Kupovina E39


Recommended Posts

Au strasno,pa kome ne valja nemoj ga kupovati,prosto,sto rece Marko ludost je i ziveti ovde,sve je ludost,ali zato amo ovde jer volimo isti auto,svaki auto trazi odrzavanje,BMW je luksuz,pa to kosta,ko moze taj vozi ko ne moze neka kenja i vozi sta moze,prosto

Link to post
Share on other sites
  • Replies 129
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

"Dvojica koje poznajem (jedan vec 20 godina vozi BMW-a i zivi u Njemackoj(rodjeni Njemac), drugi radi u BMW-ovom servisu u Svajcarskoj(rodjeni svajcarac)) kazu, citiram : "kada napuni 10god, BMW je samo za staro gvozdje". Naravno, odnosi se na benzince jer po njima dizel je za kamione a ne za auta. Njihovo razmisljanje : ludost je odrzavati BMW-a starijeg od 10 god."

Verujem ti da govoris istinu jer bi verovatno i ja razmisljao njihovom pamecu da zivim njihov standard, al mi nismo ni u Nemackoj ni u Svici, vec prijatelju u drzavi koja nema valjan ustav a kamoli standard prosecnog gradjanina za jedan E60 il E90...tako da u Srbiji jos uvek ko bude hteo da vozi BMW iz zadovoljstva ima da odvaja od usta do daljnjeg...da vozi 10 godina star auto i da se sutira u dupe od srece sto ga ima!

Link to post
Share on other sites

Na zapadu tej rezon za odrzavanje BMW-a starog deset godine je skroz opravdan jer ga vecinom odrzavaju kako treba po ovlascenim servisima ostavi auto, dodje po njega plati racun 500-1000 eura i tera auto, i onda uzme da razmislja zasto za E39 da plati racun kad je isti toliki za E60 i lepo podje u prodavnicu parkira E39 potpise papire za kredit i sedne u ganc novu peticu i boli ga ona stvar sto je skupo odrzavanje za BMW-a starog 10 godina.

Aj sad posto sam vam otkrio Ameriku svi lepo u najblizu prodavnicu i svi po novi model :)

p.s.

Dobra fora a?

inace danas sam bio da pitam za registraciju:

520i 2002-----480

525 2002------480

530d 2002-----650

Link to post
Share on other sites

po meni je najveca glupost uzeti 10 000e i kupiti golfa 4 ali ko voli neka izvoli(nemoj da se ko nadje uvrijedjen zbog golfa)

pozdravite puno te njemce i reci te im da su meni extra ti bmw-ovi i da ja uzivam i u voznji a i zadovoljan sam sa odrzavanjem...svako auto se mora odrzavati...

Link to post
Share on other sites

Evo sad videh ovu temu pa da se ukljucim.

Odakle sad ovo da je e39 los. Alo bre ljudi ako je los, koji ga kur.c vozite. Ja vozim e34 i zamislite koju ja lomaru imam ako kazemo da je e39 bolji. Ako vec tako mislite, prodajte ga i kupite glanc novog yugica, ima samo da cakli.

Da se vratim na temu.

Ako kupujes nesto novo, onda definitivno dizela. Takodje moj savet ti je od 2.5 pa na gore.

Jos samo ovo da kazem.

Vozim e34 i to je za mene najbolji auto na svetu. Nemam kinte za neki drugi i zato je moj auto najbolji, a vi kenjajte koliko hocete.

Link to post
Share on other sites

dakle tocno to sam i ja htio rec za svabe i svicarce. pa jebote on ode u svojim novim cipelama u uglancani ovlasteni servis sa novim mramornim podom i racun mu ispadne ko 10 mojih kod zlatka, mog majstora. jasno da jadan covek to ne podnosi i uzme kredit za novi E-60, koji ga ispadne manje od jednog posjeta servisu, a ja ga za te pare odrzavam cijelu godinu ..

Link to post
Share on other sites
Jos samo ovo da kazem.

Vozim e34 i to je za mene najbolji auto na svetu. Nemam kinte za neki drugi i zato je moj auto najbolji, a vi kenjajte koliko hocete.

Izlaganje, makar moje, nije bilo u svrsi da nekome ogadi BMW-a vec da iznesem neka licna razmisljanja. Ako te pokolebao tekst kao i sve koji se osjecaju prozvanim u ovim postovima - prodajte vase ljubimce i ne trosite slova na ovom forumu jer odje ima istinskih zaljubljenika u ovu marku, pa se ne odazvase jer ih ova tema nije ni dotakla. Beskorisno je tjesiti sebe napadajuci druge. I mislim da je vrlo objektivno kada neko pita za kupovinu iznijeti svoja iskustva, jer ja volim atomobile (pod tim smatram sve) a ne samo BMW-a.

Uzgred, cijenio bih ako bi administrator,ako smatra svrsishodnim, upozorio pojedine clanove na nacin izrazavanja.

Link to post
Share on other sites

Vidis, ti si izneo neka svoja razmisljanja i ti si rekao da auto nije vredan odrzavanja. Sada takodje kazes da prodam svoj auto. Jesam li ja ovde lud ili mi se cini. Pa ja sam i rekao ako po tebi auto nije vredan odrzavanja, zasto ga vozis, prodaj ga. Takodje kazes da prodam svoj auto, a lepo pise da je moj auto za mene najbolji na svetu, te ne vidim razlog zasto bih ga prodavao. Citirao si me u svom postu, a kao da ne citas ono sto pise.

Sto se tice izrazavanja, ok, ajde necu da kazem ono, vec da nisi u pravu.

Takodje posto nisi u pravu, kao sto misli vecina ljudi sa ovog foruma, da ne ponavljam, ali zaista, moj savet ti je posto ti se ne isplati da odrzavas tvoj bmw, prodaj ga i kupi neki isplativiji, recimo golfa i preseli se na njihov forum, a ne da odavde teras istinske ljubitelje marke bmw

Link to post
Share on other sites

Ako si ti rekao istinu, za tvoje iskustvo sa e39, onda moras da se sloziz, da si pri kupovini izabrao auto koji je presao puno vise nego sto pise na satu, da je to auto, na koga predhodni vlasnik, bas i nije obracao paznju, jer po onome sto si napisao, kad uporedim sa svojim iskustvom sa e34, ispada da je e34 puno bolji, a moj je 90' to, sada sa 190.000km na satu, ehehe ili ce pre da bude 2 ili 3 prvi broj, pa opet nisam imao takve probleme, mene najvise muci kugle, spone, silen blokovi itd, ali je to opet i do mog nacina voznje, a i do ne originalinh delova.

Sto se tice 530d i 525i, da ja uzimam, uzeo bih 2.5 i stavio plin, ne volim dezele, a i neko je gore vec rekao dizel samo nov, i ne razbijas glavu, da li je, ili nije vracana kilometraza, dok kod benzinca samo razmisljas o tome.

Link to post
Share on other sites
Nirvana prodaj to kupi kocku ahahahahaha

Razmisljam bre Nidzo, nego prvo da prodam ovaj e34 posto nije isplativ kako cujem, pa tek onda, mada pitanje je jel i kocka isplativa. Kada malo bolje razmislim, saberem 2 i 2, pa nijedan bmw nije isplativ, nego da kupim jednog trabanta i bog da me vidi.

Slazem se sa tobom Marko i postujem tvoj izbor. Volis benzinca i to je ok. Takodje kubikaza prava za tu tezinu. Medjutim za kilometrazu kod dizela ne moras da brines jer im se motori vrte na manjem broju obrtaja pa im je samim tim duzi vek trajanja te im je motor u mnogo boljem stanju od benzinca ako iza sebe imaju istu kilometrazu. Sto se tice novih motora 530d je po meni najbolji kupovina gledajuci kakve performanse nosi sa sobom.

Link to post
Share on other sites

Ne znam postoji li 535i, prvi put cujem za njega, no bez obzira meni je najbolja kupovina 530d iz prostog razloga jer ima imperativne performanse. Naravno ima i boljih, ali ja samo kazem sta bi bio moj izbor, ako bih birao putnicki automobil. Ako idem na nesto izuzetno, onda bi to bio M

Link to post
Share on other sites
Postoji Sale sve,a postoji i cisterna koju vuces za njim.ILI DIZEL ILI M kakav 2.0,2.5,2.8 sve barake za 3.0d!

Jbt sad gledao performanse ponovo i gledao ubrzanja. Od 0-100 za nekoliko milisekunde 3.0d sporiji od 3.0i ali zato ako se nastavi trka, onda ga dizel pojede. tacnije od 0-120 3.0d stize za isto vreme kao i 5.0i

530i 0-100 6.3sec 0-120 6.6sec

530d 0-100 6.8sec 0-120 5.1sec

550i 0-120 5.1

Link to post
Share on other sites

Verovatno je mislio od 80-120,a sto se tice 535i sa 306 konja moze samo da bude e60(mada nisam jos video da se pojavio sa tim motorom ali nije ne moguce), a ovde je prica o e39,tako da ovaj otpada

Link to post
Share on other sites
Ako si ti rekao istinu, za tvoje iskustvo sa e39, onda moras da se sloziz, da si pri kupovini izabrao auto koji je presao puno vise nego sto pise na satu, da je to auto, na koga predhodni vlasnik, bas i nije obracao paznju

U USA gdje sam ja kupio 6 BMW-a, pa i ovaj sto ga vozim trenutno, igranje kilometrazom je krivicno djelo.

540 je imao ili 148 ili 149 000 kilometara, odrzavan u ovlasceni servis. Za 8 mjeseci sam imao nekoliko problema:

1. CPS

2. Precat O2

3. Katalizatori

4. Naravno LCM

5. Pixeli (platio sam samo 25%, 75% je platio BMW NA)

6. El. termostat

7. Servo pumpa

Prvi 528iA nije imao puno km, oko 180 000, kupljen je sa dosta problema, sve je sredjeno, vozio sam ga 2-3 mjeseca i prodao.

Ovaj 528iA kojeg vozim trenutno, kad sam ga uzeo je imao 39204 milja. Sad ima 89 000. Oli da ti nabrajam sve probleme koje sam imao s njim?

Onda, tu je gomila kvarova na dvije sedmice i td.

Link to post
Share on other sites

Ne znam sta da ti kazem, drugar mi ima 523i 97, 3 godine nista, jedino sto je motor crko, ali to zbog sumpora u benzinu, tako da opet nije do BMW-a, a mislim da je kilometraza 200.000km, vidim da si ogorcen na e39, ali jednostavno ne zelim da verujem da je e39 tako los kao sto kazes, 40.000 milja je oko 60.000km zar ne, auto te klase, ako je pazen kao sto kazes, ne bi trebalo da ima nikakvih problema. Prvi auto mi je bio e30 318i karavan sa 150.000km prodao sam ga sa 260.000, nisam imao neke velike kvarove, jedino zbog ne strucnosti majstora u Alone-u i jos nekih, sam imao dosta problema, au bas je off, otvori tamu e39 problemi, pa da nastavimo tamo, a ako moze nek neko sav off-topic prebaci u tu temu, izvinjavam se na off, necu vise pisati u ovoj temi rekao sam svoje misaljenje vezano za temu.

Link to post
Share on other sites

Samo da kazem ovo pa se vracamo na temu.

Da mislio sam na e60 sto znaci da 3.0 dizel tek od 80kmh hvata zalet i pocinje da pravi razliku izmedju njega i benzinca 3.0

Sto se tice e39 opet sam na stranu 530d zbog izuzetnih performansi, a takodje i ekonomicnosti. Daleko je isplativije voziti ovog dizela zbog cene goriva i potrosnje nego 525i. Takodje ako nekome bas trebaju performanse, cipovanjem se dobija vise konjica nego na benzinu, mada sam misljenja da ovam dizelu to nije ni potrebna, jer auto zaista ide extra. Prosto leti po putu.

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.