Recommended Posts

Zna li neko kako se privremeno isključuje AIR BAG suvozača. Treba mi kada vozim bebu u sedištu napred. Radi se o modelu E-36, 320 i coupe, 1998. godište.

Link to post
Share on other sites

Po pravilu beba se vozi napred, sa licem okrenutim ka nazad po ZOBS Republike Srbije ( to na svakom kvalitetnijem sedištu za bebe stoji), takodje stoji i opomena da se obavezno isključi AIR BAG.

Link to post
Share on other sites

ok tačno je to ali ...

pusti te priče siguran sam da i sam misliš da joj je mnogo sigurnije na zadnjem sedištu

kad budem imao bebu neće me zanimati nikakvi zakoni i sigurno se neće voziti na prednjem sedištu

Link to post
Share on other sites

Ako nemas posebno dugme za to (a e36 koliko znam nema) onda se primenjuje "servisno isklucivanje" a to bi bilo ovo sto ti je Bane rekao... I da, i ja mislim da je bolje da stavis dete nazad...

Link to post
Share on other sites

Sedište za bebe se vezuje za pojas u automobilu, a zbog neznosti dečjeg vrata isto se okreće ka gepeku automobila, nije problem kada ima neko u autu, ali kada jedna osoba vozi, beba mora biti napred, radi lakče kontrole deteta. Kod mene na citroenu ima preklopnik baš namenjen za isključivanje.

Link to post
Share on other sites

Nije problem fksirati sedište za sedište u autu, (na samom sedištu ima kačenje za pojas) ni napred, a ni pozadi već kako isključiti kulturno Air bag.

Link to post
Share on other sites

Kad si sam sa bebom u kolima vozis je napred u celom svetu pa i ovde, a zasto je vozis napred, e to cete videti kad budete imali bebu :vampire:

Link to post
Share on other sites