BMW f10 n47tu zamena lanca - preporuke za servise


Recommended Posts

Drage kolege, 

Da li je neko radio ovaj famozni servis na svojoj F10ci, i sto je najbitnije koga preporucujete za ovaj servis?

Na mom autu se ne cuje lanac, ali bi nekako da uradim taj famozni servis pre nego sto bude prekasno.

Lanac nije menjan (odrzavan je auto u ovlascenom servisu i dokumentacija je uredna ali nema ovog servisa), auto ima originalnu kilometrazu od 218.000. Motor je uredan, nije musav i ne ispusta nikakve zvukove osim opijajuceg rada dizela ;).

No cenim da necu biti miran dok ne uradim ovaj servis.

Bilo kako bilo, potrebni su mi saveti i preporuke za majstore/radionice .

Hvala unapred!

 

Link to post
Share on other sites
Just now, smg said:

Drage kolege, 

Da li je neko radio ovaj famozni servis na svojoj F10ci, i sto je najbitnije koga preporucujete za ovaj servis?

Na mom autu se ne cuje lanac, ali bi nekako da uradim taj famozni servis pre nego sto bude prekasno.

Lanac nije menjan (odrzavan je auto u ovlascenom servisu i dokumentacija je uredna ali nema ovog servisa), auto ima originalnu kilometrazu od 218.000. Motor je uredan, nije musav i ne ispusta nikakve zvukove osim opijajuceg rada dizela ;).

No cenim da necu biti miran dok ne uradim ovaj servis.

Bilo kako bilo, potrebni su mi saveti i preporuke za majstore/radionice .

Hvala unapred!

 

Da se ispravim odma u naslovu topic-a motor je N47T (bez U) ... ruka brza od zvuka ;) 

Link to post
Share on other sites

Mislim da niko od "proverenih" bmw majstora nece pogresiti tu, ja licno mogu da preporucim servis discovery na petlovom brdu, ja kod ilije odrzavam kola i na dosta strana sam čuo da je dobar majstor ali ne bas jeftin. Ako ti je do pečata kontaktiraj i deltu i onaj njihov 6+ servis.

Link to post
Share on other sites

Mislim da sam ranije negde pisao, ja da znam za sada najjeftiniji je bio Stefanovic u Mladenovcu.

Drugu je proveravao za BMW X5 2016god 2.0 231hp... Mislim da je cena bila cca 180k din

Link to post
Share on other sites
4 hours ago, kami said:

Ako se ne cuje ni ujutru na hladan start, nemas potrebe da ga menjas.

Sent from my SM-N9860 using Tapatalk
 

To mi je vise njih reklo, ali iskreno nikada nisam cuo kako lanac zvuci a za taj novac nemam zelju da rizikujem. Uradim sada, pa se nadam da sam miran 150.000km gore dole. Uz malo srece, zamenicu auto pre isteka te kilometraze.

Zakazao sam kod Babica ... hvala svima na savetima.

Link to post
Share on other sites
  • 4 months later...

Da updejtujem temu, mozda nekome pomogne.

Uradio sam pre jedno 8k famozni veliki servis kod Babica. Za sada sam zadovoljan. Mozda malo bolje i poteze auto (ili se ja to tripujem za tu cenu).

Svakako, i dalje je tih, odziv motora je top ... idemo dalje ;)

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
On 10/29/2022 at 1:32 PM, somi92 said:

Koliko te je koštalo i sta si sve radio?

Izvini na kasnom odgovoru.

800e su lanac, lancanici i sta sve ide u veliki servis.

Pored toga sam menjao svasta nesto, izaslo je jos 200-300e. Skroz sam zadovoljan kako je to sve ispalo kod Babica. Proslo 10k, uradio sam i mali servis opet tamo. Da kucnem u drvo nemam nikakvih problema sa autom (a svaki dan se vozi).

Bas cu da pogledam u servisnoj knjizici sta je sve menjano pa ti pisem ovde.

Link to post
Share on other sites

Da dodam i ja, radio sam zamenu lanca kod jednog tipa iz Siriga, 700 eura zamena svih elemenata od lanca i zamena ulja i filtera. Garancija 150 000 km. 

Link to post
Share on other sites