Magljenje farova


Recommended Posts

Pretpostavljam da deo ljudi ima problema sa magljenjem farova na svom mezimcu, posle pranja ili po kišnom vremenu. Do skora nisam imao probleme, ali od pre mesec dana je i mene zadesila ta muka. Skidao sam, čistio, lepio silikonom, ali nije vredelo. I konačno mi je palo na pamet sledeće. Ko je služio vojsku trebao bi da se seti ( ako je bio dobar vojnik) :scaut: :scaut: :scaut: .

Skinete far sa vašeg auta. Isti rasklopite. Potom uzmete običnu pamučnu krpu i sapun ( ne tečni ). Krpu i sapun malo nakvasite i utrljavate sapun u krpu. Sačekate da se krpa osuši ( brži način je mirkotalasna) i onda sa tom krpom premažete spoljne staklo vašeg fara, ali sa unutrašnje strane. Tako da na istoj ostane tanak sloj sapuna ( koji se jedva vidi golim okom). Vratite sve na svoje mesto i naravno, uživate u pranju vašeg ljubimca i vožnju po kiši. Staklo više neće magliti sigurno. :) :vampire: :vampire:

Link to post
Share on other sites

uopshte nisam shvatio... shta sapun tu radi ustvari? kondenz se pravi jer je far negde "pustio". logichno mi je da se sanira to mesto gde propushta.

ne kontam... to mu ga dodje k`o neko voskiranje?

Link to post
Share on other sites

Da, na neki način, to je fora iz Vojske da Ti ne magli zaštitna maska, ali definitivno radi. Evo kod mene već 15 dana i nemam problema više sa kondenzacijom i magljenjem fara.

Link to post
Share on other sites

Pošto sam vojno lice i znam da se ta fora koristi za masu stvari sigurno 5-6 meseci nećeš imati problema, a pretpostavljam i duže.

Link to post
Share on other sites
Kako?

uzmes cekic i razbijes stakla koja magle :) garantovano i dugotrajno resenje :vampire:

Link to post
Share on other sites

To majstore svaka čast :scaut: :scaut: :scaut: :D . Nema šanse da se neko posle žali na magljenje. :) :vampire: :vampire:

Link to post
Share on other sites
Da, na neki način, to je fora iz Vojske da Ti ne magli zaštitna maska, ali definitivno radi. Evo kod mene već 15 dana i nemam problema više sa kondenzacijom i magljenjem fara.

Pa, naravno kad poslednjih 15 dana nije bilo kise!!! :) :vampire: :vampire:

Link to post
Share on other sites

Da, ali sam 3 puta prao auto za 15 dana, a ne kao Ti 1 put za 10 meseci (to si sam napisao u postu) :vampire: :scaut: :) :scaut: :scaut: :vampire:

Link to post
Share on other sites

pozdrav...ne radi se tu samo o magljenju stakla, ok to si resio sapunom, ali problem je sto ti u unutrasnjost fara ulazi vlaga i ostali delovi stradaju od nje: rdja metalnih delova, ostecenja na senilima....vreme ce ti pokazati. Bolje nadji gde ti ulazi vlaga i resi problem na pravi nacin ili ce ti vremenom skroz propasti pa ces morati ceo menjati..... :preved:

Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...

sta mislite moze li se rjesit maglenje fara ubacivanjem one kesice sto kupi vlagu (koja u sebi sadrzi sitna zrnca), sto se dobija uz svaki tehnicki uredjaj tipa dvd, tv i slicno...???

Link to post
Share on other sites

Al moras negde da je fixiras da ne leti i da ne smeta.

Btw ja se taman nakanio da vidim kod sebe sta i kako kad ono nestao kondenz!!! Cenim da jos ima vlage i da ce se pojaviti ali nema volju da rasturam dok se nista ne vidi ;)

Link to post
Share on other sites