Recommended Posts

BMW f10 (525 2013) Imam veliku navigaciju i ne mogu da verujem da nema mogucnost za pustanje muzike preko bluetooth-a, a vidjao sam da ista godista drugi proizvodjaci imaju mogucnost, da li moze to kodiranjem da se ubaci ili sta vec?

Drugo imam kao od dodatne opreme za prepoznavanje znakova na putu, ali mislim da to ne radi uopste, pretpostavljam da je to zbog Srbije?

Trece imam nesto za pesake prepoznavanje e sad ne znam da li to radi ili ne radi i kako bi uopste trebalo da radi.

Link to post
Share on other sites

Koju imas multimediju CIC ili NBT? Trebalo bi da obje u tom godistu mogu da pustaju muziku preko bluetootha, vjerovatno neshto dobro ne podesish, i onda nece. Meni je F10 2010 CIC to mogao, a i F06 2014to NBT, tako da definitvno moze da pusta muziku preko bluetootha. 

To za prepoznavanje znakova ne radi u Srbiji, chim predjesh u Hrv i dalje, proradi, problem su mape u Srb, koje nemaju ucrtanu baznu vrijednost brzina na putevima, a on to uzima kao referentnu vrijednost. Kad ce da proradi i da li ce, zavisi od mapa.

To shto imash za pjeshake je glupost, elem imao sam to na F06, uglavnom zapishti i na headup displayu ti nacrta figuru pjeshaka, ako prepozna da bi ga udario, ali to ne radi dobro, i uvijek ti to bolje vidish svojim ochima ako gledash na put, jedino da si skrenuo pogled pa ti zapishti. Taj isti sistem treba i da te upozori na isti nachin i za auto ispred tebe, tj da kochish, a ako ne kochish, pochece sam da kochi.

Ja sam prodao BMWe, sada sam na elektro pogon, ali i dalje pogledam ponekad na BMW forum :)

Edited by mzex
Link to post
Share on other sites

Ne znam kako se gleda koja je multimedija ali kad se izabere za muziku stoji samo USB da se izabere pa mi je veoma cudno sto nema tu da stoji i Bluetooth kao opcija za pustanje.

A za ostale odgovore hvala.

Link to post
Share on other sites

Prvi korak je da povezhesh telefon sa autom, preko bluetootha. Drugi korak, podesi da ti je audio source "Bluetooth" u external devices. Kad to obavish, onda muziku pushtash sa telefona, a u autu cesh imati samo next i previous kontrole za pushtanje pjesama.

Pogledaj ovo: 

 

Edited by mzex
Link to post
Share on other sites

Hvala na predlozima ali u external devices nemam ponudjen bluetooth, ne znam da li je fabricki onemogucen i zasto bas moj da nema kakvi su kriterijumi uopste..
Mozda moze preko kodiranja da se ukljuci.

Link to post
Share on other sites