Ima li života na ovom forumu?


Recommended Posts

Ja se nekako vrtim tu i tamo, ali mi je drag forum. Iako je poprilično živa samo "oglasi" tema - standardno.

Da ne kažem da mi je krivo sto je zamro, iz razloga što je alternativa forumu ono sranje od FB grupa. Toksično mesto puno trolova i polupismenih maloumnika koji na svako pitanje snizishodljivo odgovaraju i prozivaju jedni druge. 

Nema konstruktivne rasprave ni u jednoj jedinoj objavi. 

Link to post
Share on other sites

Idite na Fiat Lancia Club Srbija da vidite živ forum.

Konstruktivne teme, ljudi se poznaju preko skupova. Ja otišao na skup pre desetak godina po prvi put, uklopio se među ljude, pričali, zezali se itd.

Otišao na nedeljni BMW skup u Beograd. Niko zdravo nije rekao...

Link to post
Share on other sites

Ja svoj prvi bmw kad sam kupio, e46 je bio, pre mnogo mnogo godina, jedino sto sam gledao na netu sto se tice bmw je bio ovaj forum. Bilo je dosta super ljudi, mnogo saveta i svega, svaki problem smo svi zajedno resavali na forumu ovde i svi su bili spremni da pomognu. Mnogo lepih auta je predstavljeno i svi smo pratili projekte sa uzivanjem.

Link to post
Share on other sites

Ima nas sto pratimo forum redovno iako nismo majstori ili bar nemamo veze sa mehanikom. Ali znaci nam misljenje i iskustva koja Vi ostali delite kada delite i kada odgovarate na pitanja. Bar meni znaci i drago mi bude ako procitam nesto sto mogu da iskoristim ili primenim. 🙂

Link to post
Share on other sites

Jedan duzi vremenski period je bas bila toksicna atmosfera na forumu, pa nisam hteo ni da se registrujem ni da pisem, verujem i dosta drugih tako...

A nakon toga je zamrlo.

Makar je to moj utisak sa strane bio.

Link to post
Share on other sites

Форум никада није ни био нешто пуно жив,препродавци делова су се преместили на ФБ,место је било класично за препродају!

Edited by Glisa
Link to post
Share on other sites

Па су и ту кренуле свађе и обрачуни баш као сад на фб,једно речју били су кланови...

 

Edited by Glisa
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Ma ja sam to ignorisao. Obozavao sam da pratim teme za automobile. Pogotovo neke kockice i e36ice sto su se radile ... 

Ja sa vremena na vreme posetim forum. 

Kanim se da uslikam novog ljubimca da predstavim ovde i da predstavim sta sve radim ... Igram se zadnjih par meseci dobrano.

A pravo da ti kazem, nedostaju mi prodavci ovde. Ovde sam mogao da okacim sta mi treba i da mi se jave koliko toliko krsteni prodavci (koji su stalno i visili ovde).

 

Oavkoa na FB kada okacim, pokajem se MOMENTALNO. A da ne kazem da se ne snalazim sa FB ... ali bas nikako. I da, slazem se kada kazete da je forum kao medij izumro. Ljudi su tehnicki polupismeni sada, jebote, sve sto znaju je palac gore dole ... Na tim fb grupama search, nula bodova. Niko kada prodaje ne pise ni sta prodaje, ni za koju cenu. Samo fotografije. Niko ni telefon ne ostavlja, a na poruke ne odgovaraju ... da covek odlepi.

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...
  • 1 month later...

Ja sam odavno digao ruke od nekakvog piskarnja po ovim nasim forumima. Ovde bih imao puno toga da kuckam u vezi dogodovština sa E30 poslednjih godina, što zbog majstora šarlatana sto zbog loših delova. Ali me mrzi iz prostog razloga jer to ovde vise nikoga ne interesuje. 90% foruma se pretvorilo u oglasni portal, kupuješ/prodaješ, da li valja ovaj ovaj E60 ili onaj F10...

Strani forumi su druga priča i tamo su teme koje se tiču tradicionalnih/oldschool BMW modela daleko aktivnije.

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...
  • 4 weeks later...
On 3/18/2023 at 8:28 AM, Elvir said:

Ja sam odavno digao ruke od nekakvog piskarnja po ovim nasim forumima. Ovde bih imao puno toga da kuckam u vezi dogodovština sa E30 poslednjih godina, što zbog majstora šarlatana sto zbog loših delova. Ali me mrzi iz prostog razloga jer to ovde vise nikoga ne interesuje. 90% foruma se pretvorilo u oglasni portal, kupuješ/prodaješ, da li valja ovaj ovaj E60 ili onaj F10...

Strani forumi su druga priča i tamo su teme koje se tiču tradicionalnih/oldschool BMW modela daleko aktivnije.

Svi mi zelimo da slazemo projekat E30 i na kraju kupimo E90 dizel ;)

Link to post
Share on other sites
On 5/15/2023 at 1:58 AM, Nismo said:

Svi mi zelimo da slazemo projekat E30 i na kraju kupimo E90 dizel ;)

To je istina. I ja bih voleo, da imam para, da se zanimam sa nekim e30/34. Vozi se ipak nešto drugo. 

Link to post
Share on other sites