu se zameniti ali mislim da bi se mogla ispeglati i lepo izgitovati :D mada ram koji drzi staklo mora se promeniti ako se menja posebno( primer kao kod audija 80) da je ram poseban a vrata posebna, to ne znam ali ako je tako i to se moze srediti.Mada mislim da se vrata desna ne isplate peglati ali pravi majstori to mogu da urade,zadnja desna stranica i zadnji desni kraj citavi. Prednje desno krilo takodje mi se cini da se za nevolju moze ispeglati.Naravno ako se ne stavljaju novi delovi. E Leva strana je malo problematicnija, najgore je sto je zguzvan B stub vrata su totalno defektna i moraju se menjati kao verovatno i njei tapaciri. Zadnja leva stranica poprilicno akasena ali moze se ubaciti druga,sa drugog auta naci neku ili sa zapaljenog ili nekako nabaviti., E najgore je prosao krov ali on se odseca i ide ceo drugi, zajedno sa levim stubom i leva 2 vrata, kao i levo krilo pocepano je prilicno.Levi prag je citav sto je dosta bitno,da auto nije prebijen i na podu.

Na autu nema sta ne moze da se sredi i opet ce biti tip top verujem 10000000000 % jer vidjao sam i gore sjebane aute pa sredjivane.

Dalibore legendo poduhvat je za respect jer ti si ga izvukao iz groba bio je mucenik upao u zemlju od stajanja, pojelo bi ga vreme ovako spas mi je izvestan.

Dalje mene zanima koliko si ga tacno platio mada evo po mome cenim da je bio negde oko 5000-6000 eura, reci mi molim te mozda ja i gresim ali ne verujem da je bio vise,pogotovu sto ga je kasko isplatilo.

I sta mislis koliko ce te izaci sredjivanje, ako bi mogao da nam navedes i cene delova koje budes nabavljao barem limarije, jeste da ti puno trazim ali ako mozes mozes nije bitno. Nije ni obavezno.

Sta mislis koliko ce te izaci dok ga ne sredis registrujes i ne ofarbas, ja mislim da ne sme preci 20000-22000 eura, mada ja sam to lupio onako bezveze onako cenim da ne sme biti vise mada je moguce i da ce biti ovo sto sam izneo je neka moja pretopstavka.

U svakom slucaju veoma cenim tvoj potez to je stvarno za svaki respect!!!

ocekujemo nove detalje samo napred majstore bice to opasna limuzina opet....

E, ovako

Do sada nitko nije tako iscrpno analizirao moj projekt tako da cu napisati ono sto drugdje po forumima nisam.

Auto je placen 8 000 eura.

Auto je stajao skoro 2 godine na otvorenom ne pokriven i mnogo ljudi je oko auta islo kao "macak oko vruce kase" te se nisu imali odvaznosti upustiti u taj projekt.

Oko 3-4 mjeseca pregovarao sam s vlasnicima oko cijene koja je bila u pocetku 10 000 eura.(nikako nisam uspio vise spustiti cjenu)

Bivsi vlasnici su dobili oko 120 000 eura od kaska.

Auto je placen u Tomicu 190 000 eura.

Moja kalkulacija popravka je oko 30 000 eura na bazi drugog takvog (donator) -racunam da me auto izade oko 40 000 eura sa svim do sada na cestu.

Po tablicama vrijednosti vozila u HR takav auto je oko 100 000 eura to godiste bez opreme.

Racunam da ce mi ostati djelova koje cu godinama polako prodavati (imam vremena) za oko 20 000- 30000 eura.

Racunica je jasna!

Link to post
Share on other sites
  • Replies 805
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

a što ne kupiš novu školjku??

jednostavnije je??

može li odgovor na ovo pitanje?

Nova skoljka nije potrebna kada se uzima drugi auto kao donator.

Jednostavnije 2x jeftinije

Link to post
Share on other sites

Evo danas bio opet kod auta, spojio akumulator (novi 110 ah) i pokusao startati motor...

i javlja periodicno poruke :

b029402et7.jpg

b069527hq3.jpg

b069511tl3.jpg

b069518dr4.jpg

b069527hq3.jpg

Link to post
Share on other sites
E, ovako

Do sada nitko nije tako iscrpno analizirao moj projekt tako da cu napisati ono sto drugdje po forumima nisam.

Auto je placen 8 000 eura.

Auto je stajao skoro 2 godine na otvorenom ne pokriven i mnogo ljudi je oko auta islo kao "macak oko vruce kase" te se nisu imali odvaznosti upustiti u taj projekt.

Oko 3-4 mjeseca pregovarao sam s vlasnicima oko cijene koja je bila u pocetku 10 000 eura.(nikako nisam uspio vise spustiti cjenu)

Bivsi vlasnici su dobili oko 120 000 eura od kaska.

Auto je placen u Tomicu 190 000 eura.

Moja kalkulacija popravka je oko 30 000 eura na bazi drugog takvog (donator) -racunam da me auto izade oko 40 000 eura sa svim do sada na cestu.

Po tablicama vrijednosti vozila u HR takav auto je oko 100 000 eura to godiste bez opreme.

Racunam da ce mi ostati djelova koje cu godinama polako prodavati (imam vremena) za oko 20 000- 30000 eura.

Racunica je jasna!

Tako je legendo racunica je jasna jer auto ce te u prvi mah izaci oko 40000 eura ali kad odbijes ono delova sto ces prodati vremenom (razume se ne moze sve odjednom) dobices cifru od 20000 eura + tako da ce to biti to to kakao sam i mislio. jedino sto sam malo podbacio u cifri koliko si je platio ali ni to nije puno u svakom slucaju auto vredi te pare bez pogovora samo je stvar sto ga je sad kupio pravi covek koji je spreman zrtvovati dosta truda i novca da bi opet bio kao nov. Ne znam koliko sada vredi sredjena 7 to godiste u hr? Jesi li uspeo pronaci donatora? Nekog sa losim motorom ili na bilo koji drugi nacin neispravan ali da je citav limarijski bar onaj deo sto tebi treba. U principu tvoj prednji kraj je citav pa kad bi nasao donatora sa "skasenim" prednjim krajem za neke manje pare pa da spajas.... Kupovina nove skoljke ne dolazi kao opcija jer se ne isplati verovatno... bolje potraziti nekog delimicno zapaljenog ili kako vec samo da odgovara.....Mislim to su neke moje pretpostavke ali nece biti da su daleko od istine.....u svakom slucaju pratim tvoju temu svakodnevno........ jedva cekam da vidim kako napredujes.... :)

Link to post
Share on other sites
Tako je legendo racunica je jasna jer auto ce te u prvi mah izaci oko 40000 eura ali kad odbijes ono delova sto ces prodati vremenom (razume se ne moze sve odjednom) dobices cifru od 20000 eura + tako da ce to biti to to kakao sam i mislio. jedino sto sam malo podbacio u cifri koliko si je platio ali ni to nije puno u svakom slucaju auto vredi te pare bez pogovora samo je stvar sto ga je sad kupio pravi covek koji je spreman zrtvovati dosta truda i novca da bi opet bio kao nov. Ne znam koliko sada vredi sredjena 7 to godiste u hr? Jesi li uspeo pronaci donatora? Nekog sa losim motorom ili na bilo koji drugi nacin neispravan ali da je citav limarijski bar onaj deo sto tebi treba. U principu tvoj prednji kraj je citav pa kad bi nasao donatora sa "skasenim" prednjim krajem za neke manje pare pa da spajas.... Kupovina nove skoljke ne dolazi kao opcija jer se ne isplati verovatno... bolje potraziti nekog delimicno zapaljenog ili kako vec samo da odgovara.....Mislim to su neke moje pretpostavke ali nece biti da su daleko od istine.....u svakom slucaju pratim tvoju temu svakodnevno........ jedva cekam da vidim kako napredujes.... :)

Auto u HR po tablicama negdje oko 100 000 eura, kako nitko nema kesa racunam da kada bi ga sada imao mogao bi dobiti 70 000-80 000 eura....Tesko je naci takav auto udaren kako meni treba, treba cekati kao zec iza grma i kada se pojavi ...hop...a dotle radim na ostalim stvarima oko auta, svakodnevno...

E, ne mogu vise pisati sada idem u Njemacku na 2 dana u Sinesheim, Munchen....pa mozda se nesto nade...vracam se za 2 dana sa slikama...pozdrav svima i drzite palceve !

Link to post
Share on other sites

Bas se pitam sta li je sa daliborom dal je uspeo naci nesto?? U svakom slucaju puno srece.

Link to post
Share on other sites
Bas se pitam sta li je sa daliborom dal je uspeo naci nesto?? U svakom slucaju puno srece.

Ziv sam , vratio se iz Njemacke . Bio po muzejima i slike stavljam na forum. Pokupio sve materjale u vezi sedmice E-66 .

kako nisam naucen da me drugi voze, reanimiram tijelo i dusu..te kujem planove oko popravka.

Nisam vidio u zivo ni jedan 760 li. Vjerojatno su ga posakrivali kada su culi da krecem u potragu...

Link to post
Share on other sites
Dalibore zasto neuzmete novu skoljku najednostavnije resenje,neverujem da je skoljka skuplja od 15.000-20.000eura!

...nova skoljka u nemackoj je oko 9000eu !!! +prevoz i carina i necija mala zarada

...najveci problem sto njemu ne treba samo skoljka vec gomila sitnica koje izadju jos 3 puta toliko, covek odlicno zna sta radi i najbolje-najeftinije resenje je DONOR !!!!

...sve je to vec radjeno i kod nas, samo sto se ti donori kod nas uglavnom menjaju sa DIVLJACIMA

...imas lepo sve komplet i ispravno, samo ti ostaje da isprebacujes !!!! :dirol:

Link to post
Share on other sites

Dalibore ne sumnjam da ces ga napraviti,ali mi nije jasno npr.ako donator da skoljku( verovatno moze da se uveze na konto slupanog auta) da li ce se taj auto tretirati kao popravljen stari ili "donator"sa delovima od havarisanog?Ne znam tacno ali znam da postoji procenat do koga se racuna autenticnost vozila.Ne znam koliko je moguce iskoristiti prednji kraj tvog slupanog auta ili ce se zameniti kompletna skoljka?

Link to post
Share on other sites
...nova skoljka u nemackoj je oko 9000eu !!! +prevoz i carina i necija mala zarada

...najveci problem sto njemu ne treba samo skoljka vec gomila sitnica koje izadju jos 3 puta toliko, covek odlicno zna sta radi i najbolje-najeftinije resenje je DONOR !!!!

...sve je to vec radjeno i kod nas, samo sto se ti donori kod nas uglavnom menjaju sa DIVLJACIMA

...imas lepo sve komplet i ispravno, samo ti ostaje da isprebacujes !!!! :buba:

Kod nas nisu ni bicikle legalne a ne kola!

Link to post
Share on other sites

Dalibore nemam reci. Svaka Vam cast. Sudeci po ostalim automobilima koje posedujete, neverujem da je ovaj auto kupljen samo iz interesa da se nesto zaradi, vec da se nadje u Vasoj kolekciji. Samo napred. Jos jednom svaka cast. :buba: ;) B)

Link to post
Share on other sites

dalibore, poshto je veoma mala shansa da nadjesh neki auto koji je citav samo onim delom koliko tebi treba, zashto ne pogledash da uzmesh nekog citavog "divljaka" i sa njega prepakujesh shta ti treba? mogu da se raspitam kod mene za koje pare moze da se nadje ta 7-ica divljak... e, da jel je neophodno da bude 760LI ili moze bilo koji bmw serije 7 samo da je taj model?

Link to post
Share on other sites
dalibore, poshto je veoma mala shansa da nadjesh neki auto koji je citav samo onim delom koliko tebi treba, zashto ne pogledash da uzmesh nekog citavog "divljaka" i sa njega prepakujesh shta ti treba? mogu da se raspitam kod mene za koje pare moze da se nadje ta 7-ica divljak... e, da jel je neophodno da bude 760LI ili moze bilo koji bmw serije 7 samo da je taj model?

Da li si ti normalan?

Link to post
Share on other sites
dalibore, poshto je veoma mala shansa da nadjesh neki auto koji je citav samo onim delom koliko tebi treba, zashto ne pogledash da uzmesh nekog citavog "divljaka" i sa njega prepakujesh shta ti treba? mogu da se raspitam kod mene za koje pare moze da se nadje ta 7-ica divljak... e, da jel je neophodno da bude 760LI ili moze bilo koji bmw serije 7 samo da je taj model?

Mora biti 2005g 760 LI (facelift) znaci najnoviji, crna koza iznutra i po mogucnosti crni izvana, oprema sto vise to bolje....

Jel da malo trazim .... B) :buba: ;)

Moze i bez prednjeg dijela (motor)

Link to post
Share on other sites