Ugradnja plina u BMW L7 - 12 cilindara...


Recommended Posts

Nakon dobro poznate agonije ugradnje plina u RR od PCZ, odlucio sam se obratiti Auto-timu na ugradnju plina u BMW L7 (12cilindara)

Nakon ugradnje potrosnja plina u odnosu na benzin je po gradu do 15-20 % veca dok je na otvorenoj cesti oko 10 % vise tj 13-15l na 100km.

Auto ide savrseno,gotovo neprimjetna razlika u snazi,maksimalna brzina i ubrzanje skooro identicno- sve u svemu konacno se vozim nakon dugog vremena na plin (prosao sam oko 5.000 km na plin) bez poteskoca.

Posebno bih zelio istaknuti vrhunski posao ugradnje plina u Auto-timu kao i odnosa prema meni kao kupca (uredaja od vise od 20 000 kn.) te vrlo korektan odnos i nadasve profesionalni odnos prema meni.

Ugradnja je bila brza,kvalitetna i do sada mogu samo u superlativu govoriti o instalaciji plina u Auto-timu.

Nisam zelio prije pisati o svojim dojmovima o ugradnji plina u BMW-L7 dok nisam ucinio preko 5.000 km u svim uvjetima voznje.

Rezervar plina je smjesten umjesto rezervnog kotaca, tankiranje se vrsi pokraj mjesta gdje se toci benzin.

Potrosnja plina u gradu je oko 20l, na otvorenoj cesti ovisi o rezimu voznje ali nisam uspio potrositi vise od 20l vozeci gotovo konstantno 220-250km (prosjek po kompjuteru ZG-ZD 181km/h).

Normalnom voznjom po otvorenoj cesti prosjek oko 13l/100km.

Evo slika ugradnje, nadam se da cu i sljedeca vozila uskoro povjeriti na ugradnju plina u Auto-tem....

Odiseju oko PCZ i njihovog nekorektnog odnosa prema meni kao klijenta i slampavog pokusaja ugradnje plina i unistavanja Rolls Roysa nazalost ce izgleda dobiti epilog na sudu..... =(nakon sto sam im dao RR da ga "poprave" unistili su dio elektronike vadeci plin bez da su me konzultirali o njihovim ludorijama koje namjeravaju uciniti.....!!) Na zalost PCZ do danasnjeg dana ne zeli sanirati stetu,jer je po njihovom misljenju gotovo i nema..????

Slike ugradnje plina u BMW L7 -Auto-tim:

9088438uu7.jpg

9088439wr9.jpg

9088440gk2.jpg

9088441bs8.jpg

9088442co1.jpg

9088443bo6.jpg

9088444wd9.jpg[/

Link to post
Share on other sites

Svaka cast deluje perfektno odradjeno.......... ipak je to mashinerija...sa 12 klipova...

Link to post
Share on other sites

Ocaj boziji ! Neznam kako ovo nekom moze biti lepo ?!?! Nemogu da shvatim sta te je nateralo da ovako unakazis motor.

Ovde sa svim ovim nemozes da uradis redovan servis bez NASA strucnjaka koji ce sve ovo otpakovati, a da ne govorim o eventualnom skidanju glave isl.

Motorni prostor L7 pretvoren je u kupus.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Ja sam iz banjaluke pa nisam upucen u to ko ti je ugradjivao plin mozem li mi dati njihovu e mail adresu ili broj telefona ili adresu mjesto i koliko te je kostalo to zadovoljstvo,ako mozes i ako ti nije problem javi mi se na msn da mi objasnis to sve oko plina jer i ja hocu da ugradjujem moj msn je [email protected]

Link to post
Share on other sites
Ocaj boziji ! Neznam kako ovo nekom moze biti lepo ?!?! Nemogu da shvatim sta te je nateralo da ovako unakazis motor.

Ovde sa svim ovim nemozes da uradis redovan servis bez NASA strucnjaka koji ce sve ovo otpakovati, a da ne govorim o eventualnom skidanju glave isl.

Motorni prostor L7 pretvoren je u kupus.

Prazne priče.

Link to post
Share on other sites
... Potrosnja plina u gradu je oko 20l, na otvorenoj cesti ovisi o rezimu voznje ali nisam uspio potrositi vise od 20l vozeci gotovo konstantno 220-250km (prosjek po kompjuteru ZG-ZD 181km/h).

Normalnom voznjom po otvorenoj cesti prosjek oko 13l/100km...

daj meni krug, da vidish kako troshi 60 :) :o :vampire:

Link to post
Share on other sites
Ocaj boziji ! Neznam kako ovo nekom moze biti lepo ?!?! Nemogu da shvatim sta te je nateralo da ovako unakazis motor.

Ovde sa svim ovim nemozes da uradis redovan servis bez NASA strucnjaka koji ce sve ovo otpakovati, a da ne govorim o eventualnom skidanju glave isl.

Motorni prostor L7 pretvoren je u kupus.

Ala se ti nalupa sad...

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Davno bese 2005 kad smo radili v12 na gas a sad nam iz hrvatske salju slikice.

Dobro je da kasne 3 godine i nemora da budu oba prkidaca jer ima AEB multiplekser za te stvari kad idu dve centrale.

A moglo je to i malo bolje i nije morao Landi jer se cuje kao da je dizel a ne 750.

Pozdrav

Link to post
Share on other sites
Davno bese 2005 kad smo radili v12 na gas a sad nam iz hrvatske salju slikice.

Dobro je da kasne 3 godine i nemora da budu oba prkidaca jer ima AEB multiplekser za te stvari kad idu dve centrale.

A moglo je to i malo bolje i nije morao Landi jer se cuje kao da je dizel a ne 750.

Pozdrav

mislish na Vuchkov 750? :)

Link to post
Share on other sites

Drugar ima vektru i kad dodje da sipa plin oni mu kazu da je pogresio i da ide do automata sa dizel gorivom :)

Link to post
Share on other sites

dizne moraju da se chuju

a shto se tiche "chukanja" to je najvishe izrazeno kod MEDovih (landirenzo kao kod dalibora) i KEIHINovih dizni kod BRCa.

a i sama konstrukcija raila kao i materijal od kojeg je napravljen isto toliko igra ulogu kod kliktanja

e da, josh jedna jako bitna stvar... najvishe che se chuti ukoliko se rail zashrafi na plastichni poklopac motora

Link to post
Share on other sites

Dranje ide ovako :

Landi renco - med dizne = dizel auto

Brc - brc dizne = dizel novije generacije

Ostali sa prihvatljivom bukom:

Brc, Prince - kahein dizne

Zavoli - Zavoli dizne

Bi gas - Bigas dizne

Poljaci - Rail , valtec dizne

svi sa Matrix diznama.

Ruska neka marka prvi put sam je video pre neki dan

Vialle = ista buka kao benzinske.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...
Ja sam iz banjaluke pa nisam upucen u to ko ti je ugradjivao plin mozem li mi dati njihovu e mail adresu ili broj telefona ili adresu mjesto i koliko te je kostalo to zadovoljstvo,ako mozes i ako ti nije problem javi mi se na msn da mi objasnis to sve oko plina jer i ja hocu da ugradjujem moj msn je [email protected]

Tek sada sam vidio upit, odgovaram ukoliko nije prekasno.

Ugradnju napravio Auto-tim,Sisacka 22 Zagreb www.auto-tim.hr

Tel. 0038516256165

Ugradnja je stajala nesto preko 3.000 eura sa svim mogucim popustima za gotovinu.

Nadam se da sam pomogao,pozdrav

Link to post
Share on other sites