Kupovina E39


Recommended Posts

Vidis, ti si izneo neka svoja razmisljanja i ti si rekao da auto nije vredan odrzavanja. Sada takodje kazes da prodam svoj auto. Jesam li ja ovde lud ili mi se cini.

Ocigledno nisi shvatio sto si i potvrdio svojim postom, napadajuci mene samo pravdas svoj los izbor.

a ne da odavde teras istinske ljubitelje marke bmw

Ovo je potvrda tvojeg dvoumljenja, jer istinske ljubitelje ne mozes otjerati. Ti ocigledno ne spadas u takve.

Samo da rezimiram,

Za mene je e39 najljepsi BMW i najljepsi auto na svijetu (stvar ukusa - da me nirvana ne bi napadao). Razocaran sam zbog dizela na koje sam pukim slucajem naletio, ali nakon komentara ljudi cija misljenja vrednujem, dobro cu razmisliti o sljedecoj kupovini. Uostalom ovo je i bila tema, neko hvali, neko kudi a starter teme ce da izabere.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 129
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ocigledno nisi shvatio sto si i potvrdio svojim postom, napadajuci mene samo pravdas svoj los izbor.

Moj izbor je bio pravi, zato se i ne zalim na svoj auto. Svakodnevno ga koristim i u gradu i van grada, tacnije sluzi me extra bas kako i treba, za razliku od tebe koji si izgleda postao sluga autu, umesto da bude obrnuto.

Ovo je potvrda tvojeg dvoumljenja, jer istinske ljubitelje ne mozes otjerati. Ti ocigledno ne spadas u takve.

Tacno, dvoumim se da predjem na trabanta, kao sto i rekoh i odem na njihov sajt, ili pak da ga oformim ako ga jos nema.

Istinski ljubitelj bmw-a ne bi tako pljuvao po njemu kao sto ti radis, a to sto si ti kako izgleda po tvojim recima kupio neku lomaru nije razlog da pljujes po njemu. Imao si oci, imao si majstora da proveri auto, sta si onda gledao.

Link to post
Share on other sites

ljudi dosta pljuvanja po BMW-u koji vam je bre više

zašto ga vozite kad toliko serete po njemu

čovek postavio topic da sazna nešto korisno a sve što je od nekih saznao to je da bi mu najbolje bilo da kupi golfa

Link to post
Share on other sites

Da rezimiramo najverovatnije cu da gledam 525 posto je registracija ista, pretpostavljam da je i odrzavanje tu i tamo isto, 530d je previse za moje finansije svake godine 150e je skuplja registracija a ako odlucim u 525 da stavim plin potrosnja ce biti mnogo manja nego kod 530 sem toga pretpostavljam da je i odrzavanje mnogo skuplje za dizela a da ne pricamo o tome koliko je jednostavno naci dizela koji nije presao 250.000, koliko sam gledao na mobile.de ni benzinca nece biti jednostavno naci ali se nadam da ce biti lakse.

U principu najsrecniji bih bio da uzmem 530D i on bude vrh ali mislim da je nemoguce jer razliku od 150 godisnje na registraciji bi vratio na ugradnji plina (1.000 eura najjeftinija varijanta da valja) mada obzirom na moju godisnju kilometrazu od 20.000 s tim sto je vecinom grad, opet daje prednost dizelu, oni koji imaju sekvencijalni plin znaju o cemu pricam, jos jedna stvar oko 530D koliko sam cuo taj motor je malo tezi a vesanje je isto na svim E39 tako da pretpostavljam da i ono malo brze strada nego na ostalim motorima, zanima me da li neko ima iskustva vezano za ovu cinjenicu?

Link to post
Share on other sites

Tih 1000e sto ces dati za sekvent, pokriva ti recimo 4 godina registraciju i voznju na dizelu uzimajuci manju potrosnju i nizu cenu goriva.

Naci auto sa 250.000, mozes naci, bilo dizela ili benzinca ali znaj da je motor kod dizela u daleko boljoj situaciji od benzinca. Recimo neki ekvivalent bi bio dizel sa 250.000 i benzinac sa 170.000. Prosto receno dizel sa ovom kilometrazom ima motor u istom stanju kao i benzinac sa ovom manjom kilometrazom, po pitanju istrosenosti, uzimajuci u obzir brojeve obrtaja, a usled trenja na vecem broju obrtaja i opterecenja kod benzinca, pa samim tim i habanja.

Odrzavaje ce ti ispasti skuplje za benzinca ako ga kupis sa istim brojem predjenih kilometara, nego za dizela.

Uzimajuci u obzir finansijsku situaciju i sve gore navedeno moj savet ti je da ides na varijantu 525tds.

Naravno svi mi volimo jake motore, ali i sa ovim motorom ces biti zadovoljan.

Svi volimo ponekad ici 200kmh, ali tom brzinom ces ici 5-10 puta godisnje i to jedno 2-3 minuta, jer nemas gde toliko voziti.

Isao sam, nema broja koliko puta autoputem BG-NI i uvek drzim oko 140kmh. Potrosnja mala, bez ikakvih opterecanja da ce ti neko izleteti, a uzivanje u voznji, da ne pricam. Ipak je najvaznija sigurnost.

Da ne ponavljam, ali moja najiskrenija preporuka je 525tds, no naravno izbor je na tebi.

Link to post
Share on other sites
Naci auto sa 250.000, mozes naci, bilo dizela ili benzinca ali znaj da je motor kod dizela u daleko boljoj situaciji od benzinca. Recimo neki ekvivalent bi bio dizel sa 250.000 i behnzinac sa 170.000.

Ovo uopste nije tacno i pre svega stanje zavisi od nacina voznje i odrzavanja.Mnogo sigurnije a i bezbriznije je kupiti polovnog benzinca a i po meni pravi BMW je samo benzinac.

Link to post
Share on other sites

530d je vrhunski motor,nema tu price ali realno gledajuci ta auta mnoooogo vise prelaze od benzinaca...moje misljenje je da ces benzinca lakse naci u extra stanju a i bice jeftiniji dosta od istog takvog 530d u extra stanju(ako ga nadjes)

a s tim da je 250 000 dizel i 170 000 benzinac se uopste ne slazem...

Link to post
Share on other sites
Ovo uopste nije tacno i pre svega stanje zavisi od nacina voznje i odrzavanja.Mnogo sigurnije a i bezbriznije je kupiti polovnog benzinca a i po meni pravi BMW je samo benzinac.

Prijatelju, naravno da zavisi od stila voznje, ali naveo sam neko svoje misljenje pritom uzimajuci u obzir da su se i jedan i drugi vozili isto. Razumes, nisam hteo da idem u detalje. To su ipak veliki automobili, koji nisu za zezanje i izivljavanje (kockica je zakon za izivljavanje i zezanje ;) :) :huh:). Ipak ako gledamo i to, onda sam opet misljenja da se vise drka benzinac nego dizel, u fazonu malo da skripimo, malo drift itd. Znaci cisto sam uzeo u obzir slican stil voznje te ovo bezbriziji benzinac, nikako ne ide u korist.

A sto se tice ovog da je pravi bmw samo benzinac, kako objasniti cinjenicu da novi bmw dizel jede benzinca. Neko ce se smejati ali ubedjen sam da ce bmw za jedno 2-3 generacije izbaciti varijantu dizela, karakteristika istih kao m, ako ne i jaci. Mozda se pojavi i m dizel, ko ce ga znati.

Link to post
Share on other sites

Ja nisam pricao direktno o trenju i habanju stublina i klipova, jer stvarno ocekujem da ti delovi na BMW-u te klase nesmeju da pocnu da osecaju umor pre minimum 400.000 jer da je ta cifra manja verovatno bi se Bavarci zapitali da li je sve u redu sa materijalima, cist primer imas sa nikasil motorima koji su se ako se nevaram cak fabricki menjali i vrlo brzo povuceni iz upotrebe jer nisu isli preko tih 250.000, najvecu zamerku kod 530D imam oko dizni i bos pumpe, to su zahvati na motoru koji su svaki po 1000+ eura sto nije ni malo naivno a definitivno ako auto bude kod mene 5-6 godina da ce makar jedno od toga da se desi.

Ako se ne varam 525tds ne postoji u tom godistu koje ja hocu da kupum 2002-3, a 525D mislim da ima iste probleme kao 530 sa razlikom sto ako sam dobro shvatio tek od septembra 2004 ima resenu turbinu da valja.

Razlika od 1000 eura se isplati na registraciji za 6 godina a mislim da ce potrosnja na plin biti manja nego kod dizela, sem toga prakticno ti dodje za te pare da si dobio jos jednu pumpu za plin i nove dizne sto slozicemo se nije lose ni malo.

Link to post
Share on other sites

Kao sto rekoh, izbor je na tebi ali uhvatio si se za najskuplji deo kod dizela. Bosch pumpa se ne menja jer je nova, lupam ali negde oko 1500e. Remont u ovlascenom bosch servisu se krece od 100e do 700e.

Prijatelju, ti kupujes auto da bi se vozio a ako razmisljas sta ako mu ode ovo, sta ako mu ode ono. Mislim bzvz skroz. Moze se desiti da ti za dizel izadjeu sve popravke i 5.000e, ali to se isto moze desiti i sa benzincem. Ko ti garantuje. Ipak je to polovna roba.

Ne razmisljaj o tome, izbaci to iz glave, popravke i to sta ako.

Auto kupujes da bi ga vozio, a ne da bi ga popravljao.

Link to post
Share on other sites
Auto kupujes da bi ga vozio, a ne da bi ga popravljao.

Istina ali ako nemas para da ga popravis nemozes ni da ga vozis, a ja samo razmisljam sta ako se dese takve gluposti, koje u principu ulaze u redovno odrzavanje ponarocito dizne koje su kod dizela 300+ eura komad.

Moze da se desi da od svega ovoga ne bude nista, da kupim auto i radim samo redovne servise ali volio bih rizik od nenormalnih ulaganja smanjim maksimalno.

Link to post
Share on other sites

Dizne se takodje na menjaju vec se samo stavljaju neke bosch-ove navlake, kao sto se ciste dizne od benzinca. Licno menjao pre 2 meseca, nisam morao komplet, trebao 2 ali posto planiram da moj auto dovedem da bude savrsenm stanju, zamenio sve. 120e tacno u evric u kao sto rekoh ovlascenom bosch servisu.

Da ne pisem vise, kupi sta je tebi drago ali ako i dalje razmisljas na taj nacin, sta ako ovo ode, ili ono, onda nemoj ni kupovati auto.

Auto kupujes da bi ga vozio, a ne da bi ga popravljao.

Link to post
Share on other sites

Dizne za e39/e60 3.0d su oko 250 eura,a preko ako imas nekoga mogu da se nadju i za 180 po komadu,kod njih se ne menjaju ulosci jer nije isti princip rada kao kod tds-a,a inace usput 30d je jedan od najboljih motora koji mogu da predju koliko hoces,a na pumpu,turbinu i dizne utice mnogo drugih stvari,a sto se drugara 528iA tice ako nisi posle tih 6 auta iz amerike shvatio da ti automobili iz amerike nisu nizasta,ti ih i dalje vozi.Jednom je u auto bild-u bio uporedni test jednog dzipa (cije ime necu da izgovorim),tj isti model,s tim sto je jedan radjen u americi a jedan u nemackoj,ne mozes da zamislis koliko je ovaj iz amerike bio los.Tako da ti samo kupuj tamo ali ih onda pljuj po njihovim forumima a ne ovde!!!

Link to post
Share on other sites
Dizne se takodje na menjaju vec se samo stavljaju neke bosch-ove navlake, kao sto se ciste dizne od benzinca. Licno menjao pre 2 meseca, nisam morao komplet, trebao 2 ali posto planiram da moj auto dovedem da bude savrsenm stanju, zamenio sve. 120e tacno u evric u kao sto rekoh ovlascenom bosch servisu.

Da ne pisem vise, kupi sta je tebi drago ali ako i dalje razmisljas na taj nacin, sta ako ovo ode, ili ono, onda nemoj ni kupovati auto.

Auto kupujes da bi ga vozio, a ne da bi ga popravljao.

Zar ti ne vozis E34?

Link to post
Share on other sites

ako tako razmišljaš definitivno bi trebao kupiti golfa i to trojku jer je i četvorka skupa za održavanje

jbt kupuješ auto razmišljaj kako ćeš ga voziti a ne koliko će se kvariti

baki ima extra potpis pročitaj ga pa razmisli

Link to post
Share on other sites
Zar ti ne vozis E34?

Da vozim e34, ali nebitno za pricu. Nebitno, iz prostog razloga jer je glupo da se raspitujes koliko kosta ovaj ili onaj deo, bilo benzinac ili dizel. I po 3-4ti put ti kazem.

Auto kupujes da bi ga vozio, a ne da bi ga popravljao.

Link to post
Share on other sites

ja se nešto bojim da ako ga i kupiš ne postaneš rob auta a to je najgore što se može desiti

nego lepo kupiš auto opustiš se i voziš i jbe ti se koliko su delovi i registracija

ja sam dao 30 000 za registraciju a i nirvana i još dosta ljudi koji voze velike kubikaže pa šta da ga prodam i kupim 518 jer je manja registracija i jer su možda jeftiniji delovi za njega nego za ovog ne pada mi na pamet

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.