Recommended Posts

U pitanju je E30 320i 88g sestak a ja mislim da je M20 motor, to je od mog druga a problem je u visku. Na autu je trenutno stari blokiran visko ali je drugar resio da ga promeni i onda cuda. Prosli smo 5 otpada i probali 7-8 razlicitih viska i nijedan nece da radi, na kraju smo danas skinuli sa kocke ,takodje 320i koji na tom autu radi savrseno i premontirali na auto od mog druga i ponovo isto NECE DA SE VRTI KAKO TREBA, nego nesto mlitavo i temperatura u mestu ide navise-preko pola. Pa bih molio nekog da mi kaze koji je problem u tome.Da napomenem da je skoro zamenjen termostat.

Link to post
Share on other sites

kako znate da je problem u visku??? i kako ste ocenili da ostali ne rade??? to "mlitavo" i nije bas objasnjenje

Link to post
Share on other sites

Pa podize temperaturu a kad je motor vruc visko se vrti veoma sporo i mozes ga cak i unazad zavrteti, to znaci mlitavo i jednostavno ne vrsi funkciju, a onaj stari blokiran visko drzi temp malo ispod pola a sa ispravnim prelazi pola i ide do prve crte.

Link to post
Share on other sites

Pozz

mozda ce nekom pomoci ova moja prica, . Letos sam nesto radio oko motora i morao sam da zamenim tecnost za hladjenje. Kada sam sve namontirao i posle silnog liftiranja i popecenih ruku, kazaljka na meracu za temperaturu uvek je isla preko pola, skoro do crvenog polja. I tako sam se ja mucio i liftirao ( nisam bio siguran da sam dobro izliftirao, jer mi je vijak na telu termostata bio zapecen i nisam mogao da ga odvijem)...

Problem je nestao tj motor se vise nije grejao, kada sam stavio plastiku oko ventilatora na hladnjak, ko bi rekao , ali tako je bilo i od onda sve radi kako treba. Mozda je to sve bilo zbog letnjih visokih temperatura , ali bez obzira poucno je....

:pleasantry:

Link to post
Share on other sites
Pozz

mozda ce nekom pomoci ova moja prica, . Letos sam nesto radio oko motora i morao sam da zamenim tecnost za hladjenje. Kada sam sve namontirao i posle silnog liftiranja i popecenih ruku, kazaljka na meracu za temperaturu uvek je isla preko pola, skoro do crvenog polja. I tako sam se ja mucio i liftirao ( nisam bio siguran da sam dobro izliftirao, jer mi je vijak na telu termostata bio zapecen i nisam mogao da ga odvijem)...

Problem je nestao tj motor se vise nije grejao, kada sam stavio plastiku oko ventilatora na hladnjak, ko bi rekao , ali tako je bilo i od onda sve radi kako treba. Mozda je to sve bilo zbog letnjih visokih temperatura , ali bez obzira poucno je....

:pleasantry:

Mislis, usmerivac.

Proveri termodavac kao sto ti rece Baki.

Link to post
Share on other sites

meni je isto blokiran visko na mom 324d,trebalo bi da ga zamenim ali sada nemam vremena za to,a auto mi non stop treba.videcu kada dodje zima da stavim nov.jel neko skoro kupovao nov?ako jeste neka mi kaze cenu da znam cisto radi informacije

Link to post
Share on other sites

Ne sme se lako zustaviti pogotovo ako je motor vruc!!!! Ako nema usmerivaca vazduha tu ti je problrm!!! Kod mene ga nije bilo i imao sam frku dok nisam umontirao! Pazi taj usmerivac ima i tu funkciju da topao vazduh vrati prema visku i tako ga zagreje!!! :prankster2: :pleasantry:

Link to post
Share on other sites

visko moze da se zaustavi, dok je hladan auto, al kad se zagreje i kad pochne da se vrti, probaj da ga zaustavish i ostacesh bez prsta :pleasantry:

50e je turski kao shto reche Dragance, a originalan je 100e, pa ti vidi koji cesh..

Link to post
Share on other sites

Ma ljudi znam ja da ocenim dali je visko ispravan ili ne ali problem je drugi, ja na e34 nisam imo ni usmerivac ni problem. Odakle ustvari visko cita temp.,sa hladnjaka ili ima ulogu i taj termodavac, kad auto radi u mestu i poveca temp ,nemozes da dodirnes hladnjak od vreline, pa koju ulogu ima usmerivac u mestu onda.

Link to post
Share on other sites
Ma ljudi znam ja da ocenim dali je visko ispravan ili ne ali problem je drugi, ja na e34 nisam imo ni usmerivac ni problem. Odakle ustvari visko cita temp.,sa hladnjaka ili ima ulogu i taj termodavac, kad auto radi u mestu i poveca temp ,nemozes da dodirnes hladnjak od vreline, pa koju ulogu ima usmerivac u mestu onda.

To sto je i hladnjak vreo to je dobro,znaci da pumpa dobro gura i da je termostat ok!!!

Visko nema nikakvo ocitavaje,on u sebi ima neku vrstu ulja i mali limcic koji reaguje na temperaturu(sa prednje strane,spolja se vidi na samom visku)Znaci,kad se propeler vrti on kroz hladnjak uvlaci vazduh i tako zagreva visko koji u odnosu na temperaturu ima vece ili manje opterecenje.E tu je se pojavljuje usmerivac kao bitan faktor jer ako ga nema propeler pokuplja i vazduh koji nije prosao kroz hladnjak.Sve je cista fizika,nema elektike!

Termodavac sluzi samo da posalje podatak o temperaturi motora do pokazivaca u kabini!!!

Moze biti da imas vazduha u sistemu ili da je los davac temperature ili sam instrument u tabli!!

Ako ti je motor bas vreo znaci ta su delovi vezani za elektriku dobri,e onda pristupi mehanici....prvo vazduh u sistemu,pa onda visko i usmerivac!Visko mozes proiveriti ako na 10-ak cm od maske drzis krpu a neko doda gas,trebalo bi da se krpa zalepi za masku i tako stoji dok je motor pod gasom!!!Evo zasto sam ja potencirao usmerivac...na mnogo manjim obrtajima je lepio krpu za masku sa usmerivacem nego bez njega!!!

Mozda sve ovo zvuci nekom glupo ali probajte i sami :) :)

Link to post
Share on other sites

pozzz

upravu si covek za usmerivac, ja sam se patio sa tim i uverio se. Usmerivac je neophodan ( sav topao vazduh usmerava na visko ) za pravilan rad viska - pogotovo na leru....

Link to post
Share on other sites

Aj kazem jos nesto.

Ovako. Mucio sam muke sa viskom. menjao po 2 godisnje. Uzimao polovne, nove, turske, original. Pitanje je i kakav je ovaj original od 100e kad kod mene otisao za pola godine. Na inicijativu mog majstora da nadjem visko od audija, posto kako on kaze audi sa viskom nema problema, trazio, trazio i nasao. Stavio sam visko od audija a8 i od tada svi problemi vezani sa njim su prestali. Iskreno ljudi ne da bolje duva nego bas drzi temperaturu. Das gas, on da te oduva.

Eto ujedno savet svima. Licno iskustvo. Ako vam treba visko, nadjite nekog slupanog audija i necete vise razmisljati za temperaturu.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Kako se skida visko sa motora m50 ako je uopste bitno koji je motor. Sta treba od alata i koliko je komplikovano to uraditi. Znaci da li neko moze da mi objasni postupak? I da li neko zna koja je cena viska normalno ispravnog?

Link to post
Share on other sites
  • 2 years later...