Recommended Posts

Pozdrav svima, imam problem sa usb portom koji neće da očita fleš memoriju. Port radi ima struje puni telefon ali usb nikako ne vidi. Probao sam da ubacim muziku i kada idem na import piše mi sa ubacim usb u glovebox što i uradim ali ništa se ne desi. Samo taj port imam, u naslovu za ruku je samo aux. Formatirao sam na fat32, i fat neće da radi. Probao sam takođe i različite proizvođače flaševa i različite veličine  (kingston, sandisk) ali nista. Jel zna neko u čemu je problem, bio bih zahvalan za pomoć. Auto je bmw f10 525 velika navigacija. Hvala

Link to post
Share on other sites
33 minutes ago, kami said:

Koja je memorija usb-a? Mislim da je 4gb max.

Sent from my SM-N9860 using Tapatalk
 

Moze i vise od 4gb. Mape sam updejtovao sa vecim USB-om. Ja sam imao slican "problem" i resio sam ga eksperimentisanjem velicine block size ... ne znam zasto mu je to smetalo, ali kod mene je "proradilo". Takodje, i proveri da li si do kraja, s'oprostenjem, gurnuo USB ... 

Takodje, nisu mi iz nekog razloga radili svi brendovi ... moja navigacija je CIC i auto je 2011 ....

Link to post
Share on other sites

Ako je NBT moze provereno 64bg, nikakva specijalna formatiranja nisam koristio i radi. Probaj sa updateom softvera HUD-a, mozda treba da se osvezi


Envoyé de mon iPhone en utilisant Tapatalk

Link to post
Share on other sites
2 hours ago, smg said:

Moze i vise od 4gb. Mape sam updejtovao sa vecim USB-om. Ja sam imao slican "problem" i resio sam ga eksperimentisanjem velicine block size ... ne znam zasto mu je to smetalo, ali kod mene je "proradilo". Takodje, i proveri da li si do kraja, s'oprostenjem, gurnuo USB ... 

Takodje, nisu mi iz nekog razloga radili svi brendovi ... moja navigacija je CIC i auto je 2011 ....

Hvala na odgovoru,  jel se sećaš možda marke usb-a da kupim i probam ja imam kingston i sandisk,  na šta si mislio ovo veličina Block size? 

Link to post
Share on other sites
Just now, Sasa0906 said:

Ako je NBT moze provereno 64bg, nikakva specijalna formatiranja nisam koristio i radi. Probaj sa updateom softvera HUD-a, mozda treba da se osvezi


Envoyé de mon iPhone en utilisant Tapatalk

Gde bih mogao da update ili da li mogu sam?

Link to post
Share on other sites

A shta pokushavash da uradish, import chega, zashto? Zhelish importovati muziku na interni HDD u autu ili samo zhelish slushati muziku preko USBa? Ako zhelish samo slushati preko USBa, ne trebash importovati nishta. Koja ti je navigacija, CIC ili NBT?

Link to post
Share on other sites
1 hour ago, mzex said:

A shta pokushavash da uradish, import chega, zashto? Zhelish importovati muziku na interni HDD u autu ili samo zhelish slushati muziku preko USBa? Ako zhelish samo slushati preko USBa, ne trebash importovati nishta. Koja ti je navigacija, CIC ili NBT?

Pokušavam da prebacim muziku na hdd u autu, ali be registruje ni jedan usb. Evo slika https://ibb.co/zP9hWJw

https://ibb.co/rynbfRg

https://ibb.co/ChJ634P

Link to post
Share on other sites

Imash CIC, da li imash ishta na HDD, imash li uopshte mjesta za novu muziku? Da li mozhesh da pustish muziku sa tog usba , bez da prebacujesh na interni HDD? Nisam siguran za CIC, znam da na NBT mozhe i 128GB da prochita, ali safe bet ti je 32GB , to je neka granica gdje obichno ograniche maksimalnu velichinu podrzhanu. Znachi probaj sa 32GB i formatiraj sa fat32.

Link to post
Share on other sites
2 hours ago, mzex said:

Imash CIC, da li imash ishta na HDD, imash li uopshte mjesta za novu muziku? Da li mozhesh da pustish muziku sa tog usba , bez da prebacujesh na interni HDD? Nisam siguran za CIC, znam da na NBT mozhe i 128GB da prochita, ali safe bet ti je 32GB , to je neka granica gdje obichno ograniche maksimalnu velichinu podrzhanu. Znachi probaj sa 32GB i formatiraj sa fat32.

imam 40ak pesama od prethodnog vlasnika, ima jos slobodne memorije. Ne nemam nigde opciju da pušta sa fleša direktno barem ja nisam našao igde, samo ovo da prebacim ali to nele da radi jer ne vidi fleš probao sam veličine od 4 do 128gb i nista jednostavno ga ne vidi. Jel znate nekog jo se bavi  time pa da on pogleda, nez šta bih jos mogao da probam 

Link to post
Share on other sites
29 minutes ago, somi92 said:

Zasto jednostavno ne puštaš sa usb i batalis to cimanje?

nemam opciju da pustim sa usb direktno

samo preko auxa

Link to post
Share on other sites

Kad ubacis uzb, i ides na audio, jel ti daje opcije tipa external, usb ili nesto? iskreno neverovatno mi je da ja na mom f20 sa baznom multimedijom bez navigacije mogu, a ti na f10 ne mozes sa pro nav

Link to post
Share on other sites

ne kada udjem na eksternal devices imam samo Bluetooth i aux, i meni je to čudno ali ver je neki kvar u multimediji, oticicu so stefanovica pa da poglesaju jedino mi to preostaje nez

Link to post
Share on other sites
1 hour ago, somi92 said:

Kad ubacis uzb, i ides na audio, jel ti daje opcije tipa external, usb ili nesto? iskreno neverovatno mi je da ja na mom f20 sa baznom multimedijom bez navigacije mogu, a ti na f10 ne mozes sa pro nav

ovo u eksternal devices https://ibb.co/Q6FZ0dG

Link to post
Share on other sites
On 6/13/2022 at 2:08 PM, N1kola said:

Hvala na odgovoru,  jel se sećaš možda marke usb-a da kupim i probam ja imam kingston i sandisk,  na šta si mislio ovo veličina Block size? 

Kingston datatraveler od 32GB. 

USB-Flash-128GB-3.0-Kingston-16GB-DataTraveler.jpg

A sto se tice block size, kada ga formatiras (u ovom slucaju FAT32) imas da izaberes na koliko ce malih "kockica" da izdeli. Uglavnom, mozes ostaviti po defaultu, ali je meni iz nekog razloga radio kada sam ga formatirao na "fiksiranoj" vrednosti. Iskreno, ne znam koja je vrednost, ladno sam zaboravio a USB sam od tada 12 puta preformatirao :(.

Link to post
Share on other sites