E60 520i m54 2.2 problem


Recommended Posts

Uzeo sam auto pre par dana i krenuo sa sredjivanjem, sredjujem ga kao auto za sebe i auto koji cu da vozim, uradio sam sledece:

Zamena ngk svecica za bosch platinum 0 242 236 562-000

Zamena ulja 5w30 castrol edge i wix filter ulja i vazduha

Zamena Servo ulja jer je neko sipao atf a na cepu pise CHF 11S only, progurao sam 3L kroz sistem tj potrosio sam 3 boce od po 1L

Zamenio sam kocionu tecnost


Proverio sam i onaj leptir na usisu i on je ispravan

Azuriranje Dme i Egs racunara 
Kodiranje svega na fabriku pa onda digital speed display aux akusticna konfirmacija itd

Od programa sam koristio Inpu za proveravanje i brisanje gresaka Winkfp za azuriranje softvera modula i Ncsexpert za kodiranje ovih sitnica

Postoji problem, nekada obrtaji stoje zakovano na oko 600 a nekada skacu malo na gore pa na dole tada auto i osetno zavibrira motorni racunar ne prijavljuje ni jednu gresku probao sam i da resetujem adaptacije ali nista ne pomaze. Vozilo je iz norveske a trenutno se nalazim u istoj tako da nije nase katastrofalno gorivo... Cim sam uzeo auto napunio sam ga do vrha, prosek potrosnja mi je 11.5L sto pretpostavljam da je okej uz gume sa kramponima. Na bordu i idrive-u ne postoji ni jedna greska, a preko inpe samo za klimu ahm i kbm..

KBM E584
AHM E544
Klima 9C54

Takodje mi se cini da odometar trepne na milisekundu kao da se zatamni pa dobije svetlost ponovo.
Ovaj auto planiram da dovezem u Srbiju jer u Srbiji zivim, to je put od 3500km i stvarno mi se ne polazi dok bar ne saznam o cemu je rec...
Takodje hocu da dodam da je problem bio prisutan i pre nego sto sam bilo sta uradio, pisalo je na bordu da je vreme za servis svecica pa sam se nadao da su one bile problem a izgleda da ipak nisu...

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Da se nadovezem na temu, resio sam problem u pitanju je bio "idle control valve" koji se nalazi ispod "disa valve" ima unutra mali leptir koji treba da se krece slobodno i da lupka kada ga protresete, moj je zapeko skroz uspeo sam da ga ocistim brake cleanerom i sada auto radi kako treba :)

Link to post
Share on other sites

Htedoh da kažem da može da bude nešto oko Disa Valve. Super što si sredio :) 
Ja na mom M54B22 hoću sada preventivno da zamenim pumpu za vodu i termostat, creva, DISA valve pošto se čuje kako klapara kad je motor hladan.

Dobri motori ali mora da se vodi računa.

Link to post
Share on other sites