Recommended Posts

Imam omanji problem!!Poneki put kada upalim auto ili tokom voznje odjednom tabla prestane da radi i vrati se na trenitke pa opet nestane pa radi jedno 10 dana pa jedan dan zeza pa sve u krug!!!Uglavnom se desava kada je kisa da nije do vode da ne prodire nedje pregldao sam ga poslije jedne voznje po kisi i motor je suv ko barut.Takodje sam mu resetovao lampicu za oil service pa da tu nesto nisam zeznuo spoji sam pinove 7 i 19!!!

Ljudi pomagajte uzecu stemaricu pa cu mu prepraviti citav enterijer :spiteful: bas ume da iritira!!!

BMW E36 1991,Saloon, 316i (M40), ECE, Left Hand Drive, Manual transmission,7 digits of VIN EL36786 mislim da su to sve informacije u vezi njega

Link to post
Share on other sites

Identican problem sam imao na e36 325i, ali ga nikad nisam resio i tako sam prodao auto.Pricao sam tada sa majstorem a on kaze da ima losh kontakt ili oksidaciju dzekova.

Link to post
Share on other sites

ja mislim da imam slican problem tvom - meni konkretno pokazivac brzine padne, pa opet proradi, a ti pominjes tablu - a to je malo siri pojam, rreci konkretno sta je u pitanju?

moj pokazivac brzine reaguje na rupe po putu, koliko sam provalio, i reaguje na toplotu, naime leti kad je toplo, on radi normalno, ali zato kad je hladno - zeza - skakuce. to radi u pocetku, a ako prelazim duze relacije, nakon nekog vremena se aktivira i radi normalno. otvarao sam ga, sve je na mestu. dodje mi da kupim nove cajgere i da se ne smaram vise sa ovim glupostima.

Link to post
Share on other sites

Siri pojam ====>>> citava tabla prekine da radi kazaljka od goriva,brzinometar,obrtomjetar,temp. sve.Pale se sve lampice tabla svetli kao jelka!!! Rodjak mi je rekao promenim alternator ali da nije do njega nego je problem u cetkicama poma nemam.Takodje mi je rekao da promenim neki regulator napona pa nisam siguran pa bih prvo da se raspitam.Da vidim da se jos nekom nije to desilo pa da to popravim!!!

Link to post
Share on other sites

e prijatelju, ti si u mnogo vecem problemu vala. ako ti je rodjak inace i elektricar, onda menjaj majstora, ako nije - onda u servis pa ce ti reci sta je u pitanju.

Link to post
Share on other sites

Kod mene nije radila strana sa pritiskom ulja, kolicinom goriva i temperaturom motora, isto tako iseckano cas oce da radi, pa radi radi, pa stane...

Isli smo kod majstora u M3 u zemunu, tj kod instituta za majku i dete, on je bio naprskao neki sprej, ne znam tacno gde kao da podmaze, i onda je radilo i posle nekog vremena opet je pocelo da zajebava, i na kraju smo opet tamo otisli i poceo je nesto da pravi, i za par minuta je sredio, e sad ne mogu tacno da se setim u cemu je bio problem, ali znam da nije bilo nista komlikvano, E sad me buni sto staje i brzinometar? To je mozda nesto ozbiljnije... Pravac kod elektricara...

Link to post
Share on other sites

meni sve radi bez ikakvih problema, osim brzinomera - samo on zajebava posteno - naucio sam u svakom stepenu prenosa napamet po broju obrtaja koliko brzo idem - cimanje mi bre po gradu zbog radara

Link to post
Share on other sites

Meni se tabla gasila sama od sebe ostane samo pozadinsko svetlo da radi i svetlo na ekrancicu od kompa. Sve kazaljke padnu na 0, gorivo i temp isto tako. Negde na netu sam nasao da je do kondenzatora u samoj tabli, za koje je inace normalno da se vremenom osuse i vise ne rade posao. Drugar je to zamenio i od tad nemam problema sa time, mada videcu ove zime kad bas zahladni hoce li se opet desavati. Usput budi receno taster za reset kilometraze nije radio kako treba, mislim mogao sam da ga pritiskam i drzim ali nije resetovao km. Posle zamene tih 4-5 kondenzatora sada radi bez problema. Regulator napona cisto sumnjam da je, ali uvek mozes da premeris napon kada auto radi pa vidi jel ima 14,xxx koliko vec bese treba da ima. Deo ima da se nadje i kod nas, stoji na alternatoru koliko sam ja shvatio jer i sam hocu da radim cetkice na alternatoru, pa kao usput i to da zamenim. Ne znam koliko ti je ovo sve korisno al eto

Link to post
Share on other sites

PS zaboravih da kazem da mi se od svih lampica povremeno samo palila ona za istrosenost plocica. u pocetku sat to pripisivao senzoru koji je bio skroz spaljen kad mi je blokirao zadnji tocak pa sam prvo njega promenio misleci (glup jbg) da je mozda od njega sve krenulo ato nije bio slucaj

Nije me pustio da uradim edit za prethodni post zato sam ovako

Link to post
Share on other sites
ja mislim da imam slican problem tvom - meni konkretno pokazivac brzine padne, pa opet proradi, a ti pominjes tablu - a to je malo siri pojam, rreci konkretno sta je u pitanju?

moj pokazivac brzine reaguje na rupe po putu, koliko sam provalio, i reaguje na toplotu, naime leti kad je toplo, on radi normalno, ali zato kad je hladno - zeza - skakuce. to radi u pocetku, a ako prelazim duze relacije, nakon nekog vremena se aktivira i radi normalno. otvarao sam ga, sve je na mestu. dodje mi da kupim nove cajgere i da se ne smaram vise sa ovim glupostima.

Pogledaj kablove koji idu u diferencijal, moguce da oni imaju labav kontakt.

Link to post
Share on other sites

Cela tabla bi trebalo da se konektuje samo jednim konektorom koji nije na samoj tabli(znaci jedan za sve) pronadji gde je i pogledaj mu kontakte! Mislim da je tako ako se nisam prevario pa ima jos neki koji takodje nije na tabli!!!!

A da...procackaj malo i konektore na samoj tabli!!!!! :spiteful: :spiteful:

Link to post
Share on other sites

ma proverio sam sve kontakte - i svi konektori su ok. prvo sam pogledao te zice na diferencijalu, ali nisu ni one, posto kazaljka reaguje na kuckanje u samu tablu - nema druge nego da se provere ti kondenzatori koje Bojan 76 pominje., mada Mile ima veci problem koji sigurno nije vezan direktno za tablu - nesto drugo tu ne valja.

Link to post
Share on other sites

Spominjali su ljudi i za baterije u tabli ali ja njih nisam dirao. Sto se kondenzatora tice jeftino je skroz mislim da su po 10-15 din komad. Mislim koliko su stari nece nista da ti fali da ih promenis :D a meni je to izgleda resilo problem. Vodi samo racuna o sijalicama unutar same table meni su crkle dve ili tri kad sam sve to tumbao tamo amo pa imaj koji komad pri ruci ako ti se desi isto sto i meni. Prskao sam prvo i ja sa kontakt sprejem konektore al nije bilo neke vajde od toga...

evo ti link sa slikama pa probaj

http://home.online.no/%7Est-arhol/enge32speedo.htm

http://www.bmwe34.net/Wiki/tiki-index.php?...oard+capacitors

Link to post
Share on other sites
  • 2 years later...

Sad listam da ne otvaram posebnu temu da vidim ima li neko slican problem kad evo naletim, pa reko da se oglasim da sma i ja jos jedna od musterija table koja kida zivce. Naime nisam dugo vlasnik auta, uglavnom je bilo hladno i kisovito vrweme ali problem je isti kao i kod clana koji je zapoceo temu. Tabla jednostavno prestane sa radom kao da ugasis motor, ekometar, brzinomer, obrtomer, temp motora i kolicina goriva, samo odu na nule a dispej sa kilometrazom se ugasi. Dok tabla izvodi taj performans sijalica od zmigavaca i dugog svetla radi kao i osvetljenje table. Kada se tabla vrati kazaljke se vrate na merenje, a od lampica zasijaju sve lampice koje se ticu kocnica ( nivo ulja u kocnicama, potrosenost plocica i indikacija rucne ), nekada, ali samo nekada mi se resetuje dnevna kilometraza na nulu.

iskreno to me veoma nervira, posumnjao sam odmah na neke kontakte ali nisam nista preduzimao dok ne vidim da li neko ima slican prob i kako ga je reseio. Opet ovo se desava svaki put kada ga vozim, nekada sat luduje u roku od 10 min 5 puta a nekada pola sata radi sasvim Ok.

Dakle da ne kupujem badava novu tablu, da li je neko konretno uspeo da resi problem i kako? Najlakse mi je otici na otpad i kupiti satove, ali zasto ako je problem u nekoj glupoj sitnici.

Link to post
Share on other sites

ma jeste to lepo i naj jednostavnije,nego ne bih ja bas da bacam OVU tablu i da uzimam drugu...ovakvu necu naci sigurno!

photo03900875271.jpg

nego ko moze reci kom majstoru se obratiti za problem? na smederevskom putu kod kaludjerice sam video neku reklamu majstora koji popravlja tahografe i slicno, pa sam pomislio da probam kod njega?

Link to post
Share on other sites

ima u bulevaru sa leve strane pre skretanje prema kluzu,..video sam radnju covek popravlja kilometar satove taksimetre i slicno..ako oces mogu tacan broj da ti vidim danas pa da odes

Link to post
Share on other sites

Problem je cesto u hladnim lemovima, treba da se otvori i prelemi,

imas i kondenzatore bas na brzinomeru koje treba zameniti (cini mi se dva)

Meni je isto tako zezala kazaljka od brzinomera i tako sam resio problem :)

Link to post
Share on other sites

Ja mislim da je tu jedini problem vlaga,prati ga sad kad je lepo vreme,trebalo bi da se to sredi.To govorim iz licnog iskustva,meni se to desilo pre par meseci,i rasturio sam svu instalaciju misleci da je neki spoj u pitanju,prvo sam sumnjao na tablu,i kad sam stavio drugu tablu i isto se desavalo pale su sumnje na tablu,onda sam menjao i module ispod zadnjeg sedista i nista i ostavio ga u garazi do jutra,ujutru dam kontakt i sve je ok,i vise nisam imao problema.

Link to post
Share on other sites