BMW E60 530D Problem


Recommended Posts

Pozdrav svima, imam par problema sa e60 530d 173 kw LCI model. Primjetio sam da izbija dim oko izduvne grane (sa lijeve strane motora kod filtera zraka) i taj dim uvlaci u kabinu. Sumnjam na dihtung ili nesto drugo (Ako ima neku manu ako neko zna ).. takodje imam problem jos jedan, auto kada upalim kad je hladan pocne ponekad povremeno da se strese (zaljuja) cim dodam gas sve ok u voznji sve ok ali kad stanem i drzim kocnicu , nebitno izbacen ili ubacen u brzinu opet povremeno zatrese tako jedno 30 min voznje i onda prestane. Sta moze biti problem , ne izbacuje nikakvu gresku. Hvala svima

Link to post
Share on other sites
10 minutes ago, Sale-Sombor said:

Jel DPF na autu?

Jeste , izbacivalo mi jednom ili dva puta regeneraciju dpf ja nisam prihvatio ali prije 6 mj tako .. 

Link to post
Share on other sites
On 12/10/2022 at 7:45 AM, Sale-Sombor said:

Zapusen dpf, pa ti ja zato probio negde gde je bilo najslabije i dimi. 

Sta sad da radim? 
Sad mi nece da pali grijace kad palim auto, modul grijaca sam zamjenio grijaci svi ispravni ... 

Link to post
Share on other sites

Idi kod nekoga da ti ocita na komp parametre DPFa. Ako ne pali grejace, to je jos jedan od uzroka da ti je zacepio DPF. 

Ako je zapusen dobro preporucujem ili da ga skines i ugasis softverski ili da kupis novi. Ovo hemijsko pranje i ili bilo kakvo ciscenje daje kratkotrajne rezultate.

Link to post
Share on other sites