Pomoc! BMW E60 2003 2.2 170ks M54B22


Recommended Posts

Pozdrav za sve clanove foruma, imam muku sa gore pomenutim BMWom iz naslova:

Kupio sam pre 10dana od poznanika BMW E60 2003god. 2.2 170ks M54B22, auto ima ugradjen plinski uredjaj STAG 300.

Presao 430.000km.

Auto je kupljen sa problemom u nadi da cu ga resiti, auto sredjujem sam uz konsultacije... Jer niko nece da prihvati da problem trazi.

Auto trokira i lose radi... Greske koje prijavljuje su misfire na svim cilindrima, zavisno od toga koliko dugo radi.

Prvo i osnovno sto sam uradio jeste da sam ocistio svecice, ali posto su bile razlicite, kupio sam mu sve svecice nove... Nisam dobio nista. 

Drugo sto sam uradio jesu bobine, probao sam da pronadjem koja ne valja, ali isto tako nema pravila, ako mu prva greska budu npr. 3 i 4. cilindri sa misfire-ima on gasi ta dva cilindra, i kada skinem dzekove sa bobina nista se i ne desava, menjao sam mesta bobinama, isto se desavalo, opet upali prvo na 3. i 4. Posle toga sam mu kupio Svih 6 novih bobina i opet nisam dobio nista. I dalje isto. 

Cistio sam mu dizne, jer kapiram da je vozen na plin pa su se dizne zapusile, i proverene u servisu na nekoj profi masini koje simuliraju rad kao na autu, i ciklus je ponovljen 2x, opet nisam dobio nista. 

Skidao sam usisnu granu da vidim da li neko crevo pravi problem, tu nisam siguran da li mi je nesto promaklo, ali nisam video nista sumnjivo. 

Step motor sam ocistio, nista. DISA valve sam probao da testiram kao sto rade ljudi po YT i radi kao i njima. 

Meren pritisak goriva od 3.5bara koliko treba da bude, izmereno 3.5... 

Auto ima katalizatore, sumnjam i na njih... 
Kompresiju nisam izmerio jos... 

Da, vazna stavka jeste da auto kad se zagreje, i kad mu obrisem greske, i tad ga upalim direktno na plin, radi mnogo bolje nego na benzin, puni lepo i ide lepo do 5000rpm. i onda upali gresku za misfire... Ili kad stanem, nizi obrtaji, ili ler  pali check engine i na plinu, koja se u nekom trenutku i ugasi.

Pomagajte!!! 

Link to post
Share on other sites

Da li auto na plinu radi normalno? Moguce da te zeza regulator pritiska goriva. Kod mene je bio otvoren i kad je radio na plinu vakuum je vukao malo goriva u usis dok je radio na plinu a kad radi na gorivu jednostavno nema dovoljan pritisak. Ok ja vozim e36 ali vidi da li je regulator ispravan...

Link to post
Share on other sites

Update. 

Merena kompresija, motor je lud, izbacio kao da je nov... Da je bar kompresija lakse bi mi bilo :D

Pogledao sam i pretrazio sve zivo sto se tice videa i foruma... Ne pomaze nista :)

Da li neko moze da mi kaze gde se nalazi taj regulator pritiska goriva na E60 ako ga uopste ima... 

Ponovo sam skinuo usis, i upravo trazim, ali kao sto rekoh ni tu nista sumnjivo ne vidim...

Dosao sam do ideje, da je mozda plinski komp. ali cu to tek probati kad namestim usisnu granu... Da zaobidjem plinsku instalaciju i da ga probam kao da nema plin...


 

Link to post
Share on other sites

To ti je pametno! Vec sam uradio, otkacio sam plinski komp, povadio osigurace i zaobisao plinsku instalaciju, dizne sam povezao kao da nema plin. Stavio sam mu ponovo nove svecice i nove bobine koje sam kupio  (ne znam da li sam napomenuo da sam ih skinuo sa auta jer sam se uplasio da ih ne izgori). Uglavnom sad auto radi bolje, opet pali check ali samo misfire na 3cilindru, sumnjam na diznu jer sam je obelezio i pre ciscenja, sumnjam na nju da ne radi, tj. da nekad radi, nekad ne radi. Skinuo sam magistralu i zamenio sam mesta diznama kako bih proverio, sad sam je stavio na prvom cilindru. Cekam sutra da montiram magistralu i da probam. 

Ako mozete da mi preporucite nekog pouzdanog od koga smem da kupim diznu za njega. Da ponovim M54B22 dizna SIEMENS, ako je bitna jos neka oznaka obavestite me.

Sto se tice plina sumnjam na plinski kompjuter, u njemu postoje 6 releja koji prebacuju s benzina na plin i obrnuto, kompu je nekad izgleda usla voda pa je unutra zardjao, tako da po mom misljenju gospodin je mesao goriva... Ako budem ustanovio da je sigurno to, probacu da nadjem nekog da mi to sredi ako moze, ako ne trazimo STAG 300-6, polovan da 100% radi😁

Link to post
Share on other sites

Montirao sam sve juce, probao i prijavio misfire na 1.cilindar gde sam stavio sumnjivu diznu.
U potrazi smo za jednom diznom. Da li dizna treba da se upari sa racunarom ukoliko se zameni, cuo sam neke price da ako je kao sa drugog modela moralo bi da se upari iako je fizicki ista... Ako moze neko da mi potvrdi tacnost informacije..

Edited by Undercover
Link to post
Share on other sites