BMW F10 menjac


Recommended Posts

1 hour ago, chevu1990 said:

Hard guma popucala, pa malo lupi

Da li to pod hitno da menjam i koja je cena za hard gumu za F10 184 konja i xDrive je u pitanju

Edited by DrMrBaki
Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Ajd da nastavim temu...

Trebao bi da uradim redovan servis menjaca, e sad da li da kupim u Delti ulje i filter (preterano je skupo)

ili da nadjem zamenski pa taj stavim, koji ?

Da li je bolje komplet isprati menjac ili samo dosuti novi ulje?

Traziti majstora koji ima mashinu za izvlacenje ulja ili je svejedno?

Puno pitanja, nadam se da ce biti i odgovora. :)

Link to post
Share on other sites

Gde da kupis stvarno ne znam, ali da menjas filter i dosipas ulje mi je van pameti, pogotovo sto je to ulje vec 6 god staro (u najboljem slucaju, ako ti je auto 2016to)... Zameni sve kako treba i miran si. Svakako ne radis to cesto.

Link to post
Share on other sites

To sam i ja mislio, komplet da ispere i stavi novo a prvi majstor kaze nema potrebe, samo sto iscuri tolko i dosuti.

Pricao sam sa par majstora sto rade samo bmw, svi kazu kako ti hoces i na moja pitanja

da li ce biti nekih problema posle servisa niko nista nece da garantuje.

Sve ja to razumem, svi se ogradjuju, a ja mislim da mozda bolje posle godisnjeg to da uradim pa ako nesto crkne

imacu fore da popravim.

Link to post
Share on other sites

Tj skraceno da li uraditi servis kod nekog ko ima:


" Jedini i potpuno ispravan nacin odrzavanja automatskih menjaca svih generacija
Automatska masina za zamenu ulja u automatskim menjacima
Ispiranje menjaca
Dodavanje aditiva za menjace
Garantovano kompletna zamena ulja po specifikaciji prozvodjaca menjaca"

Ili kako drugi kazu dovoljno je kod Bmw-a samo ispustiti ulje i sipati novo.

 

" https://aftermarket.zf.com/remotemedia/si-service-informations/si-service-information-zf-136130/si-transmission-136428/si-cars-4-137095/si-serbisch-1-137702/si-modelluebergreifend-13-138422/si-zf-si-oelwechselkit-8hp-50130-sr.pdf "

Link to post
Share on other sites

Svi ovi koji rade automatske mjenjače imaju sredstva/alat za zamjenu ulja. Kada se radi servis, barem koliko sam ja iskopao, mijenja se poklopac kartera i filter. Samim tim se ispušta ulje. Računaj da sigurno 10-20% ulja nećeš moći da odstraniš nikako osim kompletrnim rastavljanjem mjenjača, a to je onda remont. Čak ni sa pumpama mislim da ne može sve da se izbaci. Jedino da se postupak ponavlja sa nekim jefitnijim uljem nekoliko puta, pa da ga tako propere.

Ono što može da ti se desi jeste slijedeće, kako je meni Aco iz Garage ///M rekao - sadašnje ulje i pored toga što je staro, u sebi sadrži opiljke sa lamela koje ipak koliko toliko doprinose trenju između lamela, kada se zamijeni ulje, nema više tih opiljaka i onda se pokaže pravo stanje mjenjača; ako sve radi kako treba onda je mjenjač dobar, ako ne radi, onda je za servis, a šta je problem lamele ili nešto drugo zavisi od simptoma koji se pojave nakon zamjene ulja.

Prema tome, kod automatika koji nije redovno održavan (a i sam BMW iako drvi da je ulje u mjenjaču lifetime, ipak negdje navodi da se ulje treba mijenjati na cca 60-100k km) je cca 50:50 da će sve biti ok, odnosno da će se ipak nešto prikazati u pravom svjetlu.

Link to post
Share on other sites

Bmw kaze lifetime, dok ZF preporucuje na 80-120.000... E sad, slusao sam ljude, kazu ako vec 300.000 nije radjen servis, bolje da ga ne radis...

Sent from my SM-N9860 using Tapatalk

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Zdravo,

 

Da li si možda rešio ovaj problem ili otkrio koji je uzrok? Da li si možda upravo zamenom hard gume rešio stvar?

Ja nisam uspeo da rešim ovaj problem zamenom hard gume. Stavio novu lemforder, ali i dalje problem tu.

Naime, pre dva-tri meseca počeo se javljati problem za koji mislim da ima veze sa menjačem. Kad prebacim menjac iz N u D (drive) auto snažno cimne napred, kao da skoči. Auto trzne veoma, veoma snažno.

 

Ovo se dešava samo nakon vožnje pri većim brzinama (+130km/h) i obično traje jedan dan. Nakon toga menjač radi bez problema. Ne cima, ne trza i lepo salta. Dakle, nakon žustrije vožnje, odmah prilikom prvog zaustavljanja i prebacivanja iz N (ili R) u D auto jako skoči ka napred (bezmalo vrat da mi polomi). Već sledeći dan, ili posle par sati vožnje po gradu bude okej.

Ne znam da li će servis menjača rešiti problem ili je već kasno za to.

Molim Vas za pomoć, savet, šta god, eventualno ako je neko imao slično iskustvo. Planiram da auto odvezem do servisa, ali jednostavno ne stižem od obaveza (neodgovornosti).

 

Hvala i veliki pozdrav za sve,

Link to post
Share on other sites

@Stefan L.Promenio nosače motora, stavljeni novi Corteco, kao i hard guma kardana. 

@Indorile pa izgleda da je tako, da zeza kad se pregreje. Kad ubicm u R tad je normalno, ali u D cima. Svakako moram na dijagnostiku i u servis na proveru. Nadam se da je do ulja i da ce servis menjača (ulje i filter) rešiti problem.

Hvala,

 

 

Link to post
Share on other sites

Danas vozio auto na dijagnostiku. Na dijagnostici ne pojavljuje nijednu grešku. 

Razmišljam da zamenim ulje i filter. 

Šta mislite, može li to da reši problem? Da je ulje izgubilo na viskoznosti i da je zaprljano pa da zbog toga menjač ne radi dobro i da auto skače kad se prebaci iz N u D?

Link to post
Share on other sites

Zamena ulja ti je najjeftinija stvar  tako da kontam od toga da pocnes, pa da vidis. Mada cisto sumnjam da ce to otkloniti problem. U svakom slucaju bi trebao da odvezes auto kod nekoga ko je upoznat i radi menjace

Link to post
Share on other sites

Pa da, pokušaću sa servisom, iako je za servis sada verovatno kasno. 

Menjač odlično radi, lepo salta, nema trzaja i zvukova. Ali nakon vožnje na autoputu 130km/h+ odmah se pojavi ovaj problem, a već sledećeg dana auto radi normalno.

Link to post
Share on other sites