Recommended Posts

Vecina vas zna da sam ljubitelj 5-ice e34, koju naravno i posedujem, medjutim.

Supruga, zeli neki mali auto, pa mi je pao na pamet 320is. Tacnije planiram za sebe da zadrzim 5-icu, a za lepsu polovinu 3-icu. Registracija mala, taman za nju, a sto se tice voznje, vise cu je ja voziti nego ona. Nebitno za pricu, zanima me sledece.

Obzirom da je iz ovako male kubikaze, izvucen pretpostavljam maximum, koliko je taj motor uopste opterecen. Koliko mu je vek. Delovi, jesu li isti kao za ostale kockice. Kakvo je stanje za delove original za ovaj motor.

Uopste, zanima me sve sto znate o ovom motoru.

Link to post
Share on other sites

Pa vidis, vec sam jednom rekao da nema sanse da nadjes ovde, medjutim neko me ubedjivao da ih ima.

Ako se ne nadje, plan je sledeci. Neka krsina od auta, bitna samo limarija, a motor cu naruciti preko orataka iz svabije. Plasi me samo ima li delova kasnije za njegovo odrzavanje i koliko ce taj motor trajati obzirom na tolike konje, a tolicko kubika.

Link to post
Share on other sites

realno, to jaaaaaako tesko mozes da nadjes, a da je neka normalna cifra u pitanju.

bolje ti je da uzmesh 318iS, lepo ide, lakse se nalazi, josh je manja registracija, i sve ql <_<

Link to post
Share on other sites
Sale sta ce ti to.ima da se nadje oko 4.000eura.To ti netrba

A bre Nidzo, ova moja navalila strogo do 2000 kubika. ja bih uzeo 325, ali ona nece jer ce registaciju sama placati. Jeste da su to zajednicke pare, al mi bre nekako lakse kad ja platim za sebe, a ona za nju :vampire::):D

Ovo mi upalo u oko zbog mnooooooogo konja.

Nasao na par site-a da ga zovu Italijanski M, pa reko ajd da i ja imam M pa makar bio talijanski :wacko: <_< :D

Link to post
Share on other sites

Nirvana, to jeste italijanski M ili ti mali M. Motor je koliko sam cuo jako skup i nezgodan za odrzavanje. Delova sem osnovnih uglavnom nema. Mislim sve mozes da porucis ali treba naci majstora koji to zna da radi. Na primer kablovi za svecice origi Bmw su oko 350e a NGK su 15000din. Ja sam se naslusao dosta losih prica o s14 tako da kad meni crkne ovaj (kada uopste osbosobim auto <_< ) ubacicu nesto drugo. I plus sto mislim da na 320is trapovi nisu isti ko na obicnoj kocki ali to nisam siguran...

A sta mislis o tome da ako vec uvozis motor uvezes 2.5 pa da ga carinis na 2.0???

Link to post
Share on other sites

Mislim da postoji bar 1000 zanimljivijih nacina za skrkati ogromnu kolicinu novca,i rasuti gomilu zivaca zbog cekanja da svaki deo doputuje iz švabije ,radi nesto malo vise konja od 318is-a.

Link to post
Share on other sites

Upravo ovakvi odgovori su mi i bili potrebni.

Najbitniji su mi bili delovi za kasnije, a posto njih nema, sta drugo nego otpada. Jbg, nisam planirao da cekam delove u slucaju nekog kvara.

Hvala na savetima, a sa ovom mojom cu videti sta i kako, sta bi drugo.

Link to post
Share on other sites

Pri kupovini ovog auta dobro razmisli.

1.Naime tokom perioda od 87-90 godine proizvedeno je oko 4000 primeraka ovog modela {tako da je vrlo redak } i ako budeš pronašao jedan primerak smatraj da neće biti prodan za male pare!

2.Svi znamo da kod nas nepostoi niti jedan normalan primerak bar kada se radi o automobilu satrog 20-18 godina{u globali} koji je izašao iz M-odeljenja . Primera radi : Pre nekih godinu dana u oglasima sam video 320is sa cenom oko 4500 eu ,spolja izgleda kao i svki e30 posle gazenja tokom svoje eksploatacije {nista narocito}.Unutrašnjost je bila nasvirana takozvanim {kod vas se to kaze :) }selo tuning delovima i itd... Najveća zapaznja mi je bila kada sam ugledao da ima plin {naime ugraadjen LPG u atmo motoru kji vrti na preko 7500rpm i koji ima obrtni moment od samo nekih 200nm} A svi znamo da kod ovih trkacskih :rolleyes: atmosverskih motora, a isti slučaj je i sa ovim motorom koristi gorivo od 98-95{minimum} oktana.

Zato imaj na umu da pri kupovini ovog auta moraćeš da ulazeš u nešto i da ne ćeš smeti da štediš na neke delove!

3.Delovi su inače skupi{ kako za koga}uglavnom se kupuju u inostranstvu{koliko znam kablovi za svećice sa razvodnim kablom kostaju oko 150 e}http://imageshack.us]s14qs5.jpg[/url]

za ostalo gledaj na E-bay-u.

4.Rekao si da će se auto uglavnom voziti po gradu.Imaćeš poteškoće:Naime auto ima finalni prenos 3.64:1{mozda grešim,ispravite me}pa ćeš morati da češće koristiš menjač da bi uštedeo koji litar goriva.Mislim da će da ti u gradskoj guzvi smetati "dogleg" menjač {pošto je u gradu je običaj da saobraćaj ide tempom:prva druga stani!!}zbog prbacivanja stepena prenosa.

Naravno ovaj auto odnosno autić se sportski opredeljen tako da odluči se pri kupovini!! On takodje ima i svoje dobre osobine. 0-100 7.3 s dovoljno da isprašiš nekoga na semaforu sa golfom 4 GTI ili BMW-a 750il.Zvuk motora je neopisiv {jez da ima 4 cilindara ali zato čovek dobija saznanja da vozi sportski automobi}l.I itd....

Toliko od mene za sada :preved:

Link to post
Share on other sites

750 bi bilo bolje da ofarba auspuh u zeleno da ovaj 320is odmara oci -i to prvih 700-800m jer posle ce za 750 da zaostane ko muda za veprom,,,,, :) i nece mu videti ni tablice a kamo li auspuh :rolleyes: :preved: :prankster2:

Link to post
Share on other sites
Pri kupovini ovog auta dobro razmisli.

1.Naime tokom perioda od 87-90 godine proizvedeno je oko 4000 primeraka ovog modela {tako da je vrlo redak } i ako budeš pronašao jedan primerak smatraj da neće biti prodan za male pare!

2.Svi znamo da kod nas nepostoi niti jedan normalan primerak bar kada se radi o automobilu satrog 20-18 godina{u globali} koji je izašao iz M-odeljenja . Primera radi : Pre nekih godinu dana u oglasima sam video 320is sa cenom oko 4500 eu ,spolja izgleda kao i svki e30 posle gazenja tokom svoje eksploatacije {nista narocito}.Unutrašnjost je bila nasvirana takozvanim {kod vas se to kaze :) }selo tuning delovima i itd... Najveća zapaznja mi je bila kada sam ugledao da ima plin {naime ugraadjen LPG u atmo motoru kji vrti na preko 7500rpm i koji ima obrtni moment od samo nekih 200nm} A svi znamo da kod ovih trkacskih :rolleyes: atmosverskih motora, a isti slučaj je i sa ovim motorom koristi gorivo od 98-95{minimum} oktana.

Zato imaj na umu da pri kupovini ovog auta moraćeš da ulazeš u nešto i da ne ćeš smeti da štediš na neke delove!

3.Delovi su inače skupi{ kako za koga}uglavnom se kupuju u inostranstvu{koliko znam kablovi za svećice sa razvodnim kablom kostaju oko 150 e}http://imageshack.us]s14qs5.jpg[/url]

za ostalo gledaj na E-bay-u.

4.Rekao si da će se auto uglavnom voziti po gradu.Imaćeš poteškoće:Naime auto ima finalni prenos 3.64:1{mozda grešim,ispravite me}pa ćeš morati da češće koristiš menjač da bi uštedeo koji litar goriva.Mislim da će da ti u gradskoj guzvi smetati "dogleg" menjač {pošto je u gradu je običaj da saobraćaj ide tempom:prva druga stani!!}zbog prbacivanja stepena prenosa.

Naravno ovaj auto odnosno autić se sportski opredeljen tako da odluči se pri kupovini!! On takodje ima i svoje dobre osobine. 0-100 7.3 s dovoljno da isprašiš nekoga na semaforu sa golfom 4 GTI ili BMW-a 750il.Zvuk motora je neopisiv {jez da ima 4 cilindara ali zato čovek dobija saznanja da vozi sportski automobi}l.I itd....

Toliko od mene za sada :preved:

Druze ne zezaj se sa 750,imam losa iskustva!
Link to post
Share on other sites

...ne odustaj od 320is-a, zvuk s14 nema cenu !!!!!!

...a to da je 318is neka zamena sa kako kazu MALO manjom snagom (50ks+) je totalna glupost, NISTA NE MOZE DA ZAMENI S14 !!!

...to nije auto za svaki dan, kao ni jedan koji je izasao iz M///, ali vredi svaku paru !!!

Link to post
Share on other sites

@M8

Nadam se da si shvatio da je ovo 56e najveca ponudjena cena na licitaciji a ne cena po kojoj se prodaje.

I da, ovo su polovni kablovi...

@Misko

A jeste perverazn zvuk :)

Link to post
Share on other sites
@M8

Nadam se da si shvatio da je ovo 56e najveca ponudjena cena na licitaciji a ne cena po kojoj se prodaje.

I da, ovo su polovni kablovi...

@Misko

A jeste perverazn zvuk :rolleyes:

Da znam, pa naravno da su polovni :) .Ove sam naveo jer novi koštaju kao sv Petra kajgana

Link to post
Share on other sites

U glavi mi totalna konfuzija.

Sa jedna strane, jeste bacanje para, ali pak sa druge i nije, kao sto nije bacanje para za bilo koji bmw, pod uslovom da nije staro gvozdje.

Slazem se u potpunosti da 318is nije ni blizu 320is.

Nisam jos odustao od njega, ali ako naidjem na vredan primerak i budem smatrao da se isplati uzeti, sabracu 2 i 2 pa videti koliko bi me to iznelo zajedno sa ulaganjima u stratu, da bi se doveo u extra stanje. Misljenja sam da se ne isplati uzeti ga samo da bi ga imao, vec ga uzeti i napraviti ga da to bude to.

Link to post
Share on other sites