Azuriranje mape na Navigaciji


Recommended Posts

Posto ostale zemlje makar UK sam video da ima svoj bmw sajt gde se prijavis i registrujes svoja kola preko VIN-a i dobijes pristup da skines najnovije mape, zanima me za nas smrtnike iz Srbije kako mi to mozemo LEGALNO i oficijalno da uradimo?

 

Link to post
Share on other sites
22 hours ago, Ser John said:

Posto ostale zemlje makar UK sam video da ima svoj bmw sajt gde se prijavis i registrujes svoja kola preko VIN-a i dobijes pristup da skines najnovije mape, zanima me za nas smrtnike iz Srbije kako mi to mozemo LEGALNO i oficijalno da uradimo?

 

Legalno preko oficijelnog BMW servisa, ali ne nadaj se da su besplatne :) . BMW nudi i neke pretplatnichke plakete kao godishnje besplatno azhuriranje mapa za novije modele, ali to nije besplatno takodje. To u UK ako je "besplatno", to znachi da je vlasnik platio pretplatu na taj servis. Noviji modeli (mislim na aute stare max 3-4g) imaju mogucnost online dopune mapa preko sim kartice u autu , ali kao shto rekoh, placash tu uslugu kao godishnju pretplatu BMWu. Cijena za update mapa ti je cca oko 100EUR, a update izlazi jednom godishnje. To placa samo onaj koji ne zna da se snadje drugachije :)

Edited by mzex
Link to post
Share on other sites

Za F10 je relativno jednostavno i potpuno besplatno ... ali ne direktno od BMW-a :). A imas i ovih momaka po fejsu i instacu sto se reklamiraju, oko 50ak evra je kod njih azuriranje ... pa sta vise volis.

Ako nisi vican ili se ne osecas komforno ... nije to puno para.

Link to post
Share on other sites