Lampica akomulatora E46 320d


Recommended Posts

Pozdrav ljudi, 

 

Da li neko zna u cemu moze biti problem?

U pitanju je E46 320d 2003.

Naime, prilikom jaceg davanja gasa pojavi mi se lapica za akomulator. Znaci prilikom obilazenja ili naglijeg ubrzanja kad obrtaji predju 2k pojavi se ta lampica i kako oduzmes gas ona nestane. Dok vozis laganije na do 2k obrtaja ne pojavljuje se uopste. 

I jos jedno pitanje. 

Da li neko zna normalnog i korektnog elektricara za bmw u Novom Sadu? 

 

Hvala. 

Link to post
Share on other sites
On 5/23/2023 at 11:45 AM, Bembe said:

Pozdrav ljudi, 

 

Da li neko zna u cemu moze biti problem?

U pitanju je E46 320d 2003.

Naime, prilikom jaceg davanja gasa pojavi mi se lapica za akomulator. Znaci prilikom obilazenja ili naglijeg ubrzanja kad obrtaji predju 2k pojavi se ta lampica i kako oduzmes gas ona nestane. Dok vozis laganije na do 2k obrtaja ne pojavljuje se uopste. 

I jos jedno pitanje. 

Da li neko zna normalnog i korektnog elektricara za bmw u Novom Sadu? 

 

Hvala. 

Za drugo pitanje ti ne mogu pomoći. Za prvo sam imao identičan problem, ne znam da li je ista stvar kod tebe. Odvezao sam ga kod majstora (u Zemunu) i kvar je bio 1500 dinara, zaboravio sam koliko je uzeo za ruke. Nije remontovao ceo alternator, neki deo na njemu je zamenio. Reče mi čovek ali sam zaboravio :(

Link to post
Share on other sites

Moguce je, odvescu do majstora pa cu mu reci pa promeni regler. 

Alternator sam vec remontovao pre godinu dana otprilike, i od tad je radio ok, bar mislim, tj nisam imao nikakav problem do sad. Proveravao sam kroz bc i napon u leru je oko 12v. Pri paljenju padne na oko 9v, a koliko sam citao mislim da treba da bude 12-14, tako da je moze biti da je regler. 🙂

Link to post
Share on other sites