auxiliary water pump/pomocna pumpa REST Dugme bmw e90 2005 320D


Recommended Posts

Jer se neko zanimao sa ovim problemom da izbacuje gresku za auxiliary water pump?
Pumpa se nalazi sa desne strane kod vozacevog dela
Kad unimerom testiram Volte ne izbacuje nista na dzeku a na samoj pumpi pokazuje kratak spoj na voltmetru

Fusa box po nekim detaljima sa neta
Broj 7 se koristi za auxiliary water pump ja tu nisam imao osigurac dodao sam al nista se ne menja.

Assignment of the fuses in the glove compartment (type 1, before 03.2007)

Assignment of the fuses in the glove compartment (type 1, before 03.2007)

A Protected circuits
F1 Not used
F2 5 Diversity antenna
F3 20 Passenger seat heating
F4 5 Car access system
F5 7.5 Roof function control center
F6 15 Transmission control module
F7 20 Auxiliary heater control module
     
     
     
     
     


133-jpg.44048BMW-3-Series-E90_E91_E92_E93-2005-2013_i

Link to post
Share on other sites

Video sam to za popravku nego ja mucim muku da skinem poklopac gde se nalaze cetkice. kad to sve uradim napisacu sta se desilo.
Ja nmg nigde da je nadjem ni za 100e uglavnom gde ima je 200e a ovi sto je nemaju na stanju je oko 8 / 9000din

Link to post
Share on other sites

Са једног другог форума,наравно....

A6D1                          
Ignore the Aux water pump, only used for cabin heating when the engine is off (REST function). Broken on most 1ers, not worth fixing.  

It is very easy to repair if you have soldering machine. You have to buy new brushes and change them.

Dimention is 5mm x5mm and 10mm long.

Link to post
Share on other sites

Uspeo sam da resim pumpu.
Uzeo sam cetkice koje sam nasao u elektro star bile su malo vece pa sam smirglao zalemio i bum radi sve super.
U sustini ako vam ne radi REST kad je auto zagrejan na radnu temp. Proverite samo dzek jer ima od 11 do 12V u kolilo ima pumpa je u problemu.
Moja je pokazivala kratak spoj na unimeru.

 

Link to post
Share on other sites