TPMS BMW F10 - 2011


Recommended Posts

Drugari, 

Da li neko zna koji tacno TPMS senzori rade sa non restyle BMW F10 2011 (novembar). Da li rade svi koji su na 433MHz ili ipak postoji razlika.

Na RealOEM vidim da se "razlikuju" part numberi za USA i Ostatak sveta ... Ne znam da li rade jedni sa drugima. Da stvari budu cudnije, regularno ove part brojeve za ostatak sveta vidjam po ebay-u i amazonu ... 

Da li je neko imao iskustva sa menjanjem TPMS senzora i kako ste to resili?

Hocu da pazarim jos jedan set felni, a izbegao bi polovne (ako mogu) zbog baterija (verujem da su baterije tu sada vec dobrano potrosene na polovnim. Pa da znam sta da pazarim ... 

Naravno u US su duplo jeftniji novi nego kod nas (bear-ovi) ... original se plasim i da pitam deltu :) . 

 

HJvala unapred.

Link to post
Share on other sites

Ako imas nekog iz inostranstva naruci nove na autodoc. 25€ HUF 29€ VDO za seriju F, nove gumice, nova baterija i nema da te boli glava


Envoyé de mon iPhone en utilisant Tapatalk

Link to post
Share on other sites

Na F06 sam kupio bio te sa ebaya po cca 20 EUR komad prije par godina, radili su OK, bili su mi na zimskom setu, ne sjecam se tachno koji OEM broj su bili. Naravno, treba da se isprogramiraju pre ugradnje.

TPMS postoji i na F10, ali to je dodatna oprema, ako nema, onda "mjeri" pritisak u gumama komparacijom obrtaja tochka na istoj osovini kad auto ide po ravnom putu. Ideja je da  guma koja je praznija ima manji obim samim tim ce se malo brzhe vrtiti u odnosu na drugu na istoj osovini koja ima veci obim.

Link to post
Share on other sites

Moj ima TPM senzore na felnama. Iskreno bi vise voleo da je na taj metod preko ABS's ... nikakav dodatni kvalitet TPM senzori ne donose :).

 

Ovo su konkretno sada na istima (stavljao sam legnje gume, pa sam iskoristio priliku da pogledam koji su).

Pitao sam momke iz kemoimpeksa, oni imaju zamenske za 4000 din komad (neke univerzalne) ... Ako se snadjem za nove flene, verovatno cu uzeti te zamenske (jesu skuplji od e-bay varijanti, ali ako ne rade ... nisu "moj" problem :) ).

WMAsT9usZpdxpqfDosPt-D5Q_aj-8KilJU2i3Iyy

 

 

Link to post
Share on other sites

Ma BMW stavi samo svoj znak na njih, ne proizvodi ih on. Ista fora ti je sa svakim drugim proizvodjachem, imaju bateriju i ne mjenja se, nije samo tako kod BMWa. TPMS u odnosu na ABS mozhe da prikazhe pritisak u gumama, a to jeste korisna stvar. Ti za 4000din su ti kineski, ali nema veze, rade i oni provjereno.

Imash na Aliexpressu jeftinije, sva 4

Link to post
Share on other sites
On 6/13/2022 at 2:49 PM, mzex said:

Ma BMW stavi samo svoj znak na njih, ne proizvodi ih on. Ista fora ti je sa svakim drugim proizvodjachem, imaju bateriju i ne mjenja se, nije samo tako kod BMWa. TPMS u odnosu na ABS mozhe da prikazhe pritisak u gumama, a to jeste korisna stvar. Ti za 4000din su ti kineski, ali nema veze, rade i oni provjereno.

Imash na Aliexpressu jeftinije, sva 4

To sam i ja skapirao da radi neko za njih. Elem, sto se tice alija ... tamo sam i gledao pa sam se tamo i zbunio. Posto kada unesem taj part number na bmw fan info, dobijem da je za US market ... kontam da nema razlike da je frekvencija ista pa ista. Cena je vise nego pristupacna ... ali se plasim da ih montiram, pa ponovo da ih skidam pa montiram ... 

Sve vise naginjem za ove od 4k dinara (iako sam ubedjen da su isti ti sa alija ;) ).

Link to post
Share on other sites