Kupovina m3 e36


Recommended Posts

registrovan sam na forumu vec neko vreme, ali ne pisem nishta jer ipak ja vozim golfa a i ne poznajem neshto bmw-a...

sada sam upao u zestoku dilemu pa rekoh da se obratim vama

dakle zesce se razmishlajm o kupovini ovog auta(bmw m3 e36 3.2), pa ako neko zna neshto vishe o njemu(mislim na ovaj sa slike) ili uopshteno o m3 e36 nek kaze

prvenstveno me interesuje odrzavanje, potroshnja, registracija :mrgreen:

uglavnom evo malo o autu...

Cena: 7.500 EUR ( fiksna )

Godište: 1996

Gorivo: benzin

Kubikaža: 3200 ccm

Snaga: 236.0 kw/321 KS

Prešao: 140500 km

Boja: plava

Registrovan do: 3. 2009.

Oprema:

metalik, ABS, klima, šiber, servo, alu felne, el. podizači, tempomat, HiFi muzika, grejači sedišta, air bag, bord komp.

Komentar oglašivača:

Auto je kompletno sredjen, 4 nove gume uradjeni trapovi sa originalnim delovima kao i veliki servis.

a evo i slika

19102008001gh1.th.jpgthpix.gif

19102008002tp7.th.jpgthpix.gif

19102008ne8.th.jpgthpix.gif

25102008001pa7.th.jpgthpix.gif

25102008002fb5.th.jpgthpix.gif

25102008003af4.th.jpgthpix.gif

25102008ie2.th.jpgthpix.gif

28102008sz2.th.jpgthpix.gif

inace trazi mi 1500e doplate (znaci da dam mog golfa i soma ipo evra) a ja sam mu ponudio 1000e, pa cemo vec videti kako ce biti...

a evo i oglas za mog golfa, cisto da se zna o cemu je rec...

http://www.mojauto.rs/polovni-auto/269891

Link to post
Share on other sites
  • Replies 111
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

za M-a je sve skupo ali to je uzitak koji se ne opisuje.registracija za 3.2 je 63000din,trosi od 10-30lit,odrzavanje skupo.Ali zato je M mnogo ozbiljno slovo za mnoge automobile.Stvarno ne znam o ovom 3.2 nista ali ovog drugog 3.0 licno poznajem predhodnog vlasnika!

Link to post
Share on other sites

Ovome fali mnogo detalja. Imas ovaj spojler na gepeku seljacki, ima neki sacuvaj me boze zadnji branik, pitaj dal je sacuvao original zadnji branik.

prvenstveno me interesuje odrzavanje, potroshnja, registracija
Dobro je da te interesuje odrzavanje, a potrosnja i rega su stvari sa kojima se miris kad je u pitanju M, bilo koji. Ako on bude isao kako treba, neces zaliti ni jednog trenutka niti ces razmisljati o potrosnji.

kao sto ti je rekao IxINBG ..... ovaj drugi je mnogo bolji.

Moj savet ti je, da zalivadis tog GOLF-a i da cekas malo. Raspitaj se malo u e36-icama uopste, imas ovaj forum, svi ce ti pomoci, pa polako da gledas M-ove i ostalo. Nemoj da zuris, kad imas pare u dzepu ti si bog i mozes da biras.

Dobar M ce uvek drzati cenu, placaces dobro da ga posedujes, pogotovo kad se zarazis sa M virusom.

Zivot je prekratak da bi vozili kola koja neidu, imaju jeftinu regu i koja malo trose :) jednom se zivi.

Link to post
Share on other sites

to sto sam rekao 30 je relativna stvar,ne trosi sigurno kad ga vozis 100 sestom(3.2) ali drzi ga u crvenom i gledaj kako nestaje kazaljka za gorivo!Opet ponavljam sve ima svoju cenu!

Link to post
Share on other sites

evo razgovaram s likom preko msn-a kaze da ga je on tako kupim mislim sa ovakvim izgledom, i josh kaze sledece

auto je farban jer je imao neko cesanje sa desne strane pre neku godinu, prvo je bio zute boje pa je prefarban u plavu, i josh jedna jeba ima a to je da je na njemu menjac sa 5 brzina (a fabricki je sa 6) kaze lik da je to zamenjeno jer prethodni menjac (taj sa 6 brzina) neshto nije bio ok pa je onda to zamenjeno ovim postojecim (inace to je sve radio neki prethodni vlasnik(znaci ne ovaj kod kog je sada auto, nego konkretno 2 vlasnik pre njega)... takodje kaze da je on auto uzeo od nekog "klinca" i da je bio u losem stanju i do sada je on ulozio u sredjivanje oko 1300e i sada tvrdi da je sve u extra stanju....

a kad sam ga pitao shta je menjao rekao mi je sledece

citiram

"PA RADIO SAM SLEDECE: MENJAO SILEN BLOKOVE NAPRED I NAZAD, STAVIO CETIRI NOVE GUME, STAVIO MREZICU I TUNELE NAPRED NA BRANIKU, STAVIO ZVUCNIKE U TAPACIRIMA NIJE IH IMAO, STAVIO KAS MP3 I KABLOVE, POJACALO I VUFER NEMAM JOS UVEK,ZATAMNIO STAKLA...CEK DA SE SETIM STA SAM JOS RADIO

L u c k y says:

SAD TEBA DA STAVIM OVAJ HLADNJAK KLIME, I TO JE TO, VALJDA, AKO SE SETIM JOS NECEGA JAVICU TI"

Link to post
Share on other sites

To to je auto koji ce pre ili kasnije postati GARAGE QUEEN, jer to nema sanse da vozis svaki dan, ni jedan M nije svakodnevno vozilo, osim ako nisi Miskovicev sin ili neki rodjak. Trosi pa trosi, ajde to jedno, mnogo ti para treba da se frckas s njim po gradu svakodnevno, a i greota u ovom nasem apokalipticnom saobracaju da te neko ocese ili nesto gore. To je vikend auto, za uzivanje.

Link to post
Share on other sites
a kad sam ga pitao shta je menjao rekao mi je sledece

citiram

"PA RADIO SAM SLEDECE: MENJAO SILEN BLOKOVE NAPRED I NAZAD, STAVIO CETIRI NOVE GUME, STAVIO MREZICU I TUNELE NAPRED NA BRANIKU, STAVIO ZVUCNIKE U TAPACIRIMA NIJE IH IMAO, STAVIO KAS MP3 I KABLOVE, POJACALO I VUFER NEMAM JOS UVEK,ZATAMNIO STAKLA...CEK DA SE SETIM STA SAM JOS RADIO

L u c k y says:

SAD TEBA DA STAVIM OVAJ HLADNJAK KLIME, I TO JE TO, VALJDA, AKO SE SETIM JOS NECEGA JAVICU TI"

al se naradio..... kad ti neko kaze ulozio sam 1300e u M-a, to ti je kado da ti kazes ulozio sam 20e u golfa, sad je extra.

Link to post
Share on other sites

e, meni ce definitivno sluziti kao svakodnevno vozilo za po gradu sve sto treba da se zavrshi... inace ne prelazim ja neshto puno 10- 15 hiljada km godishnje... aj sad ponovo da pitam :) koliko on troshi po gradu na normalnu voznju znaci 2-3 hiljade obrtaja

Link to post
Share on other sites

tesko je reci sobzirom da su guzve sve vece, a on trosi i u mestu... ipak je to motorsport.... M-Power... Za svaki dan ne....

Link to post
Share on other sites
to sto sam rekao 30 je relativna stvar,ne trosi sigurno kad ga vozis 100 sestom(3.2) ali drzi ga u crvenom i gledaj kako nestaje kazaljka za gorivo!Opet ponavljam sve ima svoju cenu!

Koja kazaljka??

Potrošnja se kreće izmedju 7 i 28 litara na 100km

Prilikom kupovine obrati pažnju na VANOS sistem {nadam se da znas kako }

Link to post
Share on other sites
Potrošnja se kreće izmedju 7 i 28 litara na 100km
gde samo nadje 7 to mi nikako nije jasno. Ajd da si rekao 17...

10 litara taj trosi dok spava. Pa nece covek da uzme M-a i da vozi svaler gas.

Link to post
Share on other sites
mmmm, Vanos sistem... shta je to? i kako da obratim paznju na to?

VANOS je nemačka sraćenica za promenljivi ugao bregaste osovine.VANOS ima ulogu da podesi vreme otvaranje usisnog ventila u zavisnosti od opterećenja motora i broja obrtaja. BMW-a M3 3.2 ima dupli vanos sistem , a to zanači da upravlja i usisnim i izduvnim bregastim osovinama.

Kako da obratiš paznju?

Pa po zvuku lanaca i lančanika. To izgleda ovako{zuji ko diesel motor}

Link to post
Share on other sites
trosi 7 u hladu hahahahaha

70km/h u 6-toj brzini ,inače potrošnja ide ovako{nekako :) }

Autoput {110km/h 6-th}-12-11l

Magistrala uz malo zustrije voznje{10-tak preticanja }oko 15-16

Grad 20l garantujem da ne moze ispod.{ako se koliko toliko pazi na potrosnju}

Gas do kraja u nizim stepenima prenosa moze i do 30+

Link to post
Share on other sites

"M" je drugi auto u garazi, tako da pored njega treba da imas neshto ekonomisno za svaki dan i njega za povremeno uzivanje, i netreba da pitas za potrosnju a inace trosi kolko mu sipas i nista ispod toga.Dobro razmisli i razgledaj pre kupovine jer je za njega odrzavanje dosta skupo tako da ukoliko je bio kod nekoga ko ga nije postovao mozes ocekivati svakojake budzevine samo da manje kosta, tipa menjac 5b umesto 6b i muljanje sa raznim delovima.

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.