BMW E36 Cabrio 318i


Recommended Posts

U porodicu došao novi ljubimac. Da nekažem, od momačkih dana dugo očekivan. Sanjao sam nekada o ovom automobilu, i posrećilo mi se da mi se to i ostvari.

U pitanju je E36ica sa 318i M43 motorom. Za mene u jako dobrom, ako ne i odličnom stanju.

Od opreme, pa ... ništa :D. Nema klimu, nema bord, nema ///M ništa na sebi. Skromne felne (malo mi se i ne sviđaju), nema motor neki vredan pomena. Ali ono što ima, krov koji radi (poluatomatski) <- i prokišnjava, i hard top (koji više ne prokišnjava, a prokišnjavao je :) ).

Na dan kupovine:

2nnGx1BdRARPwss5oqY8ptu4795S7FsavxfQZq5C

Na kolima nije urađeno nešto puno. Malo je mehanika pretresena i zamenjeno je:

  • PK Kaiševi
  • Roleri
  • Vodena pumpa
  • Svećice
  • Kočiono ulje
  • Antifriz
  • Ulje i filteri (mali servis

Što se estetike tiče, zamenjen je volan (stavljen ///M) i to je to. Trenutno se farba prednji ///M branik, sajtne. A nabavio sam lajsne i zadnji difuzor. Nabavio sam i žabice za tapacirunge (desni sam sredio dok sam menjao motorić za centralnu <- ne baš najbolje). Stavljena je i bela optika.

Ovako izgleda sada:

12mSKQhFmvzAb8XfG0O4j8CnFP7_v8Yrvayph_Us

35wqPQMkN616cI5IefldZV8fCqgtsjvAYl7UNaLt

6wMfj9_dwnkP3hA8YyC9IKrCzRJeaBDaYHqSodfq

Link to post
Share on other sites

Trenutno je na ugradnji ovih delova:

AJFCJaXyzB52JuYSb2-P2St75INblN0QZof_1EjW

 

vOSJ6XJkPXD8TBZ4KxV_1QWmAEjR3FmgQMyF433U

Za rođendan sam od drage dobio belu optiku:

_DRaOmu1h0bxoT7Ey-WIfvpFFAW6AndcwsWrXnXi

A od burazera i roditelja zvučnike :D

1smQBZM0lAQxoLpWRZDeZEfNyibap-4g4MA1vQBU

Tu i tamo su iskakali još poneki delovi koje sam uzimao (uz pomoć dojava drugara i rodbine :) ):

NgcMRaDqJ0w8zE9fGoFPAWSth0XRdwKjCTZbqx0v

F_ZG3Xi_SB1Yf2hHhxD4COtlJg9j6Y9APbZecv2a

 

Link to post
Share on other sites

Uz pomoć drugara, nabavio sam Blaupunkt Barcelonu. Onako, šmeka mi malo na 1990te, pa je samo zbog estetike uzet. Inače, ništa spec. Ima izlaze od 40w (doduše auto ima fabričko pojačalo, koje nije radilo). Pa sam uz donaciju od šuraka i to rešio, identično je našao kod sebe na tavanu.

OY6-7THY_XFG1XDFVN_U5oBndCNzysVOIGzJ1LK_

Igrao sam se malo preko zime, i izmenio sam zvučnike:

Prvo sam pažljivo odstranio fabričke sa "blendi"

hktWQbNrCFY-MsQRjdgjzyo9Db4e6-wqYdDXCh1R

vqpDc34riElor3j4YjQ6Mam_kP0eWajFuQqrtQ_C

Sa jako velikom preciznošću, spremio sam zvučno izolacioni materijal:

y73QuzvHpEKCmUler_kB_R9pCe9tp1T7tNnaYAEp

Ušukao nove zvučnike:

IqPHzyntqYJ39Uqq3s3ayumcNj5sa3S2Mq8nZsvf

 

Link to post
Share on other sites

Što se muzike tiče, rekao bi da je pojačalo malo "jače" za neke od ovih parova zvučnika, pa kada se pojača preko 50% nešto probija. Moram malo bolje da se edukujem i odradim tu muziku.

Neka fotka igranja sa tapacirima ... (večita problematika kod e36). Ali u moju odbranu, zamenio sam sve "žabice". Viva la ali.

1gRzYPcALawqAu8APdI1ZiuoT1m2i2OUcS29EtAq

F6b4A2Y1Ieo3i8hm1C49J2j51FKGtUlxjoKxAO-G

 

Link to post
Share on other sites

Uglavnom, to je to za početak. Izlomio sam u više postova kako ne bi bio jedan ogroman :D

Družimo se jedno 5 meseci i već lagano uživam u hobiju :)

Link to post
Share on other sites

Мотор кој задаје најмање мука,14 годиан код мене и две код оца! Леп је,можда само тај светао ентеријер за мој укус није све остало можеш да додајеш мада и немораш ништа! Неки леп точак и мало га спустиш и прави ауто :) Уздрављу да те служи :) 

Link to post
Share on other sites

  

11 minutes ago, Sale-Sombor said:

Nista bez rucice menjaca 🙂

Neka je sa srecom, da te lepo sluzi i da uzivas u njemu

Pa kako, morao sam svoj "personal" touch da mu dam :):)

Hvala, jedva čekam da se vrati sa farbanja.

 

15 minutes ago, Glisa said:

Мотор кој задаје најмање мука,14 годиан код мене и две код оца! Леп је,можда само тај светао ентеријер за мој укус није све остало можеш да додајеш мада и немораш ништа! Неки леп точак и мало га спустиш и прави ауто :) Уздрављу да те служи :) 

Hvala :) 

Slažem se sa tobom za motor. Ali nikada nisam imao 6 klipova, pa eto ... ostade želja ... Svakako se ovaj auto neće puno voziti. Na tabli mu stoji 150k km ... motor je još uvek žut ... E sad, bogtepitaj koliko km ima ... ćeraćemo se :)

Link to post
Share on other sites
5 hours ago, miloss said:

Baš lep, srećno! 

+1 za radio, uklapa se sa tom generacijom.
Bilo bi lepo kad bi BMW napravio ovako nešto:

https://www.porsche.com/international/accessoriesandservice/classic/genuineparts/producthighlights/pccm/

Hvala. E imaš od blaupunkta baš repliku na sličan fazon za te matore BMW-ove (ali je pod jedan 400€, pod dva, dosta mi digitalizacije i svega što uz to ide). Dovoljno mi je ovo, da može da pušta sa BT muziku (da mogu da streamujem sa Spotify-a i YT i meni puna kapa).

21 minutes ago, Miki_BMW said:

Sa srećom druže, baš lep auto. Drago mi je da neko ostvaruje svoje dečačke snove…samk napred [emoji123]


Sent from my iPhone using Tapatalk

Hvala hvala :). Planiram da malo redovno peglam temu sa DIY radovima. Kontam mrtav forum, pa malo je i do mene :).

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Svaka cast i nek te lepo sluzi :) Ja moj jos vozam, izmenjao boga oca na njemu, ostalo mi jos veliki servis da odradim i hidropodizace :) Kako se spaja taj bord? Moj nema i ako bi ga kupio jel ima mnogo posla oko prikljucivanja?

Link to post
Share on other sites
On 5/4/2023 at 11:10 PM, Nemanja-e36 said:

Svaka cast i nek te lepo sluzi :) Ja moj jos vozam, izmenjao boga oca na njemu, ostalo mi jos veliki servis da odradim i hidropodizace :) Kako se spaja taj bord? Moj nema i ako bi ga kupio jel ima mnogo posla oko prikljucivanja?

Hvala hvala. Što ga ne bi vozao, samo ga redovno servisiraj i trajaće ti dugo :). Naša limuzina je i dalje živa :) .

Ja sam prošao kroz to na limuzini. Ima posla, ali se da srediti sve. Kada kupuješ board, trebalo bi da dobiješ džekove uz to. Međutim, momak koji ga je prodavao nije imao džekove. Tako da ću da izmajmunišem nešto kada za to dođe vreme.

Što se spajanja tiče, imam ja da ti dam šemu (tj sve žive šeme za e36). I po njoj polako. Jedino što je pipavo provlačenje žica ako nemaš senzor za temperaturu spolja. I ako hoćeš imobilizator da povežeš. Ovo ostalo, ima 15-16 žica i sve fercera :)

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...