BMW f10 520D servis ZF menjaca i zamena lanca razvoda - preporuka


Recommended Posts

Pozdrav ljudi, moj ljubimac trenutno na satu broji 194 000km ( kupljen sa 84 000), i za sada za tih predjenih 110 000km osim ulja, filtera i disk plocica nista na njemu nisam menjao, da ga ne ureknem. 
Blizi se vreme i kilometri na kome preporucuju da se radi lanac, isti se kod mene ne cuje, nista ne lupka i kad je hladan ne cuje se, ali bih ja radi sebe i mirne glave to uradio. 
Takodje, ulje u menjacu, mojom greskom i slusanju ovlastenih servisa Tomic Banja Luka i BMW Italija gde sam radio po 1 mali servis, nikada nisam zamenio. Menjac radi perfektno, salta a da se ne oseti nista, ali, zelim ja to ipak promeniti, mislio sam i dosta ranije ali kazem vec, 2 ovlastena i reko ajde valjda oni “znaju”… 

E sad, ja zivim u Italiji, inace sam iz Zvornika(Rep.Srpska), kad dodjem dole cesto odem u BG ili NS na dan-dva. Ja u svojoj okolini dole nemam nikoga kome bih mogao poveriti taj posao, a ni ovde u Italiji( ima servisa, ali nemam nikakva iskustva ko je kakav). 
Kontaktirao sam Deltu BG oni kazu ovako :

Za zamenu lanca treba prvo pregled da se vidi, ali cena bi bila “oko” 160 000din, ja znam da to “oko” u ovlastenom moze biti i 100 000 vise. 
Za zamenu ulja opet Delta kaze “oko” 80 000din, a Radulovic 124 000din( predracun). 
Naravno, neko ce mozda reci, nije to nista za vas koji zaradjujete mnogo vani, ali po meni jeste mnogo a evo i zasto, na autodoc sa kog mogu da uzmem delove iz njemacke, ZF set sa 7l ZF ulja kosta me 177€ , set sa 2 lanca sa svim pratecim delovima, vodilicama i lancanicima iznosi, zavisi od modela, Iwis 297€ a Febi(za koji citam da ga ugradjuje bmw) kosta 260€ set kad se uhvati na popustu. 
Sad, ta dva seta kostaju zajedno u skupljoj varijanti 474€, a u delti sa rukama po njihovim “oko” cenama bi me kostalo 2000€, i sigurno ne bi zamenili sve lancanike i vodilice u toj ceni koju su rekli. 
Da ne duzim dalje ionako veliki post, sta mi preporucujete a da me ne boli glava? 
Ima li neki dobar i siguran servis kome bih se mogao obratiti? Ako je moguce i da donesem te svoje delove, ako nije nema veze. Hocu reci ovo, prosli mesec sam kod majke na Mercedesu u Zvorniku menjao lanac, 600km(300€) kod nas dole kosta set Febi, a ja ga doneo odavde Iwis za 140€, tolika je razlika u ceni… 

Ajd da jos malo produzim, dok sam vozio e90, kod jednog lika u BN, koji se predstavlja kao “bmw” majstor, cistio sam DPF, auto je kod njega bilo 3-4 dana, ocistio, posle par dana kada sam uzeo auto produvao na dihtungu(u fakturi isti zamenjen), nakon mesec dana magicno crkla turbina, a opet nakon mesec stradao komplet set kvacila sa zamajcem…Ne kazem da isti ima prste u tome, ali ipak sumnja postoji. Od tada sam mnogo oprezan oko toga kome bih ostavio auto u servisu. 

Pozdrav ekipi!

Edited by Lukic
Link to post
Share on other sites
  • Lukic changed the title to BMW f10 520D servis ZF menjaca i zamena lanca razvoda - preporuka

Kod mene je B47, ali cu svakako raditi veliki servis.

Imao sam e60 sa N47 radio sam veliki servis, imao sam X5 N57s motorom takodje sam uradio veliki servis. Svaki svoj auto odrzavam maksimalno, bez obzira koliko dugo planiram da ga vozim, kad dodje vremenski interval za servis uvek uradim.

Link to post
Share on other sites

Ma kapiras poentu, realno delovi za n47 su 300e max, ostatak od 500e su ruke jer vade motor. A sad ako skida menjac i ne vadi motor, isto ce ti naplati jer se jednostavno prihvatila ta priča da se uvek vadi motor i cena je svuda ista u +-100e. Bas me zanima za tvoj b47 koja je prica, javi obavezno da li se skida menjac ili vadi motor.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Ja sam radio kod Babića i zadovoljan sam. 800€ me je izašlo ruke + delovi. 

Teško da su delovi baš 300€, ako ih uzimaš iz BMW-a. Samo su ulje i filteri više od pola od te cifre :). Mali servis za F10 je 250-280€

Sve u svemu, ja sam zadovljan (mada sam prešao samo 20k od zamene svega). Radim servise kod nega na svakih 10k, i 100k je garancija (meni je to sve bilo ok). To gledam kao osiguranje, nisam hteo da rizikujem da za 800€ jednog dana dobijem veću havariju. Kada sam kupovao auto, to sam uračunao u cenu.

 

Link to post
Share on other sites
On 4/18/2023 at 11:00 AM, somi92 said:

Jeste proverili pumpu goriva? Kruni se, opiljci upadaju u dizne, mom drugu napravila havariju 1500e.

Mogu da pitam. Zamolio sam ga da sve odradi kako treba. Kad već vadi motor, svašta nešto smo još zamenili.

Link to post
Share on other sites
  • 5 months later...